Téma: AAA Autorádio :-)

Nehraje mi autorádio SL-3CDVR ( jak překvapivé, že smile ). Co je mi ale záhadou, tak v napájení je zařazen "filter & fuse box" , který prostě nějak nechápu. Napájení paměti rádia je tam přes 12A pojistku s tlumivkou a kondíkem 1000/16, ale samotné napájení rádia je přes odpor 1k0/0,6W.

Re: AAA Autorádio :-)

A nespletl sis právě paměť a napájení? Přes odpor 1k0 by toho z baterky moc neprolezlo... Některá auta mají iso zapojený jinak...

AAA rádia jsou skutečně pověstná, je to něco jako rezerva na dojetí.

Re: AAA Autorádio :-)

No tak červený drát od fialového ještě poznám, barvoslepý ještě nejsem smile Právě že to rádio hrálo jenom chvíli, alespoň tak to říkal původní majitel. Taky tam vůbec nejde napájení z pojistek, ale jestli tam je prasklá pojistka zjistím až ty pojistky v mondeu vůbec najdu smile

Re: AAA Autorádio :-)

No, nedovedu si představit rádio, které má hrát do impedance 4ohm a má v cestě napájení kiloohmový odpor. Někde je chyba.

Re: AAA Autorádio :-)

TY červený drát od fialového jistě poznáš, ale ten před Tebou možná ne big_smile

Poskytni foto toho bazmeku ..

Re: AAA Autorádio :-)

Zítra to vyfotím (doma nemám foťák). Po zdlouhavém pátrání jsem našel v autě pojistkovou skříňku smile Pojistka 15A spálená, ale trubičková pojistka 12A z toho pouzdra nikoliv.

Re: AAA Autorádio :-)

Tak autorádio je definitivně v háji. CD mechanika sotva přečte každé čtvrté pálené CD, originály vůbec. Někde v autě je přerušený kábel od antény, proto rádio nic nenaladí. No a vzhledem k tomu, že to bylo moje dle zákona jediné zařízení schopné příjmu a reprodukci rozhlasového vysílání, tak jsem ho raději vyhodil.

Re: AAA Autorádio :-)

Ahoj.
Nemáte prosím někdo návod k tomuhle rádiu? Nemůžu to zapnout... Myslel jsem, ze je radio totálně mrtvý, ale pak sem zjistil, že při vyndání předního panelu začne blikat červená ledka (nejspíš nějaká ochrana, nebo co), dokonce mi to i vsune cd dovnitř, ale vem ž ne big_smile Bohužel jakmile nasadím panel na jeho místo, rádio nereaguje na nic...  Nevíte někdo, jak z toho ven??? Díky moc

Re: AAA Autorádio :-)

Nejde o to, jak dostat CD z AAA radia, ale jak dostat AAA radio z auta. smile

Re: AAA Autorádio :-)

ale ja cd ven dostal... s tim problem neni... problem je ten, ze radio nezapnu.

Re: AAA Autorádio :-)

Já bych to rádio rovnou vyhodil... Vždyť se dají vcelku za levný peníz koupit obyč rádia renomovaných značek a ty budou fungovat určitě líp než AAAádio. Jednou jsem nějaký slyšel ve škodovce. Bratranec měl v Trabim zapojenou Tesla tuc bednu na rádio Sanyo z 80-tých let a po připojení tý bedny na AAAádio jsem blahořečil stařičkýmu Sanyu, páč hrálo asi tak 6,75 krát líp...:)

Re: AAA Autorádio :-)

EEe-rádio.