Téma: co s pískajícím LCD?

Ahoj

mám doma LCD ACER AL1916W

je to docela příjemnej monitor, ale má zásadní vadu . v režimu stand-by příšerně píská na cca 15-16kHz tak na 25-30dB v servisu mi řekli že to je běžná závada na kterou se nevztahuje záruka.

Ale nedá se při tom usnout!! Nevíte někdo co s tím? má to zdroj přímo v monitoru tj není přívodní adaptér - mohlo by to být trafem, ale je zvláštní, že to přestane po zapnutí (?)

Re: co s pískajícím LCD?

Nezaťažený spínaný zdroj, ak je blbo zaliate trafo, robí takýto bordel. Ja by som to trafo zalial nejakým lakom a uvidel. Prípadne všetky tlmivky čo tam sú.

Web

Re: co s pískajícím LCD?

Dělá to spínanej zdroj, to je celkem běžný. Stand-by režim se dá obejít vypnutím natvrdo. Mě třeba píská nabíječka na mobil, ale terpve až je nabíjení ukončeno smile

(upravil DeadMAN 7. 2. 2008 0:41)

Re: co s pískajícím LCD?

VYPÍNAŤ

Web

Re: co s pískajícím LCD?

ono to beztak ve standby často žere jak nezavřený. A riskuje se průser v případě jakýhokoli přepětí v síti, pokud je onen zdroj čínské kvality.

Web

Re: co s pískajícím LCD?

ještě dodatek: stand-by chápu jako vypnutý stav, ale připojený na síti. jestli myslíte, ať ho vypínám tlačítkem ON/OFF tak to dělá v jakékoliv poloze, nepíská akorát zapnutej (s obrazem)! nemá síťový vypínač který by odpojoval fázi natvrdo, jako některé starší monitory. Aby přesta pískat musel bych vytáhnout napájecí kabel a pak ho zase připojovat když zapínám PC a to se mi samozřejmě nechce.

Ještě je zkusim seřvat v servisu, protože se na to záruka musí vztahovat ne?

Re: co s pískajícím LCD?

a co si koupit ten vypínací prodlužovák a vypínat ho než pudeš spát?

Web

Re: co s pískajícím LCD?

jo, lcd, crt, komp aj notebuk mam doma na takej vypínacej predlzovacke, kazdy vecer to vypnem, zdroju to neskodi (raz denne) a do roka to par korun iste usetri

Web

Re: co s pískajícím LCD?

ja som premýšlal dať relé 5 V,napojené do USB portu PC, keď by mi vyplo PC,by sa mi automaticky vypol aj prívod, zapínalo by sa to tlačítkom na fáze, to by sa stlačilo,zapol by som PC a ten by si už udržoval zapnuté relé... jednouché a účinné,raz si to zbastlím smile

Re: co s pískajícím LCD?

az na to ze nie vsade sa vypina USB ked sa vypne komp

Web

Re: co s pískajícím LCD?

tak si stačí na kompe spraviť zástrčku,napr na jack, alebo ak má niekto USB v PCI záslepke...
5V priviesť z molexu wink

(upravil KocuR 9. 2. 2008 14:03)

Re: co s pískajícím LCD?

ja mám vzadu na kompe normálny DC konektor napojený na 12V výstup zo zdroja a cez to mi nejaká 16A Matsushita spína jednu zásuvku v ktorej mám zapojený zosík (doma ma monitor neserie)

Inak ja mám tiež AL1916W, mne ale nepíska keď je v STBY, ale vrčí keď nie je jas na maxime, čím nižšie rozlíšenie, tým horšie vrčí. Dá sa toto reklamovať? A ešte big_smile ... nie vždy sa zapne, preblikne podsvietenie, no nenabehne ani logo Acer... treba po ňom tresnúť alebo ho párkrát vytiahnuť zo siete a potom nabehne... čo som to kúpil za sračku? big_smile Doma mi funguje staré CRT Hansol už roky a no problemo... dokonca už raz spadol z postele na zem (to bol rachot)

Re: co s pískajícím LCD?

acer je neskutočný šmejd, sa toho snažím zbaviť, a ku mne domov to už nesmie

Web

Re: co s pískajícím LCD?

Tak tak, aceru jsem se při výběru taky vyhýbal, připlatil jsem si radši na 20" LCD ASUS.

Web

Re: co s pískajícím LCD?

mno, v prípade LCD je to o tom, že kto to skladá, ,,výrobcov" je oveľa menej, vôbec nemožno veriť pôvodu podľa značky, ničmenej stále platí, dostaneš, čo si zaplatíš...... snáď jeden z mála veľkých hráčov čo si to skoro celé vyrába je samsung. asus nie je voči aceru žiadna výhra, notebooky vyrabajú v tej istej fabrike, o tom zvyšku že bude rovnako omrdaný som rovnako presvedčený

Web

Re: co s pískajícím LCD?

A přitom Acer byla kdysi celkem slušná značka.

Re: co s pískajícím LCD?

bola, dnes čo to je.. som si konečne našiel náhradný invertor na lcd podsvietenie, kurvy za 50 eur smile aj to iná firma z usa, origo acer mi to nedodá, len za 12 papierov

Web

Re: co s pískajícím LCD?

Si ten invertor ubastli sám - vždyť je to pár součástek.