Téma: filtracia

chcem sa spýtať ... čo je lepšie? jeden mohutny kondenzator s vysokou kapacitou na vetvu? alebo viacero menšich kapacit? mam doma kopec starych zasob takže preto ... bezohladu na cenu smile dik

Re: filtracia

Víc... Ve výsledku maj menší ESR. Ale nic se nesmí přehánět, u víc kondů je potřeba soft start.

Re: filtracia

jew nejaka hranice kolko uF zhruba je taky kompromis?? bezohladu na vykon zosiku

Re: filtracia

Právě že to je s ohledem na výkon zesu. na 100W se dává třebas 10G (Aldax) nebo 2x10G, případně 2x6G8 (DPA222) a ne to ještě softstart nutnej neni, ale aspoň u těch 20G neni na škodu.

Re: filtracia

aha dík

Re: filtracia

super,túto informáciu som potreboval i ja smile
viete niekto doporučiť schému na dobrý soft start ?

Re: filtracia

Soft štart? Schému si namaľuješ z hlavy za minútu...

Web

Re: filtracia

softstart DPA je třebas tu: http://www.zewel.tuliscz.com/dpa_soft.php

(upravil Cobalco 14. 1. 2008 14:04)

Re: filtracia

Dalo by sa pouzit namiesto toho rezistora R10 s hodnotou 33 ohm nejaky vhodny termistor??,,,,s hodnotou okolo 30 az 40 ohm a po zahriati prudom ktory nim prechadza klesne odpor na 1/10 hodnoty.....klesa to linearne(nelinearne:) teraz neviem) s rastucou teplotou.....a potom ked to este skratuje aj rele, tak by to bolo idealnejsie riesenie na velke vykony. Je v tom nejaky problem ??

Mne 250W toroid vyhadzoval 10A istic, vyriesil som to 10ohm termistorom, bez rele.

Este dodam: v starych PC zdrojoch(pokazenych) su pekne velke termistory o hodnote priblizne 10ohm a myslim ze aj na dost velky prud, dalo by sa zapojit do serie.

Re: filtracia

Co treba tohle http://www.metronix.cz/soft_start.htm . Vysel v AR4/2002.

Re: filtracia

Xhibit: Vyzera to pekne....je to nieco co som opisoval....dobre vediet kde to hladat....diky

Re: filtracia

Mam ho vyzkousen,slape jak ma.A jak jsi psal,termistory sem pouzil ze starych monitoru nebo ATX zdroju.Myslim ze mely cca. 15ohmu.Jedine co sem musel upravit tak kondenzator 0,33uF.Jak je posano v AR,s touto kapacitou je dostupny proud 20mA ale rele me tak tak spinalo,napeti na nem bylo pri sepnuti uz dost nizke (nevim ted z hlavy typ ale mam tam presne to co je na fotce v AR).Tak sem vybral z kondenzatoru 0,47uF co sem vyhrabal doma ten s nejnizsi kapacitou,bylo to myslim kolem 0,4uF a uz rele spina o poznani svizneji a neklesa na nem tolik napeti.

Re: filtracia

Mě se až na ty relátka líbí modul softstartu a ochran na jedné desce z EZK.

Re: filtracia

Xhibit: vdaka za info, urcite posluzia.