Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 22)

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 436]

(upravil Benazi 18. 11. 2023 15:49)

Re: FukAMP

Máš, možnosti je vice.
Nejlépe hraje firemní koncák a firemní předzesilovac. Zbytek chudá náhražka.
Proto jsem se ptal jaký predzesak bude k tomu používat, ne každý s koncem komunikuje.

Re: FukAMP

Co si mám představit pod pojmem "firemní"?

Re: FukAMP

Nechci bourat či narušovat jinak perfektní vlákno Lacovi,ale to jste opravdu tak omezení, že ani v roce 2023 nechápete na co je dobrej preamp?
1. přepínání vstupů,nízký šum a regulace hlasitosti
2. Definovaná velmi nízká výstupní (a hlavně s volume neměnná impedance) koncák s vysokoimpedančním poťákem na vstupu opravdu ne! a to ani u symetriky, proč je snad jasný kdo neví nechť se dovzdělá)
3. Firemní kombinace může být výhoda pro laika nebo "hifistu věžaře" ale technicky určitě netřeba,stačí se dívat na parametry,požadavky a hledisko designu a dle toho pak vybírat.

Není co dodávat...

Re: FukAMP

Hezky to popsal Dawsoo.. Vůbec mě nenapadlo, že můj dotaz vyvolá tak primitivní otázky a dokonce povede k názorům a pojmům jako firemní big_smile.
Každopádně asi by se mohlo založit na toto téma nové vlákno, protože si myslím, že nám na DIY scéně opravud chybí k těm koncákům pořádný preamp nejlépe s attenuátorem..

(upravil Benazi 18. 11. 2023 18:09)

Re: FukAMP

Právě proto jsem se ptal, protože se o tom mlží, pravděpodobně delencu mezi vama, moc nebude.
Ani ne tvůj dotaz, viz bod 242.

Re: FukAMP

jardag69: jaký význam má preamp v gearu pochopíš, až ti projde rukama/ušima víc kombinací koncáků a preampů...s jedním integráčem (nebo se zdrojem signálu přímo do konce)to řešit nemusíš,
pravda je řečena výše: je to velmi důležitý komponent v mnoha ohledech a ne vše si sedne se vším, i když to mohou být samostatně velmi kvalitní přístroje...další šíře variací vzniká kombinací solid state a tube valve v obou směrech smile
najít dobrou vyhovující kombinaci za rozumný peníz vyžaduje velkou dávku trpělivosti, času i štěstí smile

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:02)

Re: FukAMP

.

Re: FukAMP

chápu, taky jsem kdysi začínal jen se stupňovým děličem se stálou Zout dle Lukeše na str.108 a přímo do monobloků...dnes mám preamp smile

Re: FukAMP

fishwin napsal:


...protože si myslím, že nám na DIY scéně opravud chybí k těm koncákům pořádný preamp nejlépe s attenuátorem..

Atenuátor :

Predstavte si situáciu, keď vlastníte starší zosilňovač, ktorý ešte nemal vstupy signálu pripravené napríklad pre úroveň výstupu signálu poskytovanú CD, DVD alebo Blu-Ray prehrávačmi. Ak pripojíte napríklad do AUX vstupu takéhoto staršieho zosilňovača CD prehrávač, ktorého výstupný efektívny signál môže často dosiahnuť úroveň až 6.3V, potom v lepšom prípade na regulátore hlasitosti vášho zosilňovača už v prvej tretine pootočenia potenciometra dosiahnete maximálny výkon zosilňovača. V horšom prípade bude takýto vstup silne prebudený, čo sa prejaví zreteľným a počuteľným skreslením zvuku. Preto existuje prvok – atenuátor, ktorý umožňuje nastaviť v presne stanovených úrovniach útlm zvukového signálu tak, aby vstup vášho zosilňovača nebol prebudený a súčasne ste mohli naplno využiť pootočenie regulátora hlasitosti na vašom zosilňovači.

Z netu, lebo som len tušil..

Re: FukAMP

Když se tak dívám na tu finální desku, napadá mě několik dotazů...
- Řešení snímacího tranzistoru na kliďák je sice moc fajn na tom koncáku, ale když vidím ten konektor napadá mě - když to chytne vakl (a tyhle konektory dřív nebo později asi vždycky) tak co to udělá? Nevylítne kliďák že by usmažil konce?
- jak je řešená nadproudová ochrana? (souvisí s prvním dotazem)
- DC ochranu taky nevidím, to se předpokládám řeší tou externí deskou SSR?

Možná bych se tak blbě neptal kdybych tu viděl finál schéma, ale nějak ho tu nevidím. Nebo jsem jenom slepej?

(upravil laco 2. 12. 2023 17:05)

Re: FukAMP

- konektor pouziam pre prototypy, na produkcnom treba zapajkovat vodice do dps
- nadprudovka je riesena na doske diodami a potom snimanim napatia na emitorakoch co aktivuje OC ochranu na SSR a odpoji zataz (VI limiter nemam)
- DC ochrana na SSR

SSR3 je z hladiska skreslenia velmi transparentny, pripajam dve merania pre FukAMPv3

https://i.ibb.co/vDwzcyK/Fuk-AMPv3-SSR3-onbench.jpg
https://i.ibb.co/dWXCWyv/Fuk-AMPv3-1-K-50-W-4-R-SSR3.png
https://i.ibb.co/xLRFf4Z/Fuk-AMPv3-CCIF-50-W-4-R-SSR3.png

Re: FukAMP

Aha tak jo, je to takové netradiční řešení ale proč ne, jelito spolehlivé smile

Re: FukAMP

to v pohári pri trafe je prídavné chladenie?

Re: FukAMP

viacucelove mazadlo

Re: FukAMP

Fridex... Dneska ráno by se fakt hodil

Re: FukAMP

Jak jsi spokojený s tím multimetrem Owon ?

Web

Re: FukAMP

Dá sa navinut aj 4x sekundar a nemusia byť 2 toroidy ušetrí sa miesto.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil laco 4. 12. 2023 14:44)

Re: FukAMP

odporucam jeden vacsi transformator (600VA) a 4 vinutia

podla mna, do skrinky s hlbkou 30cm to vlezie

Ka2 bude bez DC a AC filtra, rozmery asi 8x15cm

(upravil dhaman 7. 12. 2023 11:49)

Re: FukAMP

@laco mám voľný toroid 45V ak osadim 80V kondy do zdroja prežije to zosik cca +- 63V ? Je to naprázdno možno to bude menej.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: FukAMP

myslim, ze ano

Příspěvky [261 až 280 z 436]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 22 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£