Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Dýha Bubingo-problém!!!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Dýha Bubingo-problém!!!

Koupil jsem si 15m2 překrásné.. takové flekaté dýhy bubingo...abych zkrašlil své reprosoustavy. Mám ale obrovský problém s jejím lepením. Problem je v tom, že dýha je v letech dost zvlněná a to v kombinaci toho, že jde o tvrdé dřevo....kombinace smrtelná! Při pokusu 1 tj. dispercol d2 deska, dýha-klížení svěrkami....celý  povrch kompletně rozprakaný po uschnutí lepidla. Pokus 2 chemopren....křup....dýha praskne ihned jakmile se ji pokusíte narovnat. Pokus 3 deska i dýha natřeny dispercolem nechano lepidlo zprůsvitnět....poté nažehluji....zpočátku jde vše ok....jelikož je dýha nasaklá lepidlem zvlněni dýhy vze vyrovnávat...dýha nažehlena.....jakmile začne chladnout....slyším křup křup....minimalně na 2 mistech plochy se udělají trhliny, které se rozlezou na cca 3mm....pomoooc, už jsem vyhodil...poté co jsem velmi pracne sundal...cca 5m2 dýhy.....a pálit prachy mě neba...

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

pokus 4 ten měl být ale 1
dýhu navlhčit rozprašovačem a dát ji proschnout mezi dvě ztažený desky

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

dyha po proschnuti take popraskala...

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

Tak to bude pravděpodobně vadná dýha ne?

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

jak vadná ?

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

No když se s ní nedá pracovat smile

(upravil FilipAudio 14. 3. 2008 21:11)

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

Už jsem tu někde psal dlouhý článek o dýhování (ještě nedopsal).
Ve stručnosti: lepidlo Soudal 67A, natřít na jen jednu horní plochu, počkat cca 15 minut lepidlo musí začít  cca 2mm od kraje průhlednět, položit dýhu a lehce válečkem nejlépe na fotografie od středu vytlačit lepidlo co je navíc, musí to trvat co nejkratší dobu, aby dýha nestihla nasáknout vlhkost z lepidla cca 30sec, sevřít ztužidly pomocí MDF desky po cca 30cm co to jde, po hodině max !!! po dvou ukončit lisování, pokud bylo moc lepidla a dýha měla prasklinky tak se přítlačná MDF lehce přilepí stačí do ní z boku poklepat kladivem po směru let na dýze, v žádném případě nepoužívat na izolaci igelit nebo papír.

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

už jsem na to asi přišel , při nažehlování jsem měl žehličku naplno, to dyhu moc ohřálo a ona pak při rychlem chladnutí popraskala.......filipaudio:jak jsem popisoval dýha je z tvrdého dřeva a dost hrbolatá potřebuji aby nasála vlhkost z lepidla jinak nejde nažehlit a praskne, ale děkuji

Re: Dýha Bubingo-problém!!!

A doporučuju to nažehlovat přes silikonovej papír na pečení do trouby.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Dýha Bubingo-problém!!!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£