(upravil MaBat 7. 3. 2008 13:15)

Téma: IO stabilizatory napeti

Získám něco, když pro stabilizaci +-15V použiju LM317/LM337 namísto 78L15/79L15?
Jen z hlediska kvality funkce, o pouzdra nejde. Tak různě jsem četl, že ty variabilní mají lepší vlastnosti...

Je to do zdroje pro mikrofonní zesilovač, který si chci překreslit z jedné starší stavebnice. Napájené to je z adaptéru 9V AC.

Edit: nevím proč jsem to nazval "IO", měl jsem na mysli "integrované" a myslel asi na něco jiného... smile

(upravil redyuri 7. 3. 2008 13:01)

Re: IO stabilizatory napeti

jak chceš z 9V adaptéru získať 15V?
všeobecne tie regulovateľné majú o niečo menšie vlastné rušenie, ničmenej správne blokovacie kundíky sú nutné

Web

(upravil MaBat 7. 3. 2008 13:12)

Re: IO stabilizatory napeti

Je tam zdvojovač / násobič napětí. Vyrábí se tam z toho +-15V a 48V pro fantomový napájení mikrofonu.

Já až to budu mít, tak to sem hodím, jestli v tom nebudu mít nějakou botu. Bude to krabička s XLR konektorem, která se připojí přímo k Behringeru ECM8000, z ní signál do line-in zvukovky.

Re: IO stabilizatory napeti

Pošli prosím to zapojení. Něco podobného také zrovna řeším. Děkuji

Web

Re: IO stabilizatory napeti

LM317/337 mají z nějakýho důvodu lepší potlačení zvlnění na výstupu (PSRR?) než 7xxx.

Web

(upravil MaBat 7. 3. 2008 22:51)

Re: IO stabilizatory napeti

Schéma - viz vlákno Mikrofonní předzesilovač

Re: IO stabilizatory napeti

Šmarjá Josef, to je složité jak cukrovar, řeším to samé, ale podstatně jednodušeji. ECM8000 stačí v pohodě cca 18V DC, akorát se musejí upravit R2 a R3 na hodnotu 2k2 aby jste dostali cca 7,5mA na větev podle doporučení pro napájení micu...


http://img219.imageshack.us/img219/6897/micamp1ps1.th.gif

Web

Re: IO stabilizatory napeti

Nesmáznem to, když jsme teďka v jiném vlákně?

Web