Téma: jakým způsobem objevujete new music?

Já mám poslední dobou docela vychytanou metodu.Poslední Winamp,je tam mraky rádií podle stylů,když se mi něco líbí tak rovnou z new Winampu(má integrovaný browser) do Wikipedie,nebo allmusic.com,či last.fm kde jsou konkrétní informace o interpretovi no a pak torrentscan.com nebo zkusim rapidshare.Samo že nejlíp ve flacu smile docela návyková věc.Podělte se jak to děláte vy.

Re: jakým způsobem objevujete new music?

jj weby s rádiama. poslouchej.net  play.cz a další.... našel jsem tam príma rádia kde vždykcy něco OK hrajou, a když ne, tak si rád poslechnu ze záznamů který si dělám...

Re: jakým způsobem objevujete new music?

zoberiem na kolej 10 DVDRW, nechám od ľudí napáliť, doma to posuniem ďalej a na potom na to zozbieram kladné/negatívne ohlasy smile nemám čas to triediť...

Web

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Hlavně Last FM..... vyhledám oblíbenýho interpreta a podívám se na výpis všech desek podle oblíbenosti, jestli tam není něco zajímavýho...
Taky tam je similar artist radio - bomba, občas mě to zavede do úplně neprobádaných koutů různých stylů.
Když jsem byl nemocnej tak jsem tam 2 dny projížděl kapely podle tagů alternative, experimental, metal, postpunk, mathrock, electronic, HC....
U každé kapely jsou všechny tagy (s vyznačením četnosti) co tomu lidi daj - takže třeba Melvins jsou alternative   grunge   metal   rock  sludge   stoner   stoner rock smile
Nebo se občas mrknu na HQShare (na výpis všech novinek od poslední návštěvy) to je neuvěřitelně hluboká studna plná flac muziky pod E-mulou. Pak jdu na E-mulu....
A taky se často v hospodě ptám kamarádů na nový hudební objevy.
No a povedený koncert pro mě neznámé kapely je úplně nejlepší.
Ale oblíbený kapely podporuju -- Kupuju na koncertech céda  -- Zas taková sviňa nésu smile

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Něco se dá zachytit i na Rádiu Wave (ČR4).

Re: jakým způsobem objevujete new music?

2 Hanzi
Kde jsou na HQShare linky na flacy?

(upravil Hanzi 28. 12. 2007 21:49)

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Na HQShare se musíš registrovat - určitě to skus - jinak vidíš jen obecné diskuze
Jo Rádio Wave je pro mě spolu s FM4 jednička. Obzvlášť pořad Natural Bridge - jediný v éteru, který mi stojí za nahrávání (i když kvalita kolísá).  Kdo pamatuje tuším úterky v rámci čajovny na Vltavě 19-20hod Úhlopříčky Pavla Klusáka? Pokud jsem byl doma, tak jsem to nahrával do PC každej týden. Dnes už tam Klusák hudbu nepouští, stal se z toho kulturně společenský pořad pro mladé:-(pokud teda nemáte rádi World music - pak tam tuším každý pondělí pouští Bohumil Dorůžka dobrý vály)

Re: jakým způsobem objevujete new music?

To Crashpc: čím nahráváš internetový rádia? Skoušel jsem zachytávat stream rádia Wawe, ale asi to mají nějak ošetřený.... Pomocí programu k tomu určenému -Screamer radio- to nahraje jen nekolik prvních sekund. Skoušel jsem i jinej program ale neúspěšně...

(upravil dokken 28. 12. 2007 22:23)

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Sice jsem nebyl osloven,ale já používám supermp3recorder
www.supermp3recorder.com
nahraje všechno co proleze zvukovkou

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Dík, skusil jsem to nainstalovat, ale při nastavení mixer seting hlásí problém se směšovacím zařízením, možná si nerozumí s asio zvukovkou... Nevím má li to cenu, pomocí Screamer rádia nahraju všechny inet rádia co jsem zkoušel, jenom to co chci -rádio Wave ne- vždy jen cca 60kb od každé písničky. Nezkoušel někdo zachytávat tuto stanici? (ogg256kbps)

Re: jakým způsobem objevujete new music?

mixer settings-zatrhneš směšovač stereo a potvrdíš! mě to chodí naprosto bez problému,chce to si s tim pohrát,mám to už pár let,bez toho si neumim nahrávání ani představit .

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Ja taktiez cez last.fm pri kazdom umelcovy/skupine su zobrazeny similiar artist. Takze ak mam nejaku oblubenu kapelu, tak si vypocujem ukazky hudby od nej podobnych umelcov a ak sa mi to paci... smile

Re: jakým způsobem objevujete new music?

www.scaruffi.com

Re: jakým způsobem objevujete new music?

To dokken: směšovač stereo mi to ani nenabídne, píše to, že se zvukovým hardwarem jsou potíže ať nainstaluju stereo směšovač... Myslím, že když jedu přes ASIO tak je směšovač vyřazenej.... nebudu to pořád přepínat.... no nic nahrávám dál z analogu.

(upravil lada 29. 12. 2007 13:12)

Re: jakým způsobem objevujete new music?

Ano, přes "podobné" skupiny/umělce uváděné ve zdrojích na netu (i na blbé viki) se dá něco zajímavého najít. Třeba včera jsem podobným postupem vyšťoural mně neznámou skupinu Focus, něco jsem stáhl a docela se mi to líbilo. Nějaké ape, flacy nebo alespoň solidní mp3@320 se dá pohledat na http://avaxsphere.com/ , ale hodně linků je tam mrtvých - budu muset objevit nové zdroje.

Re: jakým způsobem objevujete new music?

lada: od Focus si zozen Hamburger concerto...
Inak dalsia zaujimava stranka je www.progarchives.com