Téma: Dorobenie RCA na autorádio

Skúšali ste niekto dorobiť RCA výstupy z predzosilňovača v autorádiu tam kde nie sú? Dá sa to, resp. je to veľmi náročné? Konkrétne ide o autorádio zo Seatu Toledo druhej generácie.

Re: Dorobenie RCA na autorádio

je to jednoduchý, stačí mít pájku,kabely, chinche,cín a kalafunu. pak jde všechno smile
záleží ještě na tom, jestli to rádio má výstup na zesík.

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Chyno, uz jsi videl autoradio s vystupy na zesik aby nemelo RCA? Pokud nema, tak to neni tak jednoduche a nezbude nez to udlat na Hi urorvni, tedy pouzit vystupy na repro.

Re: Dorobenie RCA na autorádio

většinou to sériový rádia staršího data výroby nemají. nezjišťoval jsem o něm nic.

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

No len to že s vysokoúrovňovým výstupom to nepôjde, zosilovač nemá hi-input a zosilovače v rádiu sú premostené...

Re: Dorobenie RCA na autorádio

áááá smile sem si to myslel. nový rádio asi kupovat nechceš co?

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

krabicka.

(upravil DeadMAN 13. 4. 2008 12:44)

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Mám jednu na predaj...

Mal som origo rádio kde som riešil tento problém krabickou hi-lo, ale neskor som to vymenil za Pioneera a spokojnosť...

Web

(upravil KocuR 13. 4. 2008 19:38)

Re: Dorobenie RCA na autorádio

No ono to nie je pre mňa, ale pre človeka u ktorého má vyššiu prioritu subwoofer, rádio sa bude meniť až neskôr, koľko by stál ten Hi-Lo prevodník? (DeadMAN?)

EDIT: tak už nič, pred chvíľou napísal že z ďalšej výplaty berie nové rádio, tie dva týždne vydrží...

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Doriti a ja som sa chcel tej zbytocnosti zbavit... Dal som za to 300 korun a je mi to nachuja...

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

No a nedalo by se rozebrat rádio, pustit do něj nějaký testovací signál a pak osciloskopem hledat na plošňáku kde se vyskytuje nezesílený signál? (tedy ten před koncovýma zesilovačema). Pak se na to napájet a vyvést ven na RCAčka?
Otázka by byla co by to udělalo se zesíleným signálem a jestli bych se na plošňák dokázal rozumně napájet.
Ale to jen "coby kdyby". Redukce Hi-Lo je v tomto případě nejjednodušší řešení.

Já sem s výměnou továrního rádia ztratil možnost ovládat páčkou pod volantem a zobrazovat informace z rádia na centrální display (získal sem lepší zvuk, výstup na zesík, Mp3, atd....). Vím, že to jde řešit krabičkou "STUalarm", ale za cenu levnějšího rádia sad

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Uroven "pred koncakama" neni linkova vhodna pro vyvedeni ven. Aspon takove info jsem ziskal, kdyz jsem to resil ja. Je to resitelne, ale asi nesmyslne, jedine pokud by proste nebylo jine reseni.


Ja to vyresim hybridem. Bude cele nove hifi, ale radio a zbytek "onboard" aparatury bude proste napojen pres podobnou krabicku (low-end, ale radio si nic jineho nezaslouzi) na vstup noveho audiozarizeni jako aux. Cimz v pripade radia neprijdu ani o tu packu pod volantem a funce puvodniho systemu. Ale ono neni moc o co stat, co se tech pacek tyce...

(upravil sinclair 14. 4. 2008 14:25)

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Úroveň napětí na běžcích potenciometrů hlasitosti nebývá vyšší, než 100mV a to je pro buzení jakéhokoli zesilovače málo, nehledě k tomu, že takový výstup by byl velmi "měkký" a citlivý na rušení. Bylo by nutno do rádia vestavět smd minimodul s jedním dvojitým OZ, který by signál zesílil na úroveň zpracovatelnou zesilovači, to jest okolo jednoho voltu a více a zároveň transformoval impedanci výstupu na jednotky ohmů. To by vše bylo řešitelné, pokud by se jednalo o velmi drahé či velmi atypické rádio, jinak řečeno pokud by to vůbec stálo za to.
Jinak lze zakoupit za pár stokorun krabičku, která z reproduktorových výstupů vytvoří klasický linkový výstup na konektorech CINCH. V krabičce je zpravidla pár odporů, dva elektrolyty a v těch lépe řešených ještě navíc dva miniaturní oddělovací transformátorky. Žádná věda.

Web

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Dexon tam ty traficka mel s taky trimry na uroven, coz bylo spis na skodu. Zdalo se mi, ze s tou krabkou to orezavalo nejnizsi basy, ale spise to prikladam vsemu kolem. Spolu s krabickou jsem vypejkal z auta temer vse seriove, takze to bude spis tim...

(upravil KocuR 14. 4. 2008 22:48)

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Ja mám stále taký divný pocit z toho že sa ten signál horko-ťažko biednymi integráčmi zosilňuje a potom ho idem ďalším zariadením zoslabovať... Ale keď už to ide len tak zložito tak sa to asi so žiadnym továrnym autorádiom nevyplatí...

Re: Dorobenie RCA na autorádio

Jak psal Sinclir, jenom ve specifickych pripadech. A ony ty integrace zas tak strasne nejsou, kdyz je nechs pracovat do tak vysoke impedance te krabicky...