Téma: Izolace zvuku

U nás v baráku když poslouchám, tak to jde slyšet perfektně o patro níž v pokoji. Nízké kmitočty ne. Blbé je, že pode mnou je ložnice. Zajímalo by mě, jestli takovýto problém jde vyřešit nějakou izolací třeba stropu dole v místnosti. Třeba ty polystyrénový desky, co se lepí na strop, ale jestli to pomůže ... U sebe mam lino, koberec by možná taky pomohl ne? Ale ten moc nechci.

Web

Re: Izolace zvuku

Kurva to se furt tak blbě ptám ... to už je druhý téma, který budu muset smazat.

Web

Re: Izolace zvuku

Nachystej si tak 2-8000Kč za každý m2 podlahy a pak se o tom dá uvažovat.

Web

Re: Izolace zvuku

Asi bude jednodušší přestěhovat ložnici. No jestli mo někdo řekne, že nějaký aspoň malý vliv budou mít ty okrasný polystyrenový desky co se prodávají v obi třeba, tak to udělám. Jinak na to seru z vysoka

Web

(upravil babakus 16. 12. 2007 21:11)

Re: Izolace zvuku

Před pár lety jsem řešil něco podobnýho u kámoše.  Do vedlejšího bytu nepronikaly basy, ale středy a výšky byly krásně slyšet. Po dlouhém laborování jsem dospěl k závěru->na podlahu huňatej koberec, na všechny stěny hóóóódně nábytku a tam kde to nejde, tak zavěsit tlustej závěs cca 20cm od zdi tak, aby byl hodně zvlněný. Strop jsem neřešil, protože nad ním nikdo nebydlel = skoro absolutní ticho v sousedním bytě. A jako přídavek bylo "zkrásnění" zvuku. Ale že to dalo sakra hodně práce.

S takovými věcmi si musí člověk hrát, než najde optimální řešení.

Edit: teď koukám že jsem si to nějak špatně přečetl. K odhlučnění sousedního stropu by mohlo pomoct jeho snížení o pár cenťáku a dutinu mezi pravým a falešným stropem vyplnit něcím ve stylu skelné vaty nebo tak něco. A na tvojí podlahu bych dal pěkně silnej koberec.

Re: Izolace zvuku

Mno, a až to uděláš, třeba zjistíš, že to leze po konstrukcích a zdivem, a že celá úprava zlepší útlum o pár dB.

Web

Re: Izolace zvuku

Ty polystyrenové desky co jsi vzpomínal nic nevyřeší, mám je já na stropě, má je máti pode mnou na stropě a nadává pořád stejně nahlas. Je to spíš jen částečná tepelná izolace a ty, které mají na povrchu imitaci dřeva, tak plní i estetickou funkci. Ale to je věc vkusu. Jo a ještě ti ubude malování stropu.

Re: Izolace zvuku

No jedině se inspirovat v nahrávacím studiu a provést stejnou úpravu doma - což bude asi finančně a prostorově veelice nákladné.

Re: Izolace zvuku

Polystyren izoluje tepelně ale jako zvuková izolace je úplně na hovno. Loni jsme dělali izolaci na baráku. Sundalo se vnější oplášťění které se skládalo ze vzduchové mezery a asi půl cenťáku silné cementoazbestové desky na laťkách. a nahradilo se to šestkou a desítkou polystyrenem (jak kde). Dodnes nadávám jak špaček protože přes ten cementoazbest se vzduchovou mezerou toho mnoho slyšet nebylo a teď je slyšet každý prd. Fakt je to na hovno a sere mě to.
Takže azbest do domu radit nebudu ale dají se koupit stejně silné cementové desky které by mohly mít podobné vlastnosti. Když se ten prostor v tom vyplní třeba hustě napěchovaným molitanem nebo tak něčím nemuselo by to tlumit zle.

Re: Izolace zvuku

Potřebuješ, aby reprosoustava měla minimální styk s podlahou/zdí. Pokud stojí na podlaze, tak odhmotňovací nožky by to měli zlepšit.
Jinak polystyren určitě ne, dobrá zvuková izolace co se dává například mezi sádrokartonový desky(dá se ale lepit stejně jako polystyren) je minerální vlna například Isover nebo Orsil.

(upravil MethMan 20. 12. 2007 9:58)

Re: Izolace zvuku

Jo, to bych klidně zkusil a pro strýčka Příhodu bych si ještě připravil pod ně nějaké botičky z pěnové gumy (koupíš ve stavebninách jako náhradní povlak na hladítka asi 10 mm tlustý 15x30cm asi za pade) + pivní zátky. Celkem za hubičku, ale v účinnost moc nevěřím, protože je zvláštní, že jsou slyšet jen vyšší kmitočty. Nejsou tam náhodou skrz strop stoupačky? Mají utěsněný prostupy?

Re: Izolace zvuku

Jo, stoupacky a le hlavne to, ze na betonu je uz jenom lino. Nejlpesi reseni by byl ten koberec - mel by nejvetsi prinos jak na zvuk v te tvoji hale, tak na to pronikani dolu.

Re: Izolace zvuku

Ono se dneska dělá i lino s kročejovou izolací, který vypadá fakt pěkně, ony vůbec ty lina vypadají jinak než za soudruhů z dob ČSSR.
Koberec by tomu určitě pomohl, nemusí nutně být po celé místnosti, stačil by takový ten běhoun 2x3m nebo i menší, například v Ikea tohodle sortimentu sežene plno a finančně až zase tak nevykrvácí...

Re: Izolace zvuku

Nechápu Vás kluci. On snad řeší prostup hluku konsktrukcí - vzduchovou neprůzvučnost a ne její zvukovou pohltivost. Tak jaký lina a běhouny doprdele smile Myslíte, že Sendy psal 2-8 tisíc jaku cenu peršanu lol Pokusit se odstranit zdroj vibrací měkkým uložením OK, ale myslet si že pohltivost=neprůzvučnost to fakt ne.

Re: Izolace zvuku

Já s tímhle zkušenosti nemám, ale vim, že to není jednoduchý a už vůbec ne laciný.
Vemte si jen blbý dveře, normální voština, slyšet je všechno jako by ani nebyly, pak dejte na dveře koženku a vycpěte to pod ní vatou (jako to maj dodnes některé ordinace u lékaře) a skoro "zázrak" se koná.

Já bych věřil zbytkům kůže a gumy (z duší a tak,.....) lehce napěchované do nějaké mezery a myslim, že by to odhlučnilo dost, ovšem neznám žádné laciné 100% řešení.

Taková stará dřěvěná podlaha s násypem písku jako kročejového tlumení nemá chybu oproti železobetonu apod.

Re: Izolace zvuku

Bedny jsou na hrotech uložený, akorát sub je na gumovejch nožkách, ale ten dole neslyšim. Njn

Web

Re: Izolace zvuku

Vyzkoušejte někdo tohle
http://www.ekopanely.cz/?page=16&lang=cze

Asi to budu taky z jara řešit...

(upravil Glatz 25. 12. 2007 21:46)

Re: Izolace zvuku

Kdysi jsem četl cosik o nějakém spešl "malbitu" ve ktrém je přísada jakéhosi minerálu a tkaninové vaty. Udělá to zajímavou strukturu, díky zabarvení tkaniny i barevnost a hlavně to má pohlcovat něktré Hz zvuku. Tohle mimo jiné vyzkouším někdy já. Sázím na sčítací efekty.
Ty eko panely od Boduarda jsou asi nejúčinější izolace, ale jsou moc tlusté an to abych si zmenšoval pokoj, a žádají si mino hlubšího zásahu do kapsy i rozsáhlejší rekonstrukci.

Web

Re: Izolace zvuku

Kdo chce tlumit, musí přijít o prostor - jinak to nejde. Tak to dej na strop.. zas tak vysokej nejseš lol

(upravil Glatz 26. 12. 2007 15:34)

Re: Izolace zvuku

Na strop já seru. tam bydlí stejnak jeden týpek co mi pouští ráno místo budíku do palice jenom dunění z logitechu home cinema. Spíš mi jde hlavně o podlahu, protože sub mi vyzařuje přímo do země a chtěl bych mít plovoucí podlahu místo koberce. ale tenhle thread není můj, tak si nevšímejte toho co jsem teď napsal big_smile

Web