Téma: XW165 a BR

Serus

Mam toto repro ako stredobas v regalovkach. No maju na moj vkus malu zatazitelnost (simulovana vychylka na 50Hz a 10W je 8.89mm co uz presahuje vyrobcove Xmax 6.7mm) a preto som sa rozhodol prerobit to na BR (EPB vychadza 60).... troska som sa s tym vyhral a vysledok je BR s priemerom 5.7cm a dlzkou 20cm, bedna ma 15l, celkovo to ma vecsiu citlivost na basoch aj hrb na 80hz co je zrejme typycke pre TVM, a hlavne vychylka na 50Hz a 10W klesne na 5mm co je prijatelnejsie. Br bude umistneny zo zadnej strany za vyskacom... br bude obojstranne zaobleny z dexonu.

Chcel by som sa vas opytat aky mate nazor na to alebo co by ste na tom zmenili a tak tiez ci by sa nedalo neakym sposobom odstranit ten hrb na 80Hz.

Ďakujem wink

Re: XW165 a BR

no taky tych 6,4 je peak-peak a vacsina programov ti vypluje 0-peak takze rataj s vychylkou tak 3,2mm aj ked podla hc a hg vychadza vychylka 3,5mm
ale ja osobne mam 5604 v 9l closed a boost na 60hz +6db a hra to dost hlboko...a len malokedy mam tak nahlas ze je vychylka limitaciou... aj ked je pravda ze 5604 mali asi o 5db vacsiu citlivost

no a k tomu odstaneniu hrbu tak jednine asi viac vytlmit alebo ekvalizer.. ja osobne som zastanca closed bedne + ekvalizer lebo tomu repru podla mna nie je moc dobre v tej br bedni

Re: XW165 a BR

To co som napisal je peak-peak to viem na 100%.

Sak nepisem ze hra zle, v tej closed bedni to je zvukovo celkom dobre, teda vyhovuje mi to ale ta zatazitelnost..... kazdy kto ma tvm repro vie ako to je mne tych 15W-20W co to teraz realne znesie pri tej citlivosti nestaci, najma ked pocuvam hlasnejsie mam pocit ze tie repra znicim (mam pocit ze z tej bedne uz vyskocia smile ) preto chcem urobit BR , o tu citlivost mi ani nejde aj ja tam mam eq na 60Hz cca + 3-6dB.

Zrejme aj kazdy vie ako maju tieto repra makky zaves a ako lahko ich je v br znicit, preto uz pripravujem subsonic ladeni na -3dB 40Hz to by malo vyhovovat tak nemalo by dojst k zniceniu repro v tej bedni.