(upravil dawsoo 27. 2. 2024 18:43)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Pokračujeme zpět v téma vlákna úlety ...nějaké digi z ASR
Mytek Brooklyn Bridge II
Mytek =  údajně mezi "hyfystama znalcema" prej reference,kompetence a top profi práce lol tvl že jim není stydno za 5k USD takovou sračku lol aneb příběh o tom jak dosrat implementaci jinak už vcelku pěknýho chipu ES9038PRO, měří to hůř jak modul z alíku s nejnižším ess čipem pod 600,- kč
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.52460/

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

High end. Tam je žiadané sa na merania nepozerat. Dolezite je, že to zafarbi zvuk správnymi harmonickymi, aby sa to pacilo.  smile

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil dawsoo 2. 3. 2024 15:14)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Ano pokud chceme barvičku,tak,jedině pravej ryzí hajent předek s true-lampionovým zvukem od věhlasného konstruktéra za pouhých 3kUSD
EAR Yoshino 834L Deluxe Preamp
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.47799/

Ač nemusím oceňuji alespoň čistý pozadí bez bordelu a na lampáč rozumný chování,to spektrum thd je samože záměr pro teplomilný hifisty a je dobré že vyšší jsou hodně dole. Cena by mohla být na 1/3-1/5 a přeslechy také lepší.


Naproti tomu toto je optimum pro zákazníky pánského dvora,pamatuju se jak z toho na nejmenovaných fórech a v recenzích někteří uchcávali  big_smile
PrimaLuna Dialogue Three Preamp
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.47577/
PrimaLuna Dialogue Seven Tube Amp
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.47643/

Ale na flaše asi furt dobrý,viděl jsem dost horší a zároveň i dražší.

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 21. 4. 2024 19:27)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Mhdt Labs Pagoda = doslova "lampizátorská" implementace R2R PCM1704 lol
https://www.audiosciencereview.com/foru … dac.28575/
Aneb takhle to dopadá když nekompetentní konstruktér se pokouší udělat hifi.je to "proti vtipnému synonymu přirovnání z názvu" je to aspoň pěkně a čistě udělaný a i díly vypadaj celkem rozumný kvality, ale tohle je bohužel přesně ten případ, kde je to fakt škoda součástek,řemeslný práce a mrhání časem a zdrojema všech co se na tom jakkoli podíleli.. Nejvíc přísná v kontextu jak dopadlo měření je asi ta "polarizovaná pojistka" lol

Willi, ukaž jim kua to jak se to dělá s lampama, předků a zesů jsi udělal hodně a pěknejch ,ale dacana s flaškama to by mohla pro tebe bejt výzva a pokud by to bylo jak tvý ostatní výtvory,tak by bylo něco,minimálně u nás,kde to reálně nikdo moc neumí udělat opravdu pořádně a na úrovni.

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

....Wili, predok DAC mam zmaknuty, treba mi dodat analogovu cast....

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

dawsoo njn to je majstrstyk big_smile

zdeno a je to prudovy alebo napatovy? (nejaky akm? ci ess?) kedysi som k akemusi akm robil symetricky buffer s e88cc, hralo to pekne, ale nakoniec som to ani nedokoncil a kupil ho niekto otial, uz nepamatam kto...

Cela myslienka lampoveho dacu znie fajn, ale prakticky to ma viac nevyhod. V DACu ide o to ze potrebujes odrusit spinany bordel cez cim vyssie cmrr dobreho unbalanceru, a s lampami spravit "diskretne" vysoke cmrr je dost tazke (bez trafa), resp. ovela tazsie ako s OZ. Cosi som uz skusal a da sa to celkom. K poslednemu prototypu kde som dosiel to bolo take vseliake big_smile (nepraklticke) proste analog big_smile cmrr sa nastavovalo trimrom uui big_smile big_smile

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

PCM1792/1796, prudovy vystup. Cele sa to zaseklo prave na I/U prevodniku, a odvtedy sa to nepohlo, lebo nejak som nebol nuteny to riesit.

(upravil dawsoo 21. 4. 2024 20:54)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Willi např. AK4493,CS4398,43192,43198 všecky maj napěťový výstupy dobrý datasheety a dávaj výborný výsledky i s velmi jednoduchou implementací.Klasickej diferák s dvojitou E83CC a polovodičovým CCS a zrcadlem, kaskodovanej nebo bufferovanej VAS a konec s bufferem s ECC88 apod,(ty znáš jistě lepší vhodnější flašky já žiju z před 20 lety kdy mě to vakuum ještě bralo a zajímalo), není přeci nic co bys nezmákl big_smile Flašám by navíc nevadil ten rf binec z da převodu,filtr by byl před a za tím pasivní.

O TI BB PCM cokoli 15-20let zastaralých, nemá fakt smysl dnes vůbec uvažovat, to je fakt dneska už spíše podprůměr ne-li odpad. Výbornej je i základní ES9023, tam snad ani nic podělat nejde,měří a hraje super na to jak je to jednoduchej a levnej brouk.
https://1iq.cz/img/tgH6W/Js96K.png
ESS ES9023 implementace obyč základ čína bez výstupního bufferu.

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

PCMka boli zvukovo vynikajuce, je pravda ze AKcka boli takisto dobre a maju napatovy vystup, s ESS skusenosti nemam, ani som nepocul. Ja som s tym utnul cca 10 rokov dozadu, takze co leti dnes netusim, ale nejake zasoby mam a rad by som ich vyuzil.

(upravil dawsoo 21. 4. 2024 23:04)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Právěže doba fakt v digi těžce pokročila,sám jsem tím byl velmi překvapenej, když jsem se k tomu po cca 7 letech tak trochu vrátil,jak moc se to posunulo,kdy defakto lowend za pár tisícovek je dnes dál než tehdejší highend za desítky až stovky tis a to jak zvukově tak i reálně měřenými parametry.(opravdu jsem byl dříve zvyklej na kvalitně udělaný řešení a měl k tomu celý dobrý řetězec,(než jsem se nasral a vše prodal a s hifi zcela skončil) takže nemyslím že se mi to jen zdá,zvláště když jsem pár topek z tý doby měl znovu pujčený na přímý srovnání a slyšel to i na tom obyč co mám teď navíc starší a hlušší. big_smile

Jeden pokusnej polotovar s PCM1794A (což je jejich top notch) prodávám za pár korun,ani se mi to už nechce letovat,protože to po zkušenosti s hotovkou s tímhle a podobnými osazenou (ve značkový vcelku i ve dražší hotovce) jednoduše už ani nestojí za to, neb už vím co od toho čekat a nepotřebuju to dál zkoušet.. R2R NOS dacy jsem všechny (cca 40+ks různých kusů více typů včetně vybíraných) rok a půl zpět jako celek za zlomek ceny prodal aby dělaly radost při pokusech někomu dalšímu. smile Vintage obecně naopak velmi fandím, ale ne v digitálu,tam to fakt stojí za houno.

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 25. 4. 2024 11:33)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Audio Note AN-E stereophile
https://www.stereophile.com/content/aud … asurements

Zajímavý, jak se tohle někomu může líbit (ta chára je i na flaškový nadšence dost přísná) a vysolit za to ještě 13k USD kde by měla bejt ta přidaná hodnota?

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Pánové pokud bych začal uvažovat o zásadním upgradu digitální větve v tomto duchu, tak si sám a dobrovolně dojdu k Chocholouškovi.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … pacific-2/

(upravil dawsoo 5. 5. 2024 15:17)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Já to beru že je to takovej uplnej protipól moderního kvalitního a adekvátně naceněného hifi ... kde se nikdy a v žádném případě neukazují ani základní parametry,nikdy neudávají použité klíčové díly a jakékoli fotky vnitřku jen ti nejdrzejší z nich. To bývá první velká varovná kontrolka pozor my jsme tak dobří že to musíme vše tajit!!! (třeba tam sou zadrátovaný moduly z alíku že? big_smile ) ,vše je typicky založeno na pohádce se šťastným koncem pro původce (nejde mi z huby ani něco takového produkující nazvat výrobcem) a samože prodejce či recenzent ...

Lampizátor je z podobného ranku jako Audionote a jim podobné obskurnosti, jen z toho co bylo možno dříve zahlédnout ještě tak o dva řády víc prasecky uvnitř udělaný často z "východního skládkovýho součástkovýho hnoje velkého stáří" ... shrunuto podtrženo za mě osobně je to totální obskurní sračka, kde "hlavní a jedinnou předností" je jakási specifická karikatura výstupu zmrzačeného původního signálu (rušení a všechny myslitelné druhy zkreslení v plné míře) v rádoby honosným pouzdře a to vše korunováno často velkým příběhem o napřirozeném nadání konstriktéra-guru či naopak obrovského týmu těch nejlepších odborníků, za zcela nesmyslný a neodpovídající prachy.

Já tomu vlastně když se to tak vezme i tak trochu možná škodolibě fandím,neb kdo tomuhle podlehne,nezaslouží si lepší a dobře mu tak.

Ten polák nevim jak dnes, ale byl jedním z největších prasat co jsem kdy viděl,pár předělávek jsem po tomhle jeho a jím inspirovaným prasení bohužel měl tu nečest vracet do původního stavu a nebyla to opravdu žádná hezká práce. sad


edit:
Malinko jsem pohledal na netu a jak je adekvátní cenovka 25.000E za toto, je asi na každém
,nicméně jistě je co skrývat .....s těma čínskejma modulama a trafama (nic proti ale nákup je za nepatrné částky) to jsem se vcelku trefil lol
http://hifiknights.com/wp-content/uploads/2018/01/o.jpg

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Tak lidé jsou rádi za pocit, že mají doma cosi vyjímečného --- já bych jim toto nebral --- obvzlášť, když je to "cosi" pěkně provedené a líbivé. smile

(upravil dawsoo 5. 5. 2024 15:47)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Nikdo nikomu určitě nic nebere,každej ať si poslouchá a platí za co chce,co však razantně a striktně jednoznačně odmítám je tvrzení, že toto má být špička v oboru, přitom je to technicky prokazatelně často křáp bez skutečný hodnoty spíše jako nějaký "divný umění" za šílenou hrubě neodpovídající cenovku. V jiných oborech se tomuhle říká šmejdství (různé zeptery,rainbow apod).

Není co dodávat...

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Někdo to prochlastá nebo prohulí, jinej projebe s ženskýma, další kupuje umění. No a někdo má doma "Hájend".  Ne že bych byl cílovka,ale jsem rád když si tady přečtu co stojí za prd.Je dobré mít přehled.

(upravil dawsoo 5. 5. 2024 17:40)

Re: Totální audiofilský úlety a šílenosti

Highend je ok,problém jsou tyhle obskurnosti,vydávající se za něco co opravdu nejsou. V principu s highendem problém nemám,pokud jde o špičkovou práci a technologii,pak exkluzivita,náklady na vývoj a výrobu a cena jsou minimálně něčím podložený.

Tohle není ale rozhodně ten případ,protože "jedinou přidanou hodnotou" je ta drzost něco takového nabízet (čínský moduly za pár s nějakým hlavním pcb vyrobeném tamtéž na nějakým prkně) s tak nehoráznou přirážkou.  Je to v podstatě samozřejmě ve výsledku asi jedno, protože tady je racio dávno mrtvý,ale párkrát jsem nějakou takovouhle blbost slyšel i měřil a byl to doslova a dopísmene i na ucho těžkej impresionismus a ze slovního spojení "špičkové hifi" si dělali tvůrci akorát tak dobrý den..

PS: Pamatuju se na Pavla Dudka jak ohodnotil Dartzeel jako "sračku ve zlaté v kombinaci s vaginální červení" ... a to bylo proti tomuto ještě luxusní čistě udělané zboží. big_smile https://dartzeel.com/

Ono kdyby se to prezentovalo jinak,jako lifestyle sound systém ,který si nehraje na hifi a přesnost zvuku a hraje záměrně jinak ... asi by to bylo ok a nebudilo by to tolik znechucení a dojem podvodnýho jednání na zákazníkovi.

Není co dodávat...