Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » korekce z NZC130

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: korekce z NZC130

Ahoj,
našel jsem doma šrot z NZC130 s odpáleným koncem, který už někdo vykuchal, ale desku korekcí nechal celou.

http://www.dj-bobr.net/imageshack/DSC01541.JPG
http://www.dj-bobr.net/imageshack/DSC01542.JPG

Nemáte od desky někdo schéma, než začnu stopovat jednotlivé spoje a strukturu zapojení? smile

Web

Re: korekce z NZC130

www.radiojournal.cz/schemata/nzc130sc.gif

Proč se nemůžu z domu přihlásit. Jinak bys to měl dřív.

(upravil sinclair 12. 3. 2008 9:31)

Re: korekce z NZC130

Stejný zapojení měl i blahé paměti zesilovač AZS100L. Wiliamson jak vyšitej, je to zapojení ukradený z jednoho anglického zesilovače.
Vyhoď ty hovna a zelenáče, vyletuj jeden konec všech axiál elytů a znova je doformuj jejich pracovním napětím, každý nejmíň deset minut. A nezapomenout před zpětným připojením vybít smile
KC148 /modrý pruh/ přehoď za BC550C, totéž i KC149 /bílý pruh/ a možná to ani nebude šumět :-)Po přehození tranzistorů musíš znovu nastavit těma trimrama symetrický ořez při mírném přebuzení.
Nepočítej ale s tím, že na mgf vstup přímo připojíš třeba CD. Má to totiž hodně malou přebuditelnost, snese to max. vstupní napětí jen asi 1Vef. Přes odporové děliče 10k:10k by to už šlo, dělal to takhle george v kombinaci s našimi SPS50.
Když vyletuješ kondy 4k7 u vstupních přepínačů, tak i do vstupu pro přenosku můžeš připojit libovolný lineární zdroj signálu, třeba empétrosku.
Tenhle litovelský preamp je z těch laciných verzí to nejlepší.

Web

Re: korekce z NZC130

Nechcem zakladať novú tému a tak sa vás chcem opýtať ktorý predzos z týchto dvoch bude lepší:
RSD4132 z EZK (s patričnými úpravami,  to jedno TL072 nahradím LM833 alebo NE5532, plus vykuchám zdroj a dám tam 7812/7912 alebo niečo podobné)
Alebo tento predzos z NZC130. Tiež by som ho upravil podľa spomenutého postupu.

Taktiež neviem sa rozhodnúť ktorý koncový zosilovač by bol z uvedených najlepší - SymaSym5.2, LVA100 (keď bude nová verzia), alebo leach s 1 párom koncových trandov.
Ďakujem

(upravil opamp 13. 3. 2008 1:04)

Re: korekce z NZC130

Nejsem osciloskop, spektrák ani Tvoje ucho smile

Ale osobně věřím, že dobře udělanej korekčák s kvalitním operákem bude hrát líp než ten z NZC. A věřím i tomu, že optimálně navržená struktura s 3 tranzistory na kanál bude hrát ještě líp než ta s operákama.

Pokud jde o zesilovače, z těch tří bych vybral LVA za předpokladu, že autor neposere desku smile
Leach jsem neslyšel a Symouš mě moc neoslovil.

Web

Re: korekce z NZC130

Díky za tipy smile
Hovňáky samozřejmě vyhodím a nahradím kvalitními kondy, zelenáče taky (co měly ty zelenáče za problémy? kapacitu se, zdá se, drží, a při formování se tvářily dobře)
Doformuju ty axiální elyty a zítra vyměním tranzistory a uvidíme, co z toho dostanu.

Web

Re: korekce z NZC130

Ty zelenáče, pokud se na ně nesahalo a byly v Litovli připájeny s přijatelným vneseným teplem, by snad mohly jakž takž být v pořádku, ale já s nimi dobré zkušenosti nemám. Tu upadávaly vývody, tam vzrostl odpor natolik, že byly nefunkční. Platí to i pro oranžové, event zelenooranžové (asi podle toho, jaké barvicí granule ve výrobě zrovna měli). Dělej jak chceš, ale kdyby to byl můj modul, už by tam na základě mých zkušeností nebyly. A navíc se podívej, jaká autorita Ti je o čtyři příspěvky výše také doporučuje (spolu s hovňáky) vyhodit smile .

Re: korekce z NZC130

Opamp, zase tak som to nemyslel, ja len či medzi tým predzosom z NZC a tým z EZK nebude neaky banálny rozdiel. Zrejme vyskúšam jeden aj druhý a uvidím čo mi viac sadne. Čo sa týka zosu mám podobný názor ako ty, zároveň autorovi držím palce nech sa mu DPS ako aj celá konštrukcia vydarí.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » korekce z NZC130

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£