(upravil leon 27. 2. 2008 14:55)

Téma: Zesik na autosub

Potřeboval bych poradit s výběrem zesiku k subíku z Delty 12 LF. Budu to stavět pro známeho. Zeptal jsem se ho samozřejmě, co od toho chce očekávat.
Jednoduše mi odpověděl. Aby to udělalo pořádný tuc tuc. Delta se mi doma válí a zatím pro ní nemám projekt, tak si myslím, že pro tenhle účel bude dobře vyhovovat. Škoda, že je 8 Ohmova, tím pádem to bude potřebovat něco opravdu silnějšího. Mám představu tak 1 x 100 W, možnána spíš víc, na těch 8 Ohmech.
Co vy na to, poraďte.

(upravil sinclair 27. 2. 2008 16:14)

Re: Zesik na autosub

Prakticky každý slušnější zmůstkovaný dvoukanál je schopen odevzdat do 8 ohmů výkon kolem 130-150W dle typu /a hlavně ceny/.
Absolutně největší výkon do 8R z běžně dostupných dvoukanálů dá MacAudio Z2200, dává téměř 300W, po něm následují Fearless 2000, případně Magnat Tribal X Two. Monoblok asi nehodláš kupovat, ale kdyby ano, tak doporučím ze současných asi Fearless 1000.
A kdybys chtěl něco za pár peněz, tak bych tu za cca 2.500 měl starší, ale nikdy nepoužívaný a ještě poměrně poctivě udělaný dvoukanál Magnat Crusader 300, který odevzdá do 8 ohm 180W.

Web

(upravil marda 27. 2. 2008 21:15)

Re: Zesik na autosub

Poměrně poctivě udělaný Magnat Křižák 300 smile

Taky na něj hraju, ale tech 180W v můstku do 8 ohm nevěřím.

http://img217.imageshack.us/img217/1682/p1010027ug1.th.jpg

(upravil sinclair 27. 2. 2008 23:59)

Re: Zesik na autosub

No tak vem 14V/30A zdroj a změř. Je třeba si uvědomit, že při 8R je měnič odlehčenej a napětí fičí nahoru.

Web

(upravil DeadMAN 28. 2. 2008 0:03)

Re: Zesik na autosub

Sinclair, a čo Mac Audio MPX 2000? Mal si to v rukách? Ako je to s výkonom? (Tiež ním ženiem Deltu 12LF + filter na 40Hz a na rádiu 100-125Hz kedy ako)

Dik za info wink

Web

Re: Zesik na autosub

Dík za radu i za nabídku, ale zeptám se náhodou něco kolem 1500 Kč by  nebylo, sic míň výkonnější? I když přemýšlím, že bych zapracoval u dotyčného na vyšším rozpočtu a radši koupil ten za 2,5 k, aby to stálo za to.? A zeptám se, ten Crusader 300, jakou má spodní a vrchní propust, jestli jsem to dobře pojmenoval?

(upravil babakus 28. 2. 2008 10:25)

Re: Zesik na autosub

Stačí si vybrat: http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … mp;limit=0

(upravil sinclair 28. 2. 2008 11:32)

Re: Zesik na autosub

MPXy jsou plečky. Ultra od Magnatu totéž.
Požádej mardu, ať ti blejskne ještě ovládací panel toho Crusaderu.
Ten můj je nikdy nepoužitej, tzn. nevyklepanej z auta a dostaneš na něj plnou záruku...

Web

(upravil marda 28. 2. 2008 12:21)

Re: Zesik na autosub

Na obrázku výše je vidět ovládaní, je tam sekce SUBWOOFER, kde jsou dva přepínače a jeden potenciometr. Prvním přepínačem si volíš celé pásmo/dolní propust pro sub, druhý přepínač je zvýrazenění basů + několik dB, potenciometrem ladíš dělící kmitočet pro sub. Ideální zesilovač pro sub. Konec je osazeny asi Toshibou 2SA a 2SC (matně vzpomínám) a měnič IR IRFZ44. Žádný čínský "hášašmejdy." Měnič dává +/- 35V. Fotil jsem to před dvěma roky, hlava děravá, tak můžu mlžit.

Re: Zesik na autosub

Nazdar slyšeli jste někdo o AXTM600 ( http://www.audiovox.com/webapp/wcs/stor … ;langId=-1 )
Co by jste mi na tento ďábelský monoblok řekli? stojí do 1000kč tady u nás big_smile

Re: Zesik na autosub

myslíte že to bude stát za prd nebo to i trošku bude podávat výkony?

Re: Zesik na autosub

myslím,že by ses měl naučit pravidla a editovat svoje příspěvky
jinak neznám,nevím

Web

Re: Zesik na autosub

jak editovat?

Re: Zesik na autosub

To znamená když napíšeš jeden přípěvek a pak si vzpomeneš že si chtěl napsat ještě něco tak místo abys napsal další tak upravíš ten co si už napsal a připíšeš to do něj nebo nějakým jiným způsobem změníš jeho obsah.

Re: Zesik na autosub

jo jasné - už to vidím...