Téma: Transiwat tw 120

Zdravím vás chcel by som poradiť ak mata niekto skusenosti s týmto zosilnovačom,dokáže to hrať v mostíku aj do 4 ohm záťaže.V manuale ku nemu je odporučaná záťaž 8 alebo 16 ohm pri mostíkovom zapojení.Lebo mam s tým taký problém že pri vačšom výkone do 4 ohm mi začína skreslovať a strašne lieta reproduktor.A neviem že či je chyba v nom alebo nedokáže do 4ohm záťaže v mostíku pracovať.Prípadne ak sa da nejako upraviť zapojenie aby to fungovalo za všetky rady vopred dakujem.

Web

Re: Transiwat tw 120

OMG, tohle je fakt moc!!! Když to neumí, tak to neumí a Ty ho ještě dusíš. To je jako by dělal do dvou ohmů.

Re: Transiwat tw 120

Jestli tohle uvidí a bude číst Sinclair, to bude slov......

Re: Transiwat tw 120

lacik, ten zosilovač NESMIE pri mostíkovom zapojení ísť do 4 ohm. Jedine 8... Chápeš, kde je chyba?

Web

Re: Transiwat tw 120

Ja to chapem ale ja som sa pýtal na vaše skusenosti a vaše názory s praxe nakoniec to tu dopadne tak že somna urobite debila,už ako keby som to videl.

Web

Re: Transiwat tw 120

Bohužel z Tebe debila neděláme. My totiž takhle debilní zkušenosti nemáme.

Re: Transiwat tw 120

lacik21 napsal:

Ja to chapem ale ja som sa pýtal na vaše skusenosti a vaše názory s praxe nakoniec to tu dopadne tak že somna urobite debila,už ako keby som to videl.

debila si udělal akorát ty sám ze sebe

lacik21 napsal:

V manuale ku nemu je odporučaná záťaž 8 alebo 16 ohm pri mostíkovom zapojení.

Re: Transiwat tw 120

Ano, to tam je...jenže bohužel Janda tam zapoměl napsat, že při můstku se to do čtyř pustit NESMÍ....předpokládal totiž jistou inteligenci uživatelů.... smile

Re: Transiwat tw 120

Pán Dudek, mam pocit, že pred tými pár rokmi boli ľudia technicky zdatnejší. Teraz sa málo mladých venuje bastleniu a potom to vyzerá všelijako. Veď načo by si niečo postavili, keď si to môžu za pár korún kúpiť v obchode, že...  A kvalita? To už je iná pesnička...

Web

(upravil Boramyr 17. 1. 2008 23:54)

Re: Transiwat tw 120

Laciku, nezlob se, ale je to fakt silné kafe. V manuálu sice píšou, že do můstku 8-16 ohm, ale co kdyby byl autor náhodou blázen a vůbec netušil co zkonstruoval... tak to vyzkoušíš a když to jde blbě, ještě se s tím pochlubíš. Buď rád, že ti to teď vůbec funguje.

(upravil jik 18. 1. 2008 10:32)

Re: Transiwat tw 120

Hoši, trochu se mi nelíbí některé reakce. Lacik21 zřejmě není fundovaný odborník v oboru zesilovačů a jenom se zeptal. Tak si myslím, že se mu dá odpovědět bez některých poznámek.  A zas tak úplně nelogicky se nezeptal, protože mnoho zesilovačů při rozumném snížení napájecího napětí dokáže v můstku do 4 ohmů pracovat. Jinak Laciku21, už v knížce "Zesilovače T74" od Kroupy, Lába, Šimečka v sedmdesátých letech je tato věc zmíněna a píše se tam, že tento zesilovač provoz do zátěže pod 4 ohmů nepřežije (potažmo můstek do 8 ohmů).

Re: Transiwat tw 120

Auto uveze 500kg.

A: Rad bych informoval o tom, ze jsem do auta uspesne nalozil tunu a chvilku to jelo. Ale ted se mi stava, ze mi nejak divne lupe v napravach a cele auto sedi niz. Taky spojka divne zabira. Myslite si, ze to muze byt tim, jak jsem to auto nazlozil?

B: Ano, je to tim, jsi blbej, zes to takhle pretizil. Muzes byt rad, ze sis to neznicil uplne.

A: Ale ono to jelo...

B: Ale neni to na to stavene, je to tam prece presne napsano.

A: Nedelejte ze mne debila.

C: Nedelejte z A debila, nektera jina auta prece tunu uvezou.

atd...

Re: Transiwat tw 120

Tak jako některé dodávky jsou postaveny bytelně a přetížení o půl tuny jim při opatrné jízdě nic neudělá, tak jsou i některé zesilovače předimenzované a za určitých podmínek (např. nižší nap. napětí) se jim nic nestane.

Ale nepokoušel bych to.

Re: Transiwat tw 120

Michale, dobře napsaný. Takhle to musí chápat každej. smile

Web

Re: Transiwat tw 120

Že to vydrží... Tohle je argument jako prase. Máte to snad napsaný černý na bílým, tak co řešíte?
A vůbec, mrkni laciku21 do topicu impedance v sekci zesilovače, myslím, že to náš mistr odůvodnil srozumitelně.