(upravil JoinerNet 23. 2. 2008 18:36)

Téma: Smard UPC 400

Dostal se mi do rukou  tento záložní  zdroj  trochu  v  dezolátním stavu , baterky jsou  v  čudu  , tak bych potřeboval nějak vyzkoušet  , jestly  to funguje , abych zbytečně  nekuopoval nové baterky . Pokud  to připojím na  230V  nic se něděje , žádná dioda neblikne prostě ani ťuk .Vizuelně  se zdá být vše  v pořádu .

http://img148.imageshack.us/my.php?image=ups2do5.jpg
http://img152.imageshack.us/my.php?image=ups1zu6.jpg

Nemáte někdo zkušenosti , jak to rozběhat ? Předem díky za pomoc smile

Re: Smard UPC 400

Ty UPS mají autotest na aku. Když je aku v háji tak nenajedou vůbec a nebo jen probliknou. Musíš si někde aku půjčit a vyzkoušet to s nimi.

Re: Smard UPC 400

A nemáš  aspoň přestavu , co je tam za baterky ?  Podle zapojení  to může být  4x6v  ? Co jsem se díval , tak se dělají  6V  a 12V  a  zapojené je to  za sebou  , tak to vypadá na 24V . Na těch originálních baterkách není žádný údaj  sad

Re: Smard UPC 400

Vypadá to na ty 6V aku ale jestli máš po ruce dva 12V tak na test by to mohlo stačit. Pravděpodobně s tím nebude problém než některé APC UPS povolují konfigurace 4x6 i 2x12 ale jak říkám tuhle konkrétní neznám tak bez záruky. Vypadá koncepčně podobně jako SmartUPS 1400 kterou mám (ta je však robustnější) a ta povoluje obě konfigurace takže tahle by také mohla.

Re: Smard UPC 400

přesně. musiš to oživit. s dobrymi baterkami. a nebo.. což se nebude nekomu libit. ale u 70procent to pmuže,. akumulatory rozdelat. a nakapat trochu destilky. pak zapojit seriove. a napajet nejakym šílenym zdrojem . a jeslti s toho aspon neco dostanes. vratis do ups. a self test by mohl naskocit. pak uz jenom koupit nove a jeto. tyhle ups jsem nevidel pokazene jeste

Re: Smard UPC 400

Sice u hermetizovaných aku jsem destilku nezjkoušel ale nějak se mi tomu nechce veěřit neb většina aku odchází na vnitřní zkratovaný článek a nebo na rozpad desek.

(upravil ViperKing 26. 2. 2008 0:45)

Re: Smard UPC 400

možny je vsechno.. ale opravdu vyschle byvaj. a divil byses jak. ty akumulatory zas tak hermeticke nejsou.:-)

dolivejte destilku. u dost vyuzivanych ups. se to opravdu hodi.

Re: Smard UPC 400

Tak pánové , UPSka  asi jede , rozběhal jsem to pomcí zdroje 27V/5A .
Ale potřeboval bych  vypočítat , jakou baterku koupit , aby mi to jelo aspoň 1 hodinu , mělo by to pohánět  oběhové  čerpadlo topení  při výpadku  proudu .
Tady jsou údaje - měnič  24V/220V , odběr čeradla 220V/50W, doba fungování čerpadla-  1 hodina .
Otázka  je , jakou baterku koupit  24V / ?Ah   ????
přesem díky za radu smile

Re: Smard UPC 400

2 Ampérthodiny pri 100% účinnosti smile

Web

(upravil JoinerNet 13. 4. 2008 9:28)

Re: Smard UPC 400

není to nějak málo ? Kolik je  u takových UPSek  učinnost ? 60-70% ?

(upravil opamp 13. 4. 2008 10:42)

Re: Smard UPC 400

Jdi na to jinak, změř si volný prostor v ups a narvi tam to největší, co tam ještě vleze smile

Mimochodem, některý akumulátory nesnášejí provoz v UPS a po roce jsou v prdeli. Tuším jsou to LONGy z GM, ty s tenčími fastony smile Panasonicy by měly vydržet.

Tipuju že když sloupneš ty šikovně umístěný bílý nálepky, najdeš tam údaj o napětí a kapacitě.

Web

Re: Smard UPC 400

Mne UPSka s baterkou 12V/7,2Ah vydrží napájať PC (350W zdroj, Athlon XP2500+, 1GB RAM, 2xHDD, 20´´ ´monitor, 100 percent záťaž) 5 min.

Re: Smard UPC 400

opamp :   o místo  mi ani tak nejde , ta původní  bedna   je  z části  rozbitá , nějaké hovado smile jí dalo zabrat .
Mám  v hledáčku  tyto  dvě baterie   http://www.battery.cz/baterie-csb-gp1272-v1428 ,
Nebo máte někdo něco lepšího nebo /levnějšího/ smile ?

Re: Smard UPC 400

Zdá se mi to slušná cena... V GESu mají nějaký číny, BB Battery nebo tak nějak, ještě levněji. Je to podezřelá značka, ale v mý UPSce Smart-UPS700 jsou dva kousky přímo od výrobce...

Web

Re: Smard UPC 400

Takže jsem  sluopnul tu nálepku a jsou tam  baterky  6V/4,5A  , přesně  tento typ
http://www.battery.cz/baterie-csb-gp645-v1423 ,
ale více  se mi zamluovají  ty  baterky CSB 12V/7,2A , bude více ampér  a je to i levnější smile
Nemáte někdo manuál  k této UPSce Smard UPC 400 ? V zadu  jsou  4Ks malé DIP přepínače a nevím  k čemu to slouží sad

Re: Smard UPC 400

Ta UPS má sériový port a přes ten se pravděpodobně musí správně naprogramovat nabíjecí konstanty, když se vymění batrie, protože UPS neví, že byly vyměněny a používá k nabíjení poslední známé konstanty ze starých bateriií a ty se stále mění, jak baterie absolvují další a další nabíjecí/vybíjecí cykly. To znamená, že při výměně aku, se nové aku, budou nabíjet například jen na cca 40% kapacity. Zrovna tak, pokud se dá vyšší kapacita než původní, bude ta přebytková nevyužita, protože UPS neví jak má baterie nabíjet.

Re: Smard UPC 400

Ještě použitelný je sehnat baterie stejnýho typu nebo aspoň kapacity.

S tím programováním nevím, jak moc to je kritický. V PowerChute je možnost zaškrtnout, že byla výměněma baterie a taky tam je možnost kalibrace, kdy to běží na bateriii dokud kapacita nesleze snad na 15% a podle toho to jednak odhaduje runtime a jednak (možná) by si to mohlo zkalibrovat i nabíjecí proud. Nevím.

Web

Re: Smard UPC 400

Můj názor bude znít možná tvrdě, ale při ceně těch baterek se vyplatí to zahodit a koupit novou UPS sad To programování je hodně kritické, nevím jak u SmartUPS 400, k té nemám dokumentaci, ale například u SU420INET je kalibrace nutnost, jinak se tvrdě děje viz. výše a anabáze v PowerChute, na to nemá vliv. Ovšem jsou typy UPS od APC, které kalibraci nepotřebují a stačí vyměnit baterie, dají se poznat podle toho, že nemají sériový port. Nezbývá, než zkusit...štěstí.

Re: Smard UPC 400

Díky  chlapy  za  ohlasy smile  Jelikž  to nechci provozovat  u PC  ale  v kotelně , nová UPSka se mi kupovat  nechce , to spíše přemýšlím  nad použitím dvou  autobaterií . Zaráží mne , že výrobce se  nezná  k tomuto výrobku , hledal jsem tam a nic , ani ťuk  o tomhle typu . to je divné sad , chtěl jsem  s tama stáhnout  manuál .

(upravil opamp 14. 4. 2008 15:25)

Re: Smard UPC 400

http://www.datasure.com/ap400.html

Tady je nějakej českej článek o závadách...
http://www.zipelectronic.cz/typical.htm

Web