(upravil Bubacek077 1. 2. 2008 21:37)

Téma: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Ahoj,

chtěl bych si postavit stereo zesilovač se dvěma moduly SPV100P+ (na objenávku se chystám jen co bude výplata) a přemýšlím o nějakém kvalitním korekčním předzesilovači.
Je vhodný z EZK předzesilovač KRF2374, nebo spíš RSD4132?

Trafo z Aldaxu Tr2B má dva pomocné 22V, půjdou použít jako symetrické napájení? asi ano...to by hovořilo ve prospěch RSD4132.

u RSD4132 navíc píšou odstup signál/šum (>90dB) a u KR2374 ne, celkově se mi ale víc líbí KR2374...no uvidíme!

Počkám si na názor odborníků smile

EDIT: jinak tech 22V taky můžu usměrnit a stabilizovat na 25Vss ... (?)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Jestli z těchto dvou tak RSD4132, jinak Sinclair tu postoval korekce i s deskou, bez operáků.
Těch 2x 22v  je na ochrany k SPV100.
RSD4132 má vlastní stabilizovanej zdroj, můžeš teda brát  z jednoho modulu SPV, nebo přímo z trafa + můstek a elyty.

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

ano ano, sinclair posílal kvalitní korekce i s deskou, ale to bych si musel udělat DPS. Ne že bych to neuměl, ale je to pro mě velice nepříjemná práce s nevalým výsledkem...a nechávat si někde dělat DPS fotocestou zase vyjde dost draho. Proto bych bral nějakou kvalitní stavebnici...

(upravil check 1. 2. 2008 18:27)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

A nebo si připlať za verzi s pomocným zdrojem 2x15V.
Jinak na dvě SPV100P+ se mi tu práší, čekám až po asi půl roce dokouří Sinclair tu jednu slíbenou cigaretku a pošle Mirulovi zpátky zesilovač.

edit: Verze s 215 má osazený pomocný stabilizovaný zdroj 2x15V, Sinclair psal návod pro úpravu nějakých korekcí z EZK na toto napájení.

Web

(upravil Bubacek077 1. 2. 2008 21:34)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

no však jo checku, chci SPV100P+ ta je s pomocným zdrojem ne? a navíc má filtraci 10m..

jestli se mýlím, tak mě usměrněte

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Necem byt zly, ale co takto pouzivat hladanie?
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2677

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

THX A LOT!!

(upravil ondra Ch 14. 2. 2008 23:35)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

A co by jste řekli tomuto? http://img508.imageshack.us/img508/1373/snmek002rs1.th.jpg
Není to žadnej zázrak smile
Má to 4 vstupy + phono  (předzes actidamp MK4), Tape monitor.
Vstupy přepínám relátky Takamisawa RY, následuje motorový potenciometr ALPS a za ním už jsou dvě 5534 zapojené jako sledovače.
Dálkové ovládání hlasitosti mám vyřešené pomocí obvodů HT12A a HT12D.........

Web

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Ondro pěkný!! smile

já to chci ale koncipovat jako domácí zesilovač tzn všechno v jedné kastli, všechny poťáky vepředu, hezky zaplněnej přední panel (VUmetry nesmí chybět!) smile

ještě bych tam asi dal "modul spínání signálem" ale přemejšlim, jestli mi bude stačit audiospínač z MeTronixu, nebo si mám objednat Audioswitch z Aldaxu... konstrukce Aldaxu je rozhodně lepší, funkce ale u obou stejná a MeTronix je cenově daleko příjenější. Je pravda, že není tak skvěle navržen, ale funkci plní naprosto dostatečně...co myslíte?

Aldax Audioswitch nebo //teď nemůžu na stránkách metronixu najít, ale mají je

(upravil sinclair 13. 2. 2008 13:43)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

A na co potřebuješ v "domácím" /integrovaném/ zesilovači audiospínač? Ten se používá spíš v zařízeních, které je třeba tím audiosignálem dálkově spínat, třeba v aktivních subwooferech. U toho Metronixu funkce stejná rozhodně není a stavebka je sestavená ze šrotu, ne ze součástek.

V Audioswitchi máš kromě 16A relé taky odrušení, přepěťovou ochranu a softstart, chytráku....
Mimochodem, ten bastl z Metronixu nemá ani relé na desce, ani svůj zdroj napájení, nic. Klasická očesávka.
U ASW připojíš 230V vstup, 230V výstup, nf signál, do šestipinu zastrčíš kabel s ovládacím přepínačem on-auto-off a ledkou a je vymalováno. Až ho budeš instalovat pochopíš, proč stojí tolik kolik stojí.

Web

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

2 Junglist: Nojo dal jsem to vše do jednoho, bylo tam hafo místa, nechčeš ten původní "obal actidampu?

Web

(upravil Bubacek077 13. 2. 2008 16:56)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

sinclair: ne ne ne, asi jsme si nerozuměli, audiospínač z metronixu má vlastní trafo a relé na desce, ale softstartem nedisponuje. Chápu, kde se to používá normálně, mě ale vyjovuje to, že se zesilovač sám vypne např. v noci, často na noc poslouchám hudbu a nezřídka u toho usnu, pak mi vyhovuje, že se zes vypne sám a "nežere".
Já vím, že se s Pavlem Mecou nemáš moc rád, ale ta stavebnice rozhodně šrot neni, alespoň ne ta co mám doma, jsou v ní Nippony a 16A relátko Shrack. O zbytku součástek nemůžu posoudit do jaký míry jsou kvalitní. Funkci to má podobnou, připojí napájení zesilovače při přítomnosti signálu a při nepřítomnosti po 2 minutách vypne.
To že audioswitch stojí tolik, kolik stojí mě nepřekvapuje, je dost vychytanej, ale dodává se i jako stavebnice?

Ještě si to musím rozmyslet, ale přesvědčuje mě spíš Audioswitch...

(upravil sinclair 14. 2. 2008 0:42)

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Ne, Audioswitch jen jako hotový. Meca mi poslal pdf náhled na desku a tam žádný relé ani trafo není...???Po dvou minutách bez signálu? To jako že si třeba během dne odskočíš se vysrat a mezitím se zes zbytečně vypne ?? Audioswitch to má nastavitelný od cca 8 do 30min.

Kromě odrušení, kompenzace jakové zátěže, přepěťové ochrany a softstartu má Audioswitch i stabilizovaný a dobře vyhlazený zdroj +/-15V-70mA pro napájení všelijakých preampů, filtrů apod. Na to co to umí je to za ty peníze levný.

Web

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

to ondra Ch :
ako maš riešenie dialkove ovladanie a riadenie toho alpsu? to by ma zaujímalo, keby si nahodou schemičku

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Je to řešené uplně primitivně, pomocí obvodů HT12A jako vysílače a HT12D jako dekodéru, ten ovládá můstek, kterým je řízený motorek v ALPSu. Jako přijímač je použitý obvod SFH5110-36.

Web

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

a nevedel by si mi aj tak poskytnuť schému toho celeho obvodu?
A ten Actidamp maš skladačku?

Re: vhodnost předzesilovače EZK k SPV100P+

Viděl jsem ten bubákovo spínač. Tráfo i relé na desce...