Téma: Earthquake Supernova

Chystám se postavit podobný subwoofer k Earthquake Supernova http://www.earthquakesound.com/supernova15.htm ale nikde tu v ČR nemůžu sehnat reproduktor, který je v něm osazený http://www.earthquakesound.com/magma.htm ani pasivní membránu http://www.earthquakesound.com/slaps.htm. Poradíte někdo čím by se daly nahradit z dostupných reproduktorů v ČR? U aktivního reproduktoru jsem přemýšlel o DLS UR15, ale pasivní membránu jsem nenašel ani jednu. Díky za všechny příspěvky

Re: Earthquake Supernova

koukám že ti de nejspíš o suba ke kinču. co takhe se poptat Michala na ten jeho sub?
http://audioweb.cz/vase-michal6.htm
pokud si pospíšíš tak v půlce února můžeš obědnávat z Partsexpres

Web

Re: Earthquake Supernova

A neo ho od Michala přímo koupit - uvažuje o prodeji. Ale prodá bez zesíku ale to by neměl být problém.

Re: Earthquake Supernova

Takže se chystá další grupáč? A bude to určitě Partsexpres, nebo něco jinýho?

Re: Earthquake Supernova

Leone, grupac negrupac, proste objednej a hotovo.

Thales - Zacinam si to rozmyslet, ale zatim to asi porad plati.

subwoofer - autohifik bych domu nedaval. Jednak vuli dictilovsti, kterou tyhle basy maji obecne velmi mizernou (i kdyz priznavam, ze tenhle kousek konkretne neznam) a i TS parametry, potrebne pro navrh byvaji v autohifi na hony vzdalene pravde. Coz na mlaceni v aute je celkem jedno, ale pro precizni naladeni subu k DK nebo hudebni hifi aparature je naprsto klicova vec. Po promereni sice muzes upravit natrubek, nebo zatizit/ulehcit pasivu, ale treba s objemem bedny uz budes hybat dost tezko. Asi se v autohifi pohybujes, jinak by te nenapadlo pouzit ten DLS, tak to jeste zvaz. Je super, ze tomu subu pisou xxxdb pri 40hz, ale ruku na srdce, klasicke lepsi kinosaly maji kolem 30hz asi 105db, coz je norma THX a nedostatkem basu tedy netrpim.

cucham tu hon na decibely ala autohifi - to bys ale musel lovit v jinych vodach menicu - v profesionalech. A ozelet nejnizsi oktavu, ovsem bonusem by bylo nekompromisni podani frkvenci prave tak od 40hz nahoru, coz je pro sub na kino domu IMHO trosku kontraproduktovni, zalezi co mas za bedny - k cemu chces takovy megasub? Tyhle suby jsou urcene tak naejak jako doplnek treba 3pasmovych soustav s 20-25cm basem, ktere uz spodni pasmo zvladaji presvedcive, ale chybi jim pouze ten "dech" na frekvencich blizicih se cca ke 25hz. Rozhodne to neni sub k dvoupasmickum s 6.5"...

(upravil Micro 30. 1. 2008 15:15)

Re: Earthquake Supernova

Můj skormný názor na ten EarthQuake: nevím nevím jestli ten autosub bude nimlich to samý jako strkaj do Supernovy, abys pak nebyl nemile překvapenej. Jinak podle tohoco jsem se kouknul tak na placené i neplacené recenze a poznatky tak je to prej hodně slušnej subík. Podle nějakýho srovnání a měření jistejch anglickejch magorů, si proti tomu subík s  XLS 12 a pasívem skoro ani neprdne. Jasně je to ale srovnání 12" a  15 ", takže jsme trochu jinde. Bohužel to měření nemohu znova ani za boha najít. Měřili a poslouchali toho opravdu hodně. Od Sunfire, Velodyne, DIY XLS, Acoustic Elegance, SVS a další dost slušný subíky a EarthQuake byl jeden z nejlepších. Některý autorepra jsou IMHO použitelný. Co zatím vím tak Vibe píše ne moc detailní, ale pravdivé údaje a taky si ze svých autosubů dělá i domácí subíky a taky velice dobře hodnocené. Já zkoušel jen takovej hokus pokus s Vibe Black Air 12" co jsem měl v autě a bylo to slušný dost slušný. Problém bude že v ČR nic od EarthQuake neseženeš. Čiao


Jo jinak Leonovi: Myslím že i já a Gammin zase něco chceme spáchat z Madisoundu až bude více času. Takže si vyber na co si počkáš.

Re: Earthquake Supernova

Micro: Nějakej hrubej výhled máte, kdy?

(upravil subwoofer 30. 1. 2008 18:29)

Re: Earthquake Supernova

Jde mi o suba pro domácí použití. Mám doma už dva, jeden s ARN-312, má sice 219 litrů objem (bassreflex) ale i tak z něj dostanu slyšitelně pouze 23Hz. Asi špatná konstrukce, nevím. Pak mám ještě jeden malý 65 litrový osazený Sony XS-L154P5B (bassreflex) ale ten mám spíše na doplnění "středních basů"-používám ho většinou na nějakých akcičkách, narozeninových párty apod. Protože mým cílem je sub, který opravdu zahraje 15Hz aspoň tak aby to bylo pořádně cítit, chtěl jsem pořídít zesík okolo 300-500W, třeba takový co se nechá koupit na conradu http://www.conrad.cz/vestavne-moduly-ak … +dp63517/. Vím že to není nic extra, ale mám už doma dva a jsem celkem spokojený. Nejvíce mne zaujala konstrukce právě Earthquake Supernova, je jednoduchá a píšou že zahraje opravdu nízké až neslyšitelné kmitočty. DLS UR15 se mi líbí, má velký Xmax i slušnou zatížitelnost, ale moc tomu zase nerozumím. Jakou k tomu potom použít v ČR dostupnou pasivní membránu? Rád si nechám poradit kombinaci nejvhodnějších zářičů pro tuto konstrukci, ale rád bych zůstal u 15ti palcových.

to chyna.cz: Jeho sub je super, ale baví mě když si to můžu postavit sám, mám z toho pak větší radost:)

to Michal: v jiné diskuzi jsi mi odepsal, že se pasivní membrány dají sehnat u tebe, máš nějakou nabídku? Máš i 15ti palce?

Re: Earthquake Supernova

No s kvalitní 15" membránou bude možná v Čr trošku problém. Respektive nebude ale dáš za jí nechutný prachy třeba od Boston Acoustics ta vyjde myslím na skorem 7000,-. A těch tvejch vysněnejch 15Hz který budou fakt cítít... no nevím asi to bude drahé. Podívej se ke klukům amíkům ti dělají monstra co to dokážou, ale na taková prdítka jako tady u nás v ČR, jenže oni maj prostor a rvou do toho nechutné prachy. Jinak zase nějak extra se v tom taky nevyznám takže at se kdyžtak vyjadří někdo kdo tomu fakt rozumí a může mě opravit pokud mám nedostatečné informace.

Leone jaro ti musí stačit to je hrubej odhad. Ani já ani Martin nevíme přesně kdy a dávat termín předběžně to si nelajznem.

Re: Earthquake Supernova

Já bych pod 3p třeba snesl něco z týhle stránky: smile
http://www.partsexpress.com/webpage.cfm … oup_ID=835

Re: Earthquake Supernova

Mekke 15" se v hifi vyskytuji velmi malo a jde o to, ze pri gumove mekkem zavesu uz bude ENROMNI potreba kvalitniho zesilovace, takze na nejake conrady zapomen. Sam rikas, ze ARN312 v 200l (tak pitomej navrh jsem dlouho nevidel, to musi akorat plandat a nic z toho - bez urazky) neni to prave a mas pravdu.
Prave proto se ani moc 15" s mekkym zavesem nevyskytuje a ani na to verim nemas mistnost. Tvych 15hz je nesmysl, zadne nahravky takove frekvence neobsahuji.
Stejne tak pasiv. pocitej s tim, ze pokud bys nejakou mekkou 15" pouzil a treba sehnal i pasiv, tak zesilovac na to bude stat dvakrat tolik co ty menice. Nejaky nabouchany aldax bude potrebna minimum, Conrady, se svym realnym vykonem kolem stovky W to budou sotva lochtat, nemluve o mizernem DF, cehoz dusledkem bude sice obrovska vychylka, ale neefektivni a timpadem mizerna kontrola zesilovace nad membranou. Dockas se podobnych vyslekdu, jako autohifici - membrana lita tam a zpatky na frekvenccih v radu jednotek hz, do usi to tlaci, ale poslouchat se to neda - ergo je to k hovnu.

Neodrazuu te, urcite by to byl zajimavy woofer, ale che to DOBRE rozmyslet a ja ti uprimne rikam, ze bych do toho nesel, pokud bych doma nemel naprosto perfetni bedny nad tim. Nejakou kombinaci vice subu (s tou SONY zrudou) uz bych radsi zapomel uplne. Nejde takhle placat jedno pres druhe, je potreba presne rozdelit pasma a fazove to napojit, coz u ruzne ladenych beden s ruznymi membranami je orisek i pro hodne zkuseneho audiofila.