Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 22)

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22

RSS

Příspěvky [421 až 436 z 436]

Re: FukAMP

Ano, přesně tak. Na D2 se objeví asi 5,3V a LEDka nic.. Neodešel mě už ten VOM úplně?


Jinak mě to nedalo, vytáhnul jsem modul ochran s relé, dal ho do toho jednoho kanálu a už se hraje.. A není to vůbec špatné. potl
Jako hlavního konkurenta mám DPA380, těžko říct co hraje lépe. Každý zesík hraje trochu jinak, nevím jak to popsat, chce to ještě víc naposlouchat..


https://img37.rajce.idnes.cz/d3701/18/18192/18192642_55521bab4bd24653b08c841baeb70027/images/fuk2.jpg?ver=0

Re: FukAMP

Ďalej nasleduje veľmi jednoduchý zdroj prúdu,  4-5 súčiastok...naozaj tam nejde meraním nájsť chybu?

Re: FukAMP

a nepajel si mosfety trafopajeckou ze ne? big_smile alebo neuzemnenym hrotom... moderne mosfety su casto dost odolne ale mne sa takto podarilo odprasknut niekolko ani som nevedel ako, tvarili sa pri merani ok, ale nefungovali.

(upravil BV 23. 4. 2024 12:36)

Re: FukAMP

Len tip.. Skús jednoducho zmerať ohmetrom (zosilňovač bez budenia a bez záťaže) odpor medzi vstupom a výstupom SSR. Prípadne napätie Vgs.
Edit
Ešte skontroluj budenie toho VOM.  Nejaký odpor v sérii so vstupnou LED alebo prúdový zdroj, ak je tam..

Re: FukAMP

Schema toho SSR je veřejné? Jsem jenom zvědavej, jak to tam je udělané.

Re: FukAMP

Jak píše BV, změřit napětí Ugs a DC odpor mezi vstupem a výstupem ochran. Zkontroluj, zda ten VOM nemáš špatně zapájen, studeňák na výstupu, jak DPS chvíli leží, můžou lehce zoxidovat a ty VOMy se špatně pájí, už se mi to taky stalo, že na nožičce je cín, vypadá to skoro jako dobře zapájeno, ale opatrně jehlou pohneš s nožkou a vidíš že nemá kontakt s ploškou.
VOMů jsem použil už přes 200ks a ještě mi ani jeden jediný neodešel nebo nebyl špatný od novoty.

Re: FukAMP

Tak vůbec nevím co jsem provedl, odešla zel. LED indikující sepnutí. Něco jsem musel hrotem spojit, asi jak jsem měřil u toho VOM. Po výměně LED mě to indikuje sepnutí, proudový zdroj dává těch cca. 15mA. ALE, teď už je ten VOM určitě mrtev. Na vstupu není nic, na výstupu také ne.. Mosfety sepnuty nejsou.
Tak že toto je teď má chyba, objednám si nový VOM a až přijde budu pokračovat. To se mě tedy dlouho nestalo, něco měřením zkratnout.. Každopádně díky všem za rady.

to Wili: Vše pájím mikropájkou (krom cínování drátů a pájení větších konektorů), nikdy se mě pájením nic nepodařilo odpravit, ale všechno je jednou poprvé.. Používám obstarožní ERS50, hrot neuzemňuju..

(upravil BV 23. 4. 2024 13:26)

Re: FukAMP

Zmeraj pri vypnutom zosilňovači DC ohmetrom vstupnú LED na VOM v obidvoch polaritách. Nie je tam skrat? Schéma tej ochrany (stačí časť okolo budenia VOM) je tajná? smile

Re: FukAMP

zelena LEDka je v serii s ledkami vo VOM

Re: FukAMP

I kdybys šlusnul C-E T6, tak je tam v emitoru zdroje proudu 330R rezistor, to by bylo asi 35mA do diody VOMu při 12V napájení, to musí přežít.

Re: FukAMP

to BV: To už jsem zkoušel, je tam téměř zkrat, v obou polaritách, proto mám teď na něm 0 voltů i když proudový zdroj jede..

(upravil BV 23. 4. 2024 15:21)

Re: FukAMP

zelena LEDka je v serii s ledkami vo VOM

Takže ak LED nesvieti, VOM nie je budený.

je tam téměř zkrat, v obou polaritách

Predpokladám skrat na vstupe do VOM, nie "zelená LED" ..Lupu a kontrola nejakých vlasových skratov na DPS, prípadne preškrabnúť..

Re: FukAMP

to DJ_Rix: Dávám si bacha co to jde, fakt nevím co jsem mohl šlusnout.. Ale napájení je asi 55V.

to BV: Ta dioda je ještě paralelně s rezistorem, jak by se to chovalo s vadnou diodou a dobrým VOM nevím, já to odbouchnul současně..

Re: FukAMP

Tak vyřešeno.. Ještě než jsem osadil nový VOM, zkusil jsem funkčnost mosfetů. Spínal jsem DC 5V 0,5A, v obou polaritách. Nad 3V začali spínat, při 4V už byli naplno sepnuté, oba. Po osazení nového VOMu vše šlape.. Tak že byl ten původní asi nějaký načatý než jsem ho dorazil úplně..

Re: FukAMP

Z akého dôvodu sú na pozícii snímacieho tranzistora uvedené tie dve varianty? Je nejaký dôvod pre použitie toho zložitejšieho zapojenia s 2 tranzistormi?

(upravil laco 27. 4. 2024 13:19)

Re: FukAMP

ignoruj, zabudol som vymazat zo schemy big_smile

Příspěvky [421 až 436 z 436]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£