Téma: šnek do auta

Zajimalo by mě zda je možne udělat odvučnici typu šnek do auta? nebo jako je EM15 bass akorat ve zmenšené podobě. Třeba na nejakou 10´?? Chci si postavit nejaky bas do auta, a přemyšlim nad tim. Za skoušku by to stalo, ne?

(upravil dbmax 10. 3. 2008 19:22)

Re: šnek do auta

urobit sa to da to neni problem ale ako to bude so zvukom ? to je otazne tie spodky ti tam budu podla mna chybat... a nezabudni ze to bude moc velke

Web

Re: šnek do auta

taktak. aby to hralo nejaky basy, musel by to bejt snek rozhodne velkej. minimalne pres celej kufrik auta. Pokud ti jde o PA zvuk, nemyslim ze bu sis s BR nevystacil, pokud ti jde o SPL, tak hifiky s vetsi linearni vychylkou vetsinou na basech maj SPL vetsi.

Re: šnek do auta

skusim to podninout... při nejhorším vyhodim paru desek smile ale za pokus to stoji smile dle meho...

Re: šnek do auta

jen kvuli SPL? v autě nebude možno "dejchat", tak k čemu to?

Re: šnek do auta

crashi ze k čemu ? ak by nahodou prešiel okolo kostola aby sa rozochveli ´´bozie brany´´ smile

Web

Re: šnek do auta

to crashpc :
Proč to nevyzkoušet? Nebo poraď nejlepší ozvučnici do auta...

Re: šnek do auta

Uzavřenou, případně bassreflex. Šnek je blbost, byl by větší než auto a navíc by nefungoval, protože by neměl kam vyzařovat.

(upravil Crashpc 11. 3. 2008 18:54)

Re: šnek do auta

jako 7tech. zavrenka, BR, popripade bandpass, ale necekej od snecka nic uzasnyho. jestli se ti nelibi tvuj stavajici zvuk a jeho sila tak to je pravdepodobne tim ze mas spatny osazeni a ne spatny typ ozvucnic....

Re: šnek do auta

Ozvucnice typu snek je tu sakra preci kvuli moznosti smerovani vykonu. Proc tohle cpat do auta? Jaky duvod mas v aute smerovat zvuk? Preci naopak...

Pri pomeru objemu ozvucnice a uzavreneho auta... ja toho radsi necham, nez se do mne zase oprou. smile

Re: šnek do auta

Ne. ja nemam žadnou bednu... mam nove auto. a chtěl jsem pouze vědět jake by to bylo... bo to myslim eště nikdo nezkoušel... tedy, měl sem v autě zaplou velkou EM 15 bass... mno ale to je neco uplně jineho. zabralo to cele zadni sebačky. Mno... Jak tu vidim jen ty "nazory proti" asi se na to doopravdy vykašlu... a postavim uzavřenou ozvučnici....

Re: šnek do auta

hornicku nebo sneka samozrejme v aute lidi maj. nenadavaj na to, ale nedostanou z toho moc basu, v pripade PAcek v malym sneckovi na pul kufru uz tuplem nic moc. Odhadocal jsem spis ze jsi mel spatny reprak kterej te zklamal a ty hledas lepsi reseni smile . Pokud jeste hudbu v aute nemas, tak se do takovejchhle ozvucnic vubec nehrn. Zavrenka, maximalne BR bedynka.

Re: šnek do auta

Crash a ostatní mají pravdu, slušný reprák v bassreflexu odvede svojí práci. I podřadná Eminence Beta 15 v platě hraje jako kráva. Slušná 12"-15" v přiměřeném boxu tě v autě umlátí a na rozdíl od šneka pojede krásně dolů.

Re: šnek do auta

Krátký band-pass horn sice do auta dát můžeš,ale musíš obětovat celý kufr.Potřebuje to objem.Předpokladem je také reproduktor s patřičným EBP,ale tlak je s pár watty úděsný.Je jasné,že fugy od Bacha by moc nevyzněly,ale tucárny co vy mladý posloucháte to pobere.Obrázek jsem dával v jiném tématu.Byl to pokus,když jsem to zkusil dát synovi do auta.Z hlediska autotuningu to ale není "in",takže se to moc neujalo,ale rachot to byl.

Re: šnek do auta

šnek je pre velke priestory alebo freeair a s vybornou smerovosťou dokaže vytvoriť akustický tlak ovela ďalej ako BR ozvučnina napr. aj s tym istym reprom .. jeden moj znamy ozvučuje s 2x Eminence Kappa 15LF superscoopermi a to vam poviem 200Wrms ma skoro zdvihlo zo stoličky smile dokaže to pekne masírovať ... a to ta Kappa ani nevedela že hrá big_smile je jasne že do šneka musi repro splňať určité parametre