Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

dj-bobr tady psal, ze si nechal delat audiogram, ale jen do 8kHz. Jak se takove mereni dela?

Web

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Zkoušeli mi i kostní vedení - takovým pseudosluchátkem, který se přitlačí na kost nad uchem.
Měření probíhá v bezdozvukovce, sluchátka nějaké úplně neznámé značky. Kmitočty byly 125, 250, 500, 1000, 2000, 4000, 8000.
Až ten svůj audiogram najdu, vyfotím a ukážu...

Web

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Mně je 64, tak mám své zkušenosti: myslím si, že výšky špatně slyším, protože je už pořádně ani nevidím. Dobrá rada zadarmo - pozor na sluchátka, čím lepší, tím horší.

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

adiogramov je niekoľko druhov, a robí sa to v závislosti od technického vybavenia daného pracoviska, u nás nie je problém do 30KHz, spodné kmitočty sa moc nemerajú (pod 100-150Hz), ich výpovedná hodnota pri audiograme je slabá, ak vobec dáka
Ono to treba vo vyššom veku dosť silne ekvalizovať na výškach, no

Web

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Jo, ještě mě napadá jedna důležitá věc. Pokud jste si někdo generovali na počítači přes zvukovku nějaké vyšší kmitočty a říkali jste si, jak máte dobrý uši, že slyšíte 20kHz, tak jste pravděpodobně jen oklamáni tím, že když ze zvukovky se samplovací frekvencí 44.1kHz chcete dostat 20kHz, tak záleží na kvalitě výstupních filtrů, co z ní vyleze. Čistá 20kHz sinusovka to ale určitě nebude smile

Web

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Pochybuji, to by v té zvukovce muselo docházet k nějaké masivní intermodulaci s nějakým dalším signálem, nebo něco takového. Harmonické zkreslení nás moc zajímat nemusí, protože vyšší harmonické od 20kHz slyší jen Federmann. Nějakej bordel tam bude, o preciznosti výstupních filtrů si iluze nedělám, ale nějak nevěřím, že by to mělo až tak fatální následky. Ona ztráta sluchu jak vidíte není "hluchnutí" ale postupná ztráta citlivosti, takže bude záležet na hlasitosti... asi nebude problém slyšet 20kHz, když si to naperu do hlavy v hlasitosti, která by mi na středech urvala uši.

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

dj-bobr: blbost, 44,1 kHz samplovací frekvence umí bez ztráty/zkreslení informace přenést zvuky do 22,05 kHz. a že jsou výstupní filtry zvukovek mizerné je pravda, ale jestli si tam pustíš 20 kHz, tak nižší kmitočty se tam nevykouzli, jenom vyšší smile

Já jsem slyšel asi 18,5 kHz

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

akkrát že to čo z toho leze neni pri 22kHz sínus....

Web

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

2 vzorky z jedné periody při 22KHz, to už moc sinus nebude.

Re: Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Při ideálním filtru to sinus bude. Jelikož ale nemáme ideální filtr, musíme mít alespoň malou rezervu přes požadavky vzorkovacího teorému. 22kHz na výstupu zvukovky nemá co dělat.

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Proč člověk vlivem stáří neslyší vysoké kmitočty?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£