Téma: Isobarik s TVM 226-03

Mam doma subwoofer isobarik  s 2xTVM 226-03 viz projekt:

http://www.elweb.cz/clanky.php?clanek=47

Po zapojení a asi pulročním provozu nejsem se zvukem spokojen tak bych ho chtěl nějak předělat. Při subjektivním posouzení jeho zvuku se mi zdá že moc hučí a duní! Jako zesilovač mam zapojenej 1x LM 3886 s výhybkou 24 dB .Právě zesilovač bych chtěl vyměnit, měl sem na mysli aldax 100. tak jestli myslíte že by to pomohlo nebo jsou to zahozeny peníze a měl bych zkusit jinej projekt?

Re: Isobarik s TVM 226-03

Celej ten projekt je blbe.

Re: Isobarik s TVM 226-03

Jo to asi taky tušim ale chtěl bych to nějak vylepšit s minimalníma nakladama a neočekávam žádnej zazrak! Co třeba uzavřenka s lepším zesilovačem? A použít jen jedno repro nebo ten tandem je lepší??

Re: Isobarik s TVM 226-03

Kostky pokud máš tento reproduktor-y doma a chceš je nutně využít tak. Udělej si budku šedesát litrů čistého objemu s rozdělenýma komorama 30l a 30l dej do každé jedno ARN a zapoj je do sebe. Připoj na to aldax 100vku a je to.  Pak to bude chtít ještě aktivní výhybku. Ale pokud si je ještě nekoupil tak by se snad dalo za ty prachy vymyslet něco lepšího.

Re: Isobarik s TVM 226-03

No právě že už to cely mam a je mi líto to cely zahodit do kouta! protože se to nepříjemně poslouchá! Zesilovač mam celej hotovej jen sem myslel vyměnit ten konec za něco lepšího než monolit. A asi padne volba na ten closed box. A Mohl by jste mi někdo vysvětlit v proč je to spojení dvou TVM do isobarik tak hrozný? A jaky to ma popřípadně hlavně zápory...

Re: Isobarik s TVM 226-03

Pokud to mas doma, tak do toho dej lepsi 8", co mu bude sedet tohle pro ARN naprosto vrazedny ladeni. To Martin trosku prestrelil. Aldaxi konec tomu jiste pomuze, ale samospasa to neni.
Pokud bys chtel vuyzit tuhle bednu, tak by se DALO EVENTUALNE uvazovat o tom, ze bys na nejakou volnou stenu udelal diru a udelal z toho isobaricu normalni BR bednu se dvema basama.

Re: Isobarik s TVM 226-03

To ARN není vhodné do bassreflexu a navíc 100 litrů je na něj strašně moc. Jen na zkoušku zacpi bassreflex. Trošku se to zlepší.

Re: Isobarik s TVM 226-03

Díky za názory.
A jakej ten 8" woofer by si mi doporučil tak kolem 1000-1500. A jak sem řikal nemam to na nějáky extra posluchání, jen chci aby to hrálo rozumně a hlavně žádný hučení...

Re: Isobarik s TVM 226-03

O něco málo dražší, ale v objemu kolem 40l vychází moc hezky: http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=512
Tedy pokud parametry odpovídají katalogovým.

Re: Isobarik s TVM 226-03

Co tahle pumpička: http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/w8-740p.htm ? smile

Někdo ji tady snad přes Michala objednával? Micro? Jak to hraje?

Re: Isobarik s TVM 226-03

ten W8-740p vypadá dobře. A na kolik  přijde nikde sem tam nenašel cenu...

Re: Isobarik s TVM 226-03

Kontaktuj Michala (mail, icq), udělá Ti nabídku, akorát ty termíny dodání bývají dlouhé. Výhradu bych měl k tomu PUR závěsu, je tam i model s gumovým, ale ten neměli na partsexpress.com (odkud to Audium resp Michal dovezou).