Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

(upravil Pawwlik 26. 4. 2008 14:16)

Téma: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Ahoj, asi blba otazka, nevedel jsem kam ji nejlip zaradit, ale kde lidicky berete dratky na tlumivky? Uz dlouho jsem nic nedelal a neshanel a ted nejak nejsem v obraze kde nejlip neco takoveho sehnat.

EDIT: hm nikdo nic, asi je nikdo nepouziva big_smile

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Vzhledem k množství jaký budeš potřebovat pro tebe bude asi nejvhodnější vyhledat místní opravnu motorů, nebo navijárnu traf.

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Nestojí náhodou před Tuchlovicemi poutač "Navijárna Rynholec"? smile

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

ne ty motory už tam nějak nedělaj nebo co, ale snad tam ještě něco zůstalo. Bydlím "kousek"

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Pawwlik: to není vůbec blbá otázka. To je otázka přímo k věci. Potřeboval jsem kdysi známému navinout trafo 220/120 V pro reciever koupený v bazaru někde v USA. Kostru s plechama (v podobě staršího lehce rozebíratelného trafa) jsem měl, jenom ten drát ne. A nesehnal jsem ho. Prostě se takový sortiment v maloobchodě nevyskytuje. Jestli má někdo jinou zkušenost než chodit s bonboniérou nebo cigaretama nebo flaškou do nějakých navíjáren/převíjáren, tak ji taky uvítám. Apropo, nedala by se ale taková obyčejná tlumivka do výhýbky v nouzi navinout i obužírkovaným běžným vodičem (napadlo mě to teď) - takhle už vypadá blbá otázka.

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Ta bužírka zabere strašně moc prostoru, takže narostou rozměry, bude potřeba víc drátu, vzroste ohmický odpor. To je na nic. Možná nějaké velmi malé indukčnosti.

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

ja do te navijarny volal a neni problem... byli ochotni. Kdyz by to neslo tam, tak jsem v Rakovniku nasel pana, ktery by taky motal (cenu uz jsem zapomel)

(upravil Pawwlik 29. 4. 2008 10:22)

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

A nejake jadro asi vzdycky negativne ovlivni zvukove vlastnosti co? Nebo ma nekdo nejake zkusenosti s jadrovymi civkami? Co ja vim treba ferit nebo zelezo? Ze treba na subak by to melo na jednu stranu priznivy vliv co se tyce minimalniho odporu a pocitam ze treba zrovna na tech basech by to nemuselo az zas tak ovlivnit zvuk. Mate nekdo nejake postrehy a zkusenosti?

Neco mi ale matne rika, ze u nekterych jader (treba feritovych tusim nebo taky mozna u vsech jen strilim z neznalosti) se bude menit indukcnost s kmitoctem, nebo je to kravina? big_smile

Zrovna tedka pres vikend jsem se pokousel nasimulovat subak s ARNkem a ty maj tak nechutne rezonance ze aby to tak nejak hralo, tak mi tam vychazi asi milion kompenzaci a civka asi 20mH, coz se normalne ani udelat neda, byla by vetsi nez reprak aneb jak rika velky bobo: kdyz je to tezsi nez reprak nedelej to smile

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Také jsem jednou stavěl s kamaradem cívky.....koupili jsem měděný drát 1mm...,ale prodavají ho na kila,tak jsme nějaké "kilčo" koupili a největší legrace byla jak tak dlouhý drát rozdělit na stené díly....vzpomínam si jak jsme jak blázni běhali po fotbalovém hřišti s drátem od branky k brance abychom našli polovinu.....:) smile

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Pawwlik napsal:

Zrovna tedka pres vikend jsem se pokousel nasimulovat subak s ARNkem a ty maj tak nechutne rezonance ze aby to tak nejak hralo, tak mi tam vychazi asi milion kompenzaci a civka asi 20mH, coz se normalne ani udelat neda, byla by vetsi nez reprak aneb jak rika velky bobo: kdyz je to tezsi nez reprak nedelej to smile

Ale robí, aj väčšia
http://www.intertechnik.de/index.html/J … ;suchwort=

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Měl jsem na EI 50mH vinutých 2mm drátem. smile

Re: BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Když jsme u toho, jakej materiál je vhodnej jako železný jádro pro cívky? Musí to bejt trafo plechy, nebo je to jedno?

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » BLBA OTAZKA: Kde berete drat na civky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£