Téma: zahnuta strbina je to mozne?

Zdravim mam specificky problem a to ze mi vychadza velmi dlha strbina a bedna je malo hlboka tak ci je mozne urobit zahnutu strbinu a ak ano co pri tom treba dodrzat a ako sa pocita dlzka v zahybe a ci je tam treba spravit nejaky radius v rohoch alebo nie.dakujem za rady.prikladam aj forku prva je normal strbiva aka sa robi a druha je to co by som potreboval ja.pohlad z hora narychlo nakreslene
http://img84.imageshack.us/img84/2338/strbinaye9.jpg
dakujem za rady

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Nerob tvar U  ale L. Pocita sa to tak isto ako trubica, vzdialenost na urcenie dlzky je stredova os, aj v kolene. Zaoblit to v zlome treba, radius asi r=2cm, zalezi od sirky tej strbiny. Dodrzat je dobre minimalny jeden rozmer strbiny (to iste aj trubica) musi byt aspon 3cm, opat zalezi od dlzky.

Re: zahnuta strbina je to mozne?

preco nie U?a ako najjednoduhsie spravim ten radius?dakujem

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Někde jsem četl ,že by přepážka b.reflexu neměla přesahovat  polovinu hloubky skříně....
čím méně ostrých rohů .tím lépe ...
Kuk:
http://img184.imageshack.us/img184/2426/dsc0zr9.jpg

Re: zahnuta strbina je to mozne?

akoze dlzka tej strbiny nemoze byt vacsia ako hlbka bedne?kua to sa mi potom neda normalne naladit

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Jestli Ti to vychází takhle, tak máš prosě blbě návrh a basta.

Music: Snad ale víš, že tohle neni BR.

Re: zahnuta strbina je to mozne?

ale hovno blbe... proste pokud potrebuje naladit nizko a v malem objemu tak to jinak nejde... sam dobre vis ze takovy repra jsou... to ze se to da resit jinak nez BR je vec druha.

jak tu kdosi psal udelej to v tvaru L. Zbytek nevim...asi nejelpsi by bylo zkusit udelat pokusnou rozdelavaci bednu kde si budes moct menit delku BR (te posledni prepazky) nemusi to byt nic draheho jen nejaky zbytky z ruznych materialu co najdes doma, u stolare nebo je proste za par supek koupis...

(upravil Vojta 29. 2. 2008 13:31)

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Hot tak má štěrbinu u svýho subbasu v autě.Myslím nějáké 15" RCF
http://img442.imageshack.us/my.php?imag … 347ys6.jpg Promiň Hotte že jsem zneužil tvé foto smile

Re: zahnuta strbina je to mozne?

U nie, lebo sa v tom zlome jednak zle urcuje efektivna vzdialenost, mozu tam vznikat turbulencie a podobne. Sprav L, to ti musi vyjst. Obvykle by vzdialenost protilahlej steny od BR mala byt aspon 10cm, inokedy sa udava polovica dlzky zvukovodu, pripadne max. polovicka dlzky paralelne susediacej steny ... takych metrik, aby bolo dobre je viacej.
Samozrejme, ze zlom tam spravit mozes, predavaju sa aj  ohnute BR trubice.

Obluk spravis cim mozes; frezou pripadne bruskou, nez tie dosky na BR tam vlepis.

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Jasně -Franku....
V malý bedně Ti nepomůže ani sebelepší štěrbina . Zkoušel jsem to ...a nic .  Předělal do větší bedny .. a je to tam !!( kdo to ale bude kua" nosit ? )

Re: zahnuta strbina je to mozne?

hmm mozno je aj ten navrh zle tak by ste mi stym mohli pomoct repro je carpower sonic 12 a jeho parametre:
Impedance (Z)     2 x 2Ω
Resonant frequency (fs)    27Hz
Max. frequency range     f3-300Hz
Music power     2 x 600WMAX
Power rating (P)     2 x 350WRMS
SPL (1W/1m)     85dB
Suspension compl. (Cms)    0.14mm/N
Moving mass (Mms)    250g
Mech. Q factor (Qms)    11.2
Electr. Q factor (Qes)    0.49
Total Q factor (Qts)    0.47
Equivalent volume (Vas)    51 l
DC resistance (Re)    2 x 1.9Ω/1 x 3.8Ω
Force factor (BxL)    19Tm
Voice coil induct. (Le)    2 x 0.7mH/1 x 2.8mH
Voice coil diameter    Ř 75mm
Voice coil former    Kapton
Linear excursion (XMAX)    ¹25mm
Eff. cone area (Sd)    511cm2

vyrobca doporucuje 60L bednu ja som skusal simulovat 65L sirka bedny bude 32cm podla repra  taku som chcel aj sirku strbiny vysku 3cm a dlzka mi vychadza dost dlha ked to chcem ladit normalne lebo aj pri ladeni na 35Hz tam vychadza dost velky hrb.alebo robim neco zle?dakujem za rady

Re: zahnuta strbina je to mozne?

Bedna 65L, ladenie 28Hz. Strbina 3*30cm dlzky 40cm. kludne ju mozes zahnut, do L.
Pokial si simuloval vo WinISD, je tam hrb, ale v reali nebude. Jednak WinISD simuluje ciastocne zle, jednak na 35Hz, kde je hrb uz bude mat reprak prirodzeny pokles.

Re: zahnuta strbina je to mozne?

hmm tak nieco robim zle skusil som to hodit do winisd 65L 28Hz a strbina 3x30cm a dlzka mi vysla 45cm nechapem.a co keby to naladim o cosi vyssie dajme tomu na tych 35Hz a bolo by to orezane subsonicom?

Re: zahnuta strbina je to mozne?

ja by som to najradšej nechal v objeme 65 l ako to mas s ladením 30 Hz a dlzkou strbiny 38 cm

Web