(upravil eraser_svk 3. 1. 2008 16:48)

Téma: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Rozmyslam nad lacnym upgradom satelitov k Logitechom Z-2300

o basy mi nejde, kedze od 150 Hz nizsie hra subwoofer. Potrebujem skor poriadne, vyrovnane stredy a kvalitne vysky, samozrejme, vzhladom na cenu.

Aby to vydrzalo zatazitelnost 40 W, hoci aj spickovu (predpokladam, ze tie plastove satelity taktiez 40 W dlhodobo nedaju), 8 ohmov je nutnost. Citlivost je druhorada.

Pripojenie - RCA


poznate nejake predavane diy sady, resp. reprosustavy ? cena co najnizsia, aby to neprekrocilo tych 2000 sk dokopy. povodne som planoval 4-5 tisic, ale upustil som od toho, kedze to nebude velmi perspektivne. hlavne aby to zahralo citelne lepsie, ako dodavane jednopasma, ktore su sama sinusoida...

vopred dik za rady

PS : rozmyslal som aj nad kupou vychvalovanych http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46931 , ktorych brzdou je zosilnovac a napojenim na Z-2300

// pls. vymazte tuto temu, nechapem, preco ju sem odoslalo 2 krat hmm
// edit2 : kvoli odpovedi vymazana 2. tema

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Vymaz si to sam tym, ze si zmazes svoj prvy prispevok

Web

(upravil Kronos 3. 1. 2008 16:15)

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

eraser_svk něco si postav a vyser se na ty Geniusky brzdou geniusek jsou i repraky. Je to nehoráznej šmejd šmejdskej. Postav si nějaké jedno pásmo. Nebo si dej do budky ARZ 6608 a je to. Dáš to do otevřený budky. Jenže taky záleží na zesilovačí jestli má nějaký strmý filtr atd.. Nevím jak je to koncipováno. A navíc pochybuji že ten zesilovač umí dát 40w/8ohm Navíc ty arz mají takovou citlivost že pokud je máš u pc a máš je odhlavy řekněmě cca 50-100cm tak do nich 40watt nikdy pouštět nebudeš.

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

1 pasmove repro tam mam uz teraz a preto sa mu uz chcem vyhnut. Jednopasmo znamena sinusoidy vo velmi velkej frekvencii, co  sice na zvuk nemusi mat az tak fatalny dopad, ale to uz nevyekvalizujem. Satelity mam rozmiestnene po izbe, asi 2-3 metre odomna, no chcem tam mat radsej rezervu. Pokial by to vsak bolo vyrazne na ukor kvality, tak postaci aj 20 Watt.  To TVM som nepocul, ale pochybujem, ze 1 pasmo zahra lepsie, ako 2 pasmo - tie Geniusy dost vychvalovali aj HiFisti wink no ajtak dik za odpoved wink

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

co hovorite na SONUS 90 od BC Acoustic ?

http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=295

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Tak teď jsem se hodně dobře pobavil - to byli asi hodně zvláštní hifisti když vychvalovali Genius. Maximálně tak z legrace. A i tak primitivní a nenáročný reprák jako je ten ARZ pošle jakékoliv geniusy do háje. A to jak kvalitou tak hlasitostí.

Nevím čemu říkáš sinusoidy ale jestli myslíš Dopplerův jev tak ten je značně závislý na výchylce a protože ty ARZ mají větší plochu stačí jim na stejnou hlasitost menší výchylka. A menší výchylka znamení menší projev Dopplerova jevu. Tudíž zákonitě musí mít lepší zvuk než ty Geniusy kde ta chudinka maketa reproduktoru lítá sem a tam jak debil a stejnak to hovno hraje. Já mám ty ARZ6604 na 25W zesu a dám to na půlku a už je to takovej řev že to raději stáhnu. A to to nemám u hlavy. Možná by ses divil kdybys to slyšel jak hraje reprák za pár korun. Ale je fakt že já už ho mám rozehraný. Nový takhle nehraje. Tím ale nijak neobhajujutyto repro a netvrdím že jsou víc než jsou. jediné za čím si bezpečně stojím je to že genius Je sračka ze všech sraček nejsračkovější a oproti tomuhle se může jít klouzat.

(upravil Jarous 4. 1. 2008 8:55)

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Ta výchylka se navíc minimalizuje, pokud se spodní pásmo do cca 150-200Hz ořízne, pak už to nemá vůbec chybu, nicméně ARZ660X dokáže hrát dobře i bez téhle úpravy. Je vidět, že jsi ještě dobře udělaný jednopásmo neslyšel, bez problému 2p a jiným vícepásmovým kombinacím natrhne prdel smile

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Vůbec nemusí platit, že dvojpásmo je automaticky lepší než širokáč... zvlášť u levných reproduktorů. Pro příklad nemusím chodit ani k žádným extra hifi bednám... míval jsem u PC profláklé 5.1 od geniusu, známý si pořídil jakési lepší logitechy a na první poslech nebe a dudy. I přesto, že geniusy jsou dvojpásma a v tom logitechu bylo akorát pět maličkých širokáčů. Kouzlo tkví v tom, že pokud je něco postavené z kopy sraček, moc nezáleží na tom, kolik má pásem. V geniusech je mizernej středobásek a paralelně výškáč připojený přez 4u7 elektrolyt, napojení vršku pásma toho basáčku na výšku dělá pěkný bordel, někde jsou tu i měření, máme u těchto beden zdokumentovanou výměnu středobasu a konstrukci seriózní výhybky. Druhá katastrofa geniusů jsou ty integrované zesilovače co to napájí, ty jak tam zůstanou, bednám nepomůže ani svěcená voda. Oproti tomu satelit logitechu je relativně slušný širokáč od Tangbandu a v subu jsou pro pohon nacpané významně kvalitnější zesilovače. Je fakt, že ty logitechy stály tehdy asi deset kolíků, ale pěkně to ukazuje, že použití jednoho dobrého repra za cenu dvou a výhybky nemusí být nutně krok zpátky. A co se týče dopplera, tak to není zdaleka takový problém, jak se zdá, zejména pokud to nehraje basy a tudíž nejde o nějakou centimetrovou výchylku.

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Nech to tak, ten repráček hraje celkem solidně, mám to doma u pecka (asi předchozí typ, Z2200) a docela se to dá  poslouchat. Ovšem navázání a naladění toho subu, to je dílo, i při zcela stažených basech bučí jak dobytek wink

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

dik za rady, asi to necham tak. v satelitoch mam na 99 percent toto http://www.tb-speaker.com/detail/1230_04/w3-1319sa.htm a ma to velmi slusnu krivku, takze ten zosilnovac asi nebude zazrak... zlepsim kabelaz a radsej investujem do poriadnych sluchadiel wink

btw, zaujimave, uvadzaju tam 

RATED POWER INPUT            12 W
MAXIMUM POWER INPUT     25 W

takze tych 2 x 40 W od Logitechu je samozrejme marketingova blbost hmm

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

IMHO by alespoň u mě nejznatelnějším tuningem bylo jejich umístění do výše ušisek... mám to na stole a když je ve "zvukovém prostoru" zpěvák umístěn v noze monitoru, tak to působí dost divně wink

Re: satelity - 8 ohm, 40W, rozsah cca. od 130-140 Hz hore

Případně mě napadá, že si sehnat třeba zmiňované širokáče od TVM a udělat novou dřevěnou budku s tím stavajícím repro a podepřit ho tím širokáčem. Ve dřevě s výhybkou to jiste bude hrát lépe než v plastu. ALe záleží na tobě.