Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Je to otazka pro ty, co staveli "legendarni" http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17.html ...

Na forech jsem se docetl, ze je dobre to delat presne jako Zaph, kdyz uz se s tim tak patlal a vse meril...  Z nakresu mi vyplyva, ze MDF je 19mm, ktera u nas ale neni k dostani (aspon ne v Brne)... Pokazim neco, kdyz zachovam vnitrni objem a dam MDF 22mm??? Nebo radeji 18mm???

Druhy dotaz: nekdo psal, ze je treba tam dat basreflex a ze ho tam Zaph zminuje... Procetl jsem to nekolikrat i pozpatku, ale o reflexu ani zminka... Davali jste ho tam??? Nejake postrehy???

Treti dotaz: Kolik jste dali dovnitr tlumiciho materialu?

Diky

(upravil jozotom 6. 2. 2008 12:03)

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Neni to iste?
http://www.humblehomemadehifi.com/DD8-MkII.html

Web

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Prave ze neni... Na foru borci pisou, ze je velky rozdil v tech repro... DD8-MkII je hezkej, ale ma tam vyhybku navrzenou pro starsi H1142... Mam H1224 a se svymi schopnostmi bych novou vyhybku neumel navrhnout... Tak jsem se rozhod, ze asi pujdu do Zapha...

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

19mm je dýhovaná DTD nebo MDF. Dodrž rozměry přední desky, zapuštění a zaoblení, hloubka ozvučnice určuje už jenom objem. Jestli ale použiješ místo 19mm "pouze" 18mm, prt se stane. BR je tam napsaný na 42Hz, vyustění na zadní stěně naproti vejškáči.

Web

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Diky, uz to vidim... Taky jsem slepej...

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Stale uvazuju, jestli je lepsi udelat to z 18mm MDF nebo 22mm... Nevim, zda by 22mm bednu vevnitr prilis nezuzi... Popr. kde sehnat doporucovanou 19mm MDF??? Mate nejake postrehy???

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

mdf se dělá 18 jak tady někdo říkal tech 19 to dá s dýhou....
22 mm můžeš použít při zachování čelního rozměru klidně taky nic tím nezkazíš spíš naopak

Re: Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Slo mne spise o to, jestli to nebude uzke... 4mm na kazde strane by mohlo jit znat... Bude to fakt kousek uz od diry na reprak... Nevadi to tedy moc???

Kazdopadne tech 22mm je mi sympatictejsich nez 18...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zaphaudio - jak na tloustku MDF a dalsi...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£