Téma: BEYMA 6P30/P

Da sa toto repro pouzit so Subwooferu??

Re: BEYMA 6P30/P

sic da se vsechno, tohle je jodne mimo. je to jako bys fabii vozil do globusu jabka... proste na to neni urcenej

Re: BEYMA 6P30/P

Přijde na to, co bys od toho chtěl... jestli to bude řekněme k PC na ne moc velkej kravál, tak by se to asi dalo... ale moc velký divadlo nečekej, vždyť je to jen 6,5". Já ho mám jako středobas ve dvoupásmu. Pokud ho už nemáš v ruce a jen se rozhlížíš po něčem vhodném, raději se podívej po něčem, co je skutečný basák. Všechno je víceméně otázka přijatelné velikosti a ceny.

(upravil BlackRider 25. 11. 2007 12:05)

Re: BEYMA 6P30/P

OT:
Boramyre, nemáš změřenou tu 6P30/P?

Web

Re: BEYMA 6P30/P

i v tech 6.5" je par subwooferovejch kousku schopnejch jit alespon od 35Hz, ale necekej moc velkou hlasitost...

Re: BEYMA 6P30/P

Chcem to dat do Geniusu SW-HF5.1 4000 ako nahradu za ten co tam je.Chcel som tadat TVM XW-165 ale ten ma väcsi instalacny otvor.Ta bedna je 12 litrova s Bassreflexom priemer 55mm a dlzkou 200mm

Re: BEYMA 6P30/P

Ta bedna je totálně na hovno - přesnej příklad jak bandpass nemá vypadat. Vem si příklad od tuď  http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2357

(upravil Boramyr 25. 11. 2007 15:14)

Re: BEYMA 6P30/P

Ty repra změřená nemám, měřil jsem to akorát když jsem tomu stavěl poslední výhybku a bůhví jestli ty měření někde ještě jsou. TSka jsem tomu neměřil. Ale nekonalo se žádné šokující odhalení, chára vypadá tak, jak je u tohoto materiálu a velikosti obvyklé. Víceméně taková ARN188-08

Miroslave, nečekej, že tak snadno vyměníš jeden reprák za druhý... to tak docela beztrestně nejde ani v uzavřence, natož v bandpassu. Potřeboval bys reproduktor s velice podobnými parametry a jen bůh ví, jaké to jsou. Samozřejmě můžeš zkusit tam prásknout něco, co se tam vejde, ale pravděpodobně to bude hrát ještě hůř než předtím.

Re: BEYMA 6P30/P

Toho ze to bude hrat este horsie sa obavam najviac,mozno to nakoniec iba zatlmim nejakou vatou,lebo tam nieje ziadne tlmenie.

Re: BEYMA 6P30/P

Zatlumení vatou nepomůže. Pokud ti nevyhovuje jak to hraje tak si postav (kup) něco lepšího. Zaobírat se vylepšováním tohoto subwooferu je naprosto zbytečné. Sám jsem tím ztratil několik hodin. Nové a větší elektrolyty ve zdroji, utěsnění všech profuků, odstranění mřížky z bassreflexu, zatlumení, dokonalé oddělení komor...nic z toho se na zvuku nijak zvlášť neprojevilo. Jediné co této sestavě znatelně pomohlo byla výměna bipolárů v satelitech za kondenzátory MKT205.

Re: BEYMA 6P30/P

Radši vlítni do threadu kde Mirulu vytunil satelity, a polaď je taky. To dunící cosi vyměň za pořádnej sub.

Web

Re: BEYMA 6P30/P

Hmm,tak ja nieco poskusam