(upravil nishra 17. 3. 2008 19:00)

Téma: Magnetizacny prud transformatora

Zdravim,
chcel by som vediet, ake prakticke hodnoty mag. prudu dosahuju bezne toroidy(500W)? Resp. aky prudovy naraz bude v sieti po zapnuti takeho transformatora, za ktorym su zaradene este nejake filtracne kapacity (povedzme 8x 6.8-10mF). Sice tie by sa nemali  na odbere prejavit, pokym sa jadro nezmagnetuje. Viem si  spocitat prechodny jav, ale nepoznam indukcnost trafa...

Inymi slovami, kde je uz treba pouzit pomaly nabeh zdroja? A je to dobre na nieco ine, okrem vyrazania isticov? Nepredlzi sa pouzitim spomaleneho nabehu zivotnost kondenzatorov?

Re: Magnetizacny prud transformatora

Nikto nepouziva pomaly nabeh? Ani na PA? a potom istice podoperate zmetakom? smile

Re: Magnetizacny prud transformatora

http://petrh.org/web/trafo.aspx

Web

Re: Magnetizacny prud transformatora

dakujem, zaujimavy link. ale nejak mi z toho vyplyva, ze 500W trafo bude mat ten prud cca niekde bezpecne pod 10A a istice to vyrazat nebude. da sa to takto zovseobecnit?

Re: Magnetizacny prud transformatora

Ne.

Web

Re: Magnetizacny prud transformatora

"Ne" nebude to robit neplechu, alebo nebude vyrazat? Mal by som teda uvazovat o spomalenom nabehu, aj ked su tie spicky len take kratke? Tusim, ze na 2ms istic ani nezareaguje.  Alebo je to potrebne vzhladom k zivotnosti a ostatnym spotrebicom pripojenym na ten isty istic?

Re: Magnetizacny prud transformatora

Máš tam kondy na sekundáru atd.

Když budeš mít na primáru jištění jako hrom, jak budeš chránit trafo při mezizáviťáku nebo dlouhodobém přetížení ?

Web

(upravil nishra 18. 3. 2008 0:41)

Re: Magnetizacny prud transformatora

Teraz je mi to uz jasne. Na tu poistku som uplne zabudol a divil sa, preco vsetci blbnu s tym nabehom. Jasne, ze ked to skusam bez poistky, tak sa to tvari OK a nejak istic nevyraza. Vdaka wink