Téma: 12LX60, ako na ňu ?

Mám 5 ks 12LX60. Mal som ich zapojené 3 ks cez DCX2496. Dva v predu a jeden vzadu. Bolo to super. Na toto využitie aj vrele doporučujem danú aktívnu výhybku. No teraz by som chcel využiť trebars isobaric zapojenie. Čo myslíte, zmení sa nejak zvuk beymy, čo stratím a čo získam ? Ako z nich dostať v byte maximum audia?

Edit: Momentálne hrám na jednej. Tá má objem 80 l a pasívnu membránu 12" na zadnej strane. Je to pecka.

Re: 12LX60, ako na ňu ?

ty si asi hodně zazobanej když ti nestačí jedna 12LX60tka co? kde si k tomu přišel?

Web

Re: 12LX60, ako na ňu ?

čím víc 12LX60 tím víc MUZIKY big_smile

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Ty krávo... To bych teda chtěl slyšet. Hele poslouchej, slyšíš? Héééj????? Hluchej nebo co??? Barák stojí???? big_smile

Re: 12LX60, ako na ňu ?

A co by jsi chtěl slyšet Martine? Další kominík co neví co chce ani o čem píše.

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Tak georgi počujem dobre, vééľmi dobre. Je rozdiel akustický tlak / čo je asi tvoj prípad/ a rozloženie akustického poľa, čo sa tak trochu neuznáva pri basoch.  3 ks subíkov potichu/ normálne / hrali úplne inak, ako jeden hockde umiestnený v izbe. Over si to a potom odpovedz. Čo mňa veľmi mrzí je to, že NAD 753 nemá možnosť v režime repro zapojiť fronty ako veľké a zároveň aj subík.

(upravil luikas 24. 12. 2007 11:02)

Re: 12LX60, ako na ňu ?

chlape neblazni, ty penize se dali investovat o moc lip... kdyby sis udelal poradny 4p kdyz mas prachy... no mozna jeste neni vsechno ztraceny, ty 4p by z toho mozna sly... po dvou tech Beymach na bednu nad to treba moji oblibenou Beymu 8LW30 a nad to posadit Neo8 a Neo3 od BG... neskodil by aktiv... nebo alespon poloaktiv, vyhybku na to mas. delicky od oka 150/1400/4500

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Proč jích máš 5 ? proč né 4 nebo 6? big_smile

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Som rád, že som vyvolal trošku debaty. Mám ich 5 ks, to je skutočnosť. Štvorpásmo mám : fronty Atlas compactMKV, Center / 2x AL200, 2xDSM50, 1x DSM25 DIAPOLITO / zadné DIAPOLITO AL130+DSM25 , zadný center to isté. /....Mengel252 sa poteší....
Viete, vadí mi odpoveď georga v štýle som bohom hifi. Mal napísať......wiha zvuk 12LX60 je taký aký je , nič s tým nespravíš, alebo si kúp iné basy...napríklad. Mengel 252 potvrdí, že som normálny blázon...

Re: 12LX60, ako na ňu ?

hmm, pekny bedynky, ale pak 12LX60 postradaji smysl... na basech si s nima nepomuzes.  pokud chces sub, tak cokoli s min nez 18" nema smysl smile v cem ti tyhle basaky(TIW360) nevyhovujou?

Re: 12LX60, ako na ňu ?

MKV ma TIW300. Stereo je v pohode, ale koncerty a JAZZ koncerty to nie je ono. A vlastne ak mám pravdu povedať som max spokojný. Len hľadám človeka streleného ako ja, čo sa s 12LX60 kou hral, či nevie niečo nové. Tie repro mám v podstate zadara. Touto cestou by som chcel poďakovať mengelovi252 a celej firme Audium za spoluprácu v roku 2007, za max rýchle a kompletné dodávky, ich profesionalitu....atď. To nie je reklama, ale holá skutočnosť. Vrele ich doporučujem ako dodávateľov.
Subíky u mňa majú veľký zmysel. Moja izba 11x5m to potrebuje/ale v zdravej miere!!!!/ Silné basy ma unavujú. Má ich byť akurát.
myslím s, že nahrávka 5.1 bez subíka nie je to isté, ako ful repro ako Large. To už ide priamo zo štúdia, z mixu.

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Považujem za vhodné povedať, že rozmery miestnosti, o ktorej sa tu momentálne bavíte sú 7x7m? Dobre si pamätám? Tie beymy (pre tých, ktorí sa tak neskutočne čudujú nad vyhodenými peniazmi) boli myslím zbierané celkom dlhú dobu a nejakými spletitými cestami sa došlo k počtu 5.
Medzi nami - Wiha je človek, ktorému basov nikdy nie je dosť, ale nehovorte mu to    smile
Musím tiež na jeho obranu povedať, že je naozaj zapáleným poslucháčom a diy fandom (kutilom, konštruktérom). Na rozdiel od iných, ktorí iba rozprávajú o tom, čo kedy plánujú urobiť a nakecajú sa okolo možných pre a proti, on si to vyskúša, zahodí a ide ďalej...

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Tak jsi to po sobě pěkně přečti co jsi za téměř 24 hodin zplodil. Máš 5ks 12lX60, hrál jsi na tři se super zvukem,aby jsi přešel na jeden a je to znovu pecka (tak mě napadá,že ty dva zbývající jsou už po smrti a používáš je jako pasivní membránu). Subíky mají pro tebe velký smysl, ale silné basy tě unavují. Víš, tady existuje taková rubrika, jmenuje se bazar. Pokud nevíš co s pěti ks 12LX60 dej je tam. Správně nastavená cena  nebo výměna za 18-ti palec tvůj  problém s 12LX60 vyřeší. Tady jsou jiní machři na HiFi než já. S čím s tebou zatím souhlasím je přístup fy Audium k byznysu.

Re: 12LX60, ako na ňu ?

WIHA - konečně pořádný samodomo konstruktér. S 12LX60 má velké zkušenosti pan Bunta z BVaudia, ale to asi víš. Ten ji dává tuším do 80 l, sníží Fs těsně nad 30 Hz a průběh vyrovnává ekvalizací (útlumovým článkem) v koncáku. Tady to sice několik teoretiků napadalo jako nesprávné a zkreslující řešení, ale výsledky BVaudia mluví za sebe. Měl bych dotaz na tvoje Atlasy - v čem vidíš jejich slabiny? Dá se z nich dostat vysoký akustický tlak pro koncertní hlasitost na doma ve stereu?

Re: 12LX60, ako na ňu ?

Tak poporiadku. Najskôr george.Buďme priatelia. Z troch na jeden som prešiel kvúli rodine.Boli to pracovné verzie bední, klasický hranatý tvar,bez povrchovky. Teraz pracujem na konečnej verzii subíkov v tvare pôdorysu ako Nautily. Len sa akosi nemúžem prinútiť k frezovaniu segmentov z MDF. Nemám doriešené odsávanie zo strojov. Dýhovanie sférických plôch drevenou dýhou sme s Mengelom vyriešili. A sám uznáš, ak má byť niečo v obyvačke, musí to vyzerať / spokojná manželka a aj ja /.
Konečná poznánka ku 12LX60 - mám ich, nechcem kvôli objemu iný.

Pepa, MKV sú super. Aj tie mám momentálne v pracovnej, surovej verzii. Konečná bude v tvare Nautilov / len som nevydržal a spravil som aspoň provizórium/ S kvalitou a tlakom žiadny problém. Zvuk si môžeš ešte dladiť vzhľadom na basy odpormy pred vlastnými pásmovými výhybkami. No myslím že to nie je potrebné. Možno viac info ti poskytne mengel. S Visatonmi má skúsenosi. Videl som aj počul Monitory 890 čo urobil. Bola to bomba.