Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Repro do horny

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Repro do horny

http://photofile.name/users/tda-audio/1 … nImageLink
prosim co by jste dali do těchto beden. Pak bych potřeboval poradit nějaký plán na přímý basy, něco jako je G-sub ze spkplans, ale pro 15", rozsah aby byl tak od 300Hz. dik

(upravil Mara 14. 4. 2008 5:48)

Re: Repro do horny

..a ještě co si myslíte o reprácích AC-Akustika?

Re: Repro do horny

O bastlech pana Cimbali nemá cenu při dnešních cenách kvalitních PA reproduktorů vůbec uvažovat..........

Web

Re: Repro do horny

http://www.bcspeakers.com/index.php?sez … odotto=141

Re: Repro do horny

Mara: zkus trochu vic popsat jak ma cely aparat vypadat - nejak se mi zejmena nezda ty prime 2x 15", ktere maji hrat az od 300Hz?? Jako ze ty horny, co jsi sem daval ten odkaz pojedou do 300Hz? To je ovsem nesmysl.

Re: Repro do horny

Pro 15" už hornu od 300hz nepotřebuješ, ta směruje dost už sama o sobě.

Web

(upravil Mara 14. 4. 2008 21:34)

Re: Repro do horny

asi je to trochu zmatek ale mělo by být nahoře MT102 18000MHz-200Hz, pod tím EV TL1225 200Hz-100Hz a nakonec EV TL4025 100Hz-30Hz, no by byla jedna variace a pak mám ještě k dispozici takto, MT102 18000MHz-200Hz, ty 15" příma 200Hz-100Hz, a ty co jsem dával ten odkaz
100Hz-30Hz. v kusech to je 4xMT 102, 4xTL1225, 6xTL4025, 2xpřímo 2x15",4xhorna z odkazu a ještě 2xjumbo(když se daj pod ty horny, dá to dohromady vcelku zarovnanou kompaktní stěnu:))

PS: přemejšlím ještě hnout s dělěním těch středobasů. připomínky?

Re: Repro do horny

Ja bych to videl MT102 - ok, dobra bedna.
EV TL4025 - skladana horna, je celkem jedno, jestli pouzijes tuhle nebo jinou viz. ten prvni odkaz, vysledek bude dost podobny.
EV TL1225 - tak takovy obludy bych ja hodil do kamen... smile, pokryvaji vicemene to pasmo co uz hraje MT102

Cim tedy vyplnit to pasmo od 100-250Hz? Dat tam 2x15" na primo neni spatny napad, moznosti je i pouziti 2x12". Mozne je i 15" do kratke, melke horny. Pouzit muzes v podstate jakykoliv vysoko citlivostni repro, co ma 100dB a vice. Nejlevnejsi je asi Eminence Delta15.

Re: Repro do horny

dik asi dám na tvojí radu a obludy neosadim. Máte teda nějakej plánek nějaký vhodný náhrady prosim? Třeba právě 2x15" anebo mám použít G-sub ze spkplans

Jinak moc dík za pomoc, už mám zas o trochu víc ucelenější představu:)

Re: Repro do horny

Jo a ještě co teda do těch z toho odkazu? je na 18"

Re: Repro do horny

Co se tyka tech 2x15" jo muze to vypadat jako ty z odkazu na Gsub. Ale asi by stacila mensi bedna a vhodnejsi bude jine naladeni bassreflexu. Dalsi moznost je dat ty dve 15"cky do ty bedny do tvaru "V". Mam na to planek, to ti muzu poslat. (To jsou ty prostredni bedny z moji ikonky).

Dal 18" do horny - no da se rict, ze soucasne repro jsou tak univerzalni, ze tam pujde skoro vsechno, hledej s vysokym BL (nejlepe nad 25), xmax staci mene cca 6mm... nevim jaky mas rozpocet.

A jinak smerujes tedy 4 pasmovemu aparatu, coz znamena 4 pasmovy crossover/procesor a 4ks zesilovacu. Financne by bylo vyhodnejsi mit 3 pasmovy crossover/procesor a 3ks zesilovacu, s tim, ze ta MT102 bude mit svoji pasivni vyhybku - je ovsem problem kdo ti ji omeri a navrhne...

Re: Repro do horny

co sa tyka vyhybky tak podla mna by pan Hubert M. z Prodance bol mozno ochotny...niektored navrhy su aj na www.profirepra.cz zatial som z nimi bol spokojny...

Re: Repro do horny

4pásmo to bude, procesor zatím DCX 2496 6-kanál, 2 kanály stereo vejšky, 2 kanály vyšší středy taky st, a po kanálu pro středobasy a basy v monu.Nevim jestli by šlo přes vyhybku tlačit 1000W nebo popř. jak by museli bejt velky ty součástky.

hanzs: ten plánek bych určitě ocenil min ať je z čeho vybírat. No tak 18" bych asi dal B&C 18PS76

Re: Repro do horny

Jo kdyz to pres to dcx takhle jde tak je to v pohode.
Planek ti poslu to se dohodnem po mailu.

No k tomu 18PS76 - no to je takovy zajimavy reprak, prestoze ma oznaceni "PS" jsou vetsinou spis bassreflexove typy od BC, tak ma vhodne parametry i do hornu. Ale zas ma jen 76mm civku, takze pri pouziti v hornu (tj. reprak je v malem zcela uzavrenem prostoru) bych po nem nechtel naplno tech 600W. V hornach se da "upect" cokoliv uz jsem videl i PD1850...

Re: Repro do horny

zas mě de taky o peníze tenhle se mi zdál tak nějak ok za tu cenu, nebo co tak jinýho do 5k? teď jsme koupily ještě 2 PD158 na zkoušku do těch TL basů pak asi poputujou do jumba a koupěj se do všech ty b&c cos mi doporučil, v jednání sou totiž ještě 4 ty TL.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Repro do horny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£