Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Porucha trafa...?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Porucha trafa...?

Dostal se mi na opravu Crest 4001 - mrtvy obvod zpomaleneho nabehu zdroje (vybouchly ten tlumici vykonovy odpor). Ale duvod je, ze trafo (typ C, cca 1,5kW) naprazdno odebira ohromny proud. Meril jsem to pak pres napajeni ze sekundaru jineho trafa a na 35V AC bere 5,5A.
Jediny co umim zmerit je indukcnost primaru a sekundaru - primary maji oba 0,26H a sekundary 60mH, ss odpor primaru obou cca 1ohm, sekundary nemeritelne malo.
Trafo neni ocouzene nebo tak. nejak nevim jak zjistit, co mu vlastne je?
Takze zadam o nejake rady, odbornik na trafa moc nejsem smile

Re: Porucha trafa...?

Zkoušel jsi to s odpojenými sekundáry? Pokud ano, trafo má jednoznačně závit nakrátko, proto bere takový proud. Nezbývá než převinout či nahradit.

Web

Re: Porucha trafa...?

sinclair: no jasne - vytazene fastony z diodovych mustku. Akorat mi nejde do hlavy, ze se to neprojevi na mereni indukcnosti - navic to trafo by aspon castecne melo fungovat se zapojenym jednim z tech dvou primaru (jsou zapojeny paralelne  a "krizem") - coz taky nejde, takze ten zavit nakratko bude nejspis v sekundaru?

(upravil sinclair 29. 4. 2008 10:06)

Re: Porucha trafa...?

Závit nakrátko měřením indukčnosti nepoznáš-kdyby tomu tak bylo, tak by se nevyráběly speciální měřáky ke zjišťování mezizávitových zkratů. Je to možný, že je v sekundáru, nicméně závity nakrátko se nejčastěji tvoří v primáru /průraz izolace drátu velkým mezizávitovým napětím/.

Web

Re: Porucha trafa...?

sinclair: no jasny. Novy takovy trafo odhaduju 2,5-3tis. To premotani by vyslo levnejc? Pripadne mas kontakt kdo by to udelal?

Re: Porucha trafa...?

Nevím, kdo dělá Cčka, snad Tronic nebo Znojmo.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Porucha trafa...?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£