(upravil Hanzi 28. 10. 2023 16:27)

Téma: Záznamy koncertů - to nej

Občas mě baví shlédnout nějakej ten živák a tak se s váma podělím o tři, pro mě top, kdy jsem si říkal, sakra tam sem měl bejt.
1 - Björk: Biophilia Live 2014
Závěrečnej koncert turné, všechny skladby alba, nádherně vizuální (projekce, sboristky..). Jak jsem si těžko hledal cestu k novějším deskám Bjork, tak tohle pomohlo. Všechno to do sebe zapadlo, včetně úvodního slova Davida Attemborougha.
2 - PJ Harvey: Festival Nuits de Fourviere 2016
Tady se hlavně podařilo zachytit kapelu v top formě. Radost sledovat špičkový muzikanty z blízka. Žádný projekce, jenom PJ s vraním křídlem ve vlasech - nádhera.
3 - Talking Heads - Stop Making Sense 1984
Tak tohle je zase parádní divadlo, jako ta dramaturgie, kostýmy a režije. Neskutečně energický a hravý - náramně jim to tehdy šlapalo. Nej živák na světě?
Jestli máte typy na podobný poklady, tak šup sem s nima.

Re: Záznamy koncertů - to nej

Nej živák? Já mám  tyhle - bez udání pořadí:
Rush - A show Of Hands
Iron Maiden - Live After Death
W.A.S.P. - Live In The Raw
Ovšem, nejsou to videa, normální alba...

Re: Záznamy koncertů - to nej

Koncerty ke koukání jsou trochu jiná disciplína než live audiozáznam. U videa občas zjistím, že mě hodně baví třeba i něco, co bych jinak neposlouchal.

S chutí si dám třeba:

TOTO - Falling In Between
The Neal Morse Band - Alive Again
The Claypool Lennon Delirium – Live at House of Blues
Sonata Arctica - Live in Tokio (powermetal moc nemusím, ale tohle má opravdu koule)
Sade - Bring Me Home Live
Rush - Time Machine Live In Cleveland
Riverside - Reality Dream (moje srdcovka)
Mostly Autumn - That Night at Learmington
Mike Oldfield - The Millenium Bell
Katzenjammer - Rockpalast live
Depeche Mode - Live in Berlin (ten z r. 2014)
Accept - Live in Chile
ACDC - Live At Donington
David Gilmour - Remember That Night

Pak spousta půlhodinovek, co vydávají třeba studia KEXP nebo NPR Tiny Desk. To jsou desítky zajímavých muzikantů.
A videa od Postmodern Jukebox. To nemá chybu.

(upravil stiglitz 29. 10. 2023 11:34)

Re: Záznamy koncertů - to nej

Ransom: Katzenjammer - to je hlína! Někde na YT je skladba, která začíná v o dost ostřejším tempu, než končí, ale holkám to zjevně nevadí. Já se u toho řáchal...
Tak jsem to našel:
https://www.youtube.com/watch?v=iRuy1rdo4Ws

(upravil ransom 29. 10. 2023 12:02)

Re: Záznamy koncertů - to nej

Byly skvělý. Kdysi jsem je náhodou objevil na jednom mp3 portálu ještě než se proslavily. Do Turid Jørgensen jsem býval platonicky zamilovanej...
Myslím že už dnes nehrajou. Rodiny a tak.

Re: Záznamy koncertů - to nej

Dik za pripomenuti KEXP. Dlouho jsem tam nebyl a tak koukam jak puk. Mí oblibeni Osees maji nejsledovanejsi video lonskyho roku https://m.youtube.com/watch?time_contin … e=emb_logo

Re: Záznamy koncertů - to nej

ransom, ozaj mas video Sonata Arctica - Live in Tokio ?

Re: Záznamy koncertů - to nej

zdenoeddie:
Jo. To je nějaká vzácnost?

Tohle je skvělý koncert:
https://www.youtube.com/watch?v=sYIu9ibtLXk

Re: Záznamy koncertů - to nej

A vies co som sa ho nazhanal? Audio mam odkedy vyslo (najprv mp3, potom som kupil CD), a uznavam ze tam to "jede" .