Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

prave odeslano i na SR

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

On totiž Bobíšek ještě nedošel k poznání, že když má doma 8ohm subový reprák a potřebuje do něj natlačit okolo 100W, potřebuje k tomu SPV250...

Web

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

Nebo výrobcem upravenou 100vku?

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

spv250 bych vyrazne doporucoval, to je radost ji skladat, paji se to uplne samo, skutecne parada ... deska na symasim sla pajet hur, ale taky dobry

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

Vypada to ze pujde jeste jeden balicek na Slovensko a zbyvaji uz jen posledni 2ks DPS. Nema nekdo zajem? smile

(upravil opamp 18. 11. 2007 17:34)

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

Díky Dawsoově laskavosti mám doma půjčené dva oživené Symasymy se SanKenama na konci a ochranama. Napájím společným toroidem 200W, filtrace 4x 6800uF Nippon, na kondíkách naprázdno cca 2x42V. Budky Shan Apollo200. Zdroj signálu vytuněná MC902 (AD823 na konci), která teda neskutečně exceluje.

Zvuk mě moc příjemně překvapil. Proti vylepšené AZS223 to má detailní, prokreslený výšky, krásně čistý zvuk a "otevřený" prostor. U Tesly jsou dominantní basy, má takovej neanalytickej, neunavující, pohodovej zvuk, trochu "jako pod dekou". Podobně lepší (ale ne o tak moc) to je i ve srovnání s Aldaxím SPV250 se shodným trafem (čili jel na 50% výkonu), který hraje v nejlepším slova smyslu decentně (Aldax mám jenom jeden, čili jsem ho musel poslouchat mono, což je samozřejmě jasnej handicap). Celkově jsou vokály ze Symasymu proti Tesle a Aldaxu i mýmu mosfetu jakoby "posazený výš", v tom mi maličko připomíná LM3886, ze který zní chlapi občas skoro jak buzeranti.

Přirovnal bych Symáče asi k tomu svýmu MOSFETu s tím, že mosfet při silným vybuzení patlá a křičí, Symáč zase ječí až řeže. U obojího je patrná taková ta průzračnost až "křišťálovost" a "otevřenost" typická pro rychlý zesy a já to mám moc rád.

Tak to byla kritika, ve skutečnosti jsem strávil se Symáčema moc příjemný dvě hoďky, u řady skladeb jsem slyšel detaily, kterých jsem si dřív nevšimnul a vůbec to bylo fajn.

Doporučil bych udělat v rozkmitu protisaturační opatření, věřím že to zvuk ještě více zjemní.

Web

(upravil dawsoo 23. 11. 2007 15:06)

Re: Hromadna vyroba DPS na Symasym

Teď má OPAMP půjčený na dýl dva symouše v origo s menšíma kompenzacema, osazený v rozknitu 2N5401/5551 a budiče 2SA1837/2SC4793  2SA1943/2SC5200 tedy vše od Toshiby... tak jsem zvědavej jak dopadne oproti Sankenový silnější verzi (rozkmit vyměřený na Uceo >120V BD139/140 Budiče MJE15030/31 a konce 2SA1295/2SC3264). Bude sic nižší povolený max výkon (díky nižšímu povolenýmu max napájecímu nap.) ,ale měl by být rychlejší a mít lepší THD a IMD í = hrát ještě o fous lépe....

Není co dodávat...