Téma: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Můj mladší bratr (13 let) projevil zájem o elektroakustiku. Rozhodl jsem se ho podpořit a něco mu ukázat. Mimo jiné i proto, že si za rok bude volit střední školu, tak aby měl trochu rozhled o pracovních činnostech a proto myslím každej příklad dobrej. Takže mu to názorně ukážu na subu k jeho PC.
Teď tam má Genius Hůůůůů 5.1 s asi 120mm basákem s membránou o pevnosti kolečka šunkového salámu v BR ozvučnici. Využil bych z toho zesilovač a vytvořil bednu s jinými měniči, co mám doma. Tedy buď klasika uzavřenku 30l s ARN-226-08/4, a nebo nějakou konstrukci s 2x ARO 4504. Ty jsou starší, funkční 15W, 130mm, pěkně hrající. No a abych mohl bratra zaučovat v práci se dřevem a s propojováním drátů, musím předstoupit s návrhem. Ty ARO bych chtěl využít i jinak než do uzavřenky.
Vím, je to otřesný, ale po zkusným zapojení výstupu na sub do bedny z věžičky za 5000,- byl znatelnej posun k lepšímu, tak proč to nezkusit, když to nebude nic stát.

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Nerozumím tomu proč se tu někdo pořád snaží upravovat ty Geniusky. Za ty peníze je to odpovídající ale jakákoli další investice a práce s tím se už opravdu nevyplatí. Dávat do subu ty širokopásmáky je zhovadilost jinak to napsat nejde. Věžička za 5000??? co to je... tomuhle nerozumím.

Pokud chceš na začátek stavět s bráškou sub tak ta ARN je dobrá volba vzhledem k ceně a použití (k PC). 30l a uzavřená jak už si psal nějak dál bych neexpirentoval.

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

No tak asi jsem to s těma ARO přehnal, no. Ale já jsem psal, je jakoukoliv přestavbu budu dělat z vlastních zdrojů a jen s tím, co mi doma leží bez užitku. Prodat tyhle měniče za pár kaček se navyplatí, poštovný by bylo dražší.
Věžička za 5000 - vlastně starší věž Grundig, typ nevím (2xMC, CD, gramo, tuner, 2-pásmový 10l BR bedny). Jednu jsem připojil zkusmo místo toho co je v Geniusu a zvuk JE opravdu relativně lepší. Nechci tu machrovat svým citem pro zvuk. Poznám to tak, že když přijdu do pokoje, nekroutí se mi palce u nohou z hučení.

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Tome, nenech se vydeptat. A udělej tu ARN226. Hraje to relativně velmi hezky.

Web

(upravil cip 17. 4. 2008 11:07)

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

a co takhle ty bedny vytlumit , mě to docela výrazně pomohlo jak u plastovejch satelitu tak u subu, na vnitřní stěny jsem nalepil zatěžový koberec a vyplnil vatelínem , je to 2.1 za 500kč a vzhledem k ceně to teď hraje docela dobře

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

U satelitků by to pomoct mohlo, ale to hučení subu je daný hlavně kvalitou měniče a obrovským hrbem na charce díky ladění BR, myslim

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Já mám s Hardwerem od Geniusů taky svou zkušenost. Nedávno sem koupil sloupky Allegro 130 za slušnou cenu a asi 14dnů sem je provozoval na zesilovači od Geniusů smile) (nebyl zesilovač, no).
Jako....hrálo to o třídu líp než s původníma předkama.
Teď to hraje zase jinak, ale zpětně můžu říct, že to příjemně překvapilo a čekal sem mnohem horší zvuk.

Největší slabinou tohodle 5.1 setíku (myslím novější HF 5000) je subwoofer (ten hučí a duní - přesný bas to nevydá ani náhodou). Na explozi u filmu se to ještě dá, ale na hudbu to byl problém.

Takže - jak to vypadá?
bude z toho něco takovýho?
http://audioweb.cz/vase-joinernet2.htm

Web

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

HF5000 jsem kupoval, a můžu to potvrdit. Teď je má bubáček asi v garáži a asi je s nima spokojený když se neozývá...

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Už to máme s bráchou rozřezaný a rozkolíčkovaný. Děláme paralelně bednu na ARN226 a zároveň na HS250 do auta. Práce navíc moc není, protože děláme všechno najednou. Pak to potahneme kobercem jako autosub a bude. Momentálně jsem zamrzl z časových důvodů a taky na složitosti subu do Pežotu, mám zkosenou nejen zadní hranu ale i spodek je dost hustě tvarovanej. Abych potěšil přítulku využitým místem v kufru, ušil jsem si na sebe bič no. Ale výsledek snad bude stát za to.

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

No nahoď sem nějaký fotky, ne? smile
Takže to nakonec dopane tak, že vykucháte Geniusy HF5000 a zesík s ovládacím panelem předěláte na cca 30l uzavřenku s ARN226? Pokud neseženu modul sub zesilovače, tak bych šel do něčeho podobnýho.

Web

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Fotky zatim nemaj cenu, máme nařezanou a nakolíčkovanou MDF, takhle z toho nic nepoznáš

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Crashpc: kdepak, nejsou v garáži, ale u přítelkyně u počítače. Hraje to celkově líp, než plastový šmejdy co tam měla předtím. Sub se ale opravdu poslouchat nedá! Bučí jak nakopnutá kráva, ještě to celkem jde, když je zeslabenej. Vytlumil jsem je tlumícim rounem a je to skok k lepšímu smile.

(upravil Crashpc 30. 4. 2008 5:10)

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

big_smile jak nakopnutá kráva heheh he he... to mě dostalo...
No hlavně že sloužej. Měli jsme podobný pocit, proto šly hned po pár málo týdnech pryč.

Vyměnili jsme je za novější, menší, ještě horší Redstary big_smile
DIY forever.

Re: Sub k PC z domácích zdrojů + zaučení nového budoucího člena

Tak systém je Creative Inspire P580.
Např.:
http://www.ciao.co.uk/Creative_Inspire_ … m__5457638
Zesilovač by "prý" měl dát 17W do subwooferu. No. Ale co je to zadarmo.