Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák LM3886 nefunguje

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil buddyns 3. 5. 2015 13:50)

Téma: Koncák LM3886 nefunguje

Zdravím, stavím zesilovač s LM3886 podle opampovi LaMy a předzesilovačem s NE5532 a LM1036 jako korekci.
Když připojím trafo (toroid 26-0-26V a 13V) do sítě, na filtračních kondenzátorech 2x10mF na koncáku je napětí 35V, to je vše ok, ale ani po přivedení sinus signálu 1Vef jsem na výstupních svorkách konce nic nenaměřil/neslyšel.
Mute propojku na desce mám.
Korekce jsou napájeny 12V přes 7812, odděleně od symetrického napájení konců.
Korekce jsem měřil na osciloskopu - fungují správně, regulace hlasitosti 2mV - 1V při vstupních 0.4V, jakmile jsem ale připojil výstup z korekčáku do vstupu koncáku, jsem viděl na osciloskopu (sonda na vstupu koncáku) nějaké rozkmitání a lítaní signálů, které se uklidnilo až při 174mV.

Nějaké né moc kvalitní fotky, video a schéma korekcí je zde
Neví někdo, kde by mohla být chyba ?   
Díky
EDIT: Já vůl jsem signál posílal do místa kde má být propojka a propojku mám na vstupu signálu! Zapojoval jsem to totiž podle verze LaMy 1 mad Omlouvám se za vytvoření zbytečného vlákna !

(upravil Ingwarr 31. 1. 2023 12:28)

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Ahoj, nechcem zakladať nove vlákno. Tiež mi nefunguje tento zosilnovač. Po pripojeni na transformator nič nebuchlo, obvod sa mierne hreje, ale ak sa dotknem vstupu signalu z reproduktoru sa ozve zapraskanie a ochrana odpoji reproduktor. Pri LM1875 tam podotknuti privodu signalu reproduktol bzučal stale, odpojovač noedpojil reproduktor..
LM 3886 od GM. sad na vystupe pre reproduktor som nameral +5V

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Nikdo se k odpovědi zatím nemá, tak zkusím pro začátek něco napsat.
První aktivita je samozřejmě kontrola, zda přeci jen nevloudila chybička, nějaký vlasový spoj tam kde být nemá, nebo naopak.
Napsal jsi toho poměrně málo, neznáme zapojení (paseku může udělat i vadný potenciometr v některém ze zapojení), u LM3886 se v katalogovém zapojení uvádí navíc LR člen na výstupu a naopak není RC člen, jinak je to vcelku podobné.
Nejsem žádný obvodář (na to jsou zde jiné kapacity smile ), ale odhadnul bych, že došlo k ochrannému odpojení výstupu v obvodu. Je možné to ověřit opatrným proměřením napětí na invertujícím a neinvertujícím vstupu, pokud to chápu správně, měl by se chovat jako velký operační zesilovač.
Víc je zatím zbytečné psát.

(upravil 31. 1. 2023 22:48)

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Je to LaMa Mk2 pozeral som či nieje niekde vlasový spoj, ešte pozriem či som neprehodil odpory. Alebo skúsiť urobiť jednoduchšie zapojenie a tak overiť či je obvod ešte pri živote.

Kontrola osadenia odhalila prehodene  odpory medzi sebou  R3 a R5 tam kde mal byť 20k bol 1k a opačne. Všetko funguje ako má smile

(upravil horemic 1. 2. 2023 1:41)

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Dobře to dopadlo,tak snad neuškodí trocha legrace smile
https://youtu.be/qYpp9cc82QE?t=148

Re: Koncák LM3886 nefunguje

na vystupe pre reproduktor som nameral +5V

Pokud naměřím na výstupu +5V tak k tomu v žádném případě nepřipojuji reproduktor!

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Jestli máš desku bez nepájivé masky tak nožíkem nebo malým šroubováčkem proškrabej všechny mezery na DPS. Už se mi stalo, že mi nehrala, opticky byla deska čistá, ale začla hrat až po proškrábnutí izolačních mezer.

Web

Re: Koncák LM3886 nefunguje

check napsal:

Jestli máš desku bez nepájivé masky tak nožíkem nebo malým šroubováčkem proškrabej všechny mezery na DPS. Už se mi stalo, že mi nehrala, opticky byla deska čistá, ale začla hrat až po proškrábnutí izolačních mezer.

Ano, aj to som urobil pre istotu, je to natesno. smile

(upravil check 2. 3. 2023 14:35)

Re: Koncák LM3886 nefunguje

Mě nefungovala LaMa, nic nebylo vidět. Vracel jsem to Opampovi a proškrábal mezery mezi spoji pořádně a pak začla fungovat.
Asi to může být i nějaká nečistota špatně umyté desky po pájení.

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák LM3886 nefunguje

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£