(upravil AiX 17. 11. 2007 21:37)

Téma: Watsn AS5451

Zdravým,
Potřeboval bych poradit kde mám místo dálkového ovladače umístit na této 5+1 potenciometr..
tady máte 2 fotky zesilovače, zkoušel jsem od přijimaci karty ktera se dorozumiva s ovladečem nějakým způsobem ovládat ale marně, od ovladače je to zakodované a rozkodovává to nějaká sračka na kartě, tak se kouněte na foto snad s toho vyčtete více než já.. THX
foto : http://leteckaposta.cz/236786556

Re: Watsn AS5451

3 x som si to prečítal a nepochopil som o čo ide...?

Web

(upravil AiX 17. 11. 2007 21:35)

Re: Watsn AS5451

No rozbilo se mi dálkové ovládání a jediná možnost bude asi umístit poteciometr pro ovládání, jenomže jak jsem řek je to nějak kodovane a ja nevím jak, proto se ptám vás, kde mám ten potenciometr zapojit smile

Re: Watsn AS5451

Možnosti:
1. Je to šrot, zahoď to.
2. Pozri aké sú v tom koncové stupne, nájdi k nim datasheety na nete. Vstupy preruš a fukni tam potenciometer. Aj keď neviem či má cenu sa s tým s*ať.

Web

Re: Watsn AS5451

Neser se s tím. 6ti kanálovej potenciometr budeš shánět velmi těžko.
Buď kup univerzální DO a zkus sehnat někoho se stejným zesíkem, kde si to naprogramuješ, nebo to hoď do kontejneru.

Co se ti na tý dálce rozbilo? Nestálo by za to ji rozebrat a zkusit opravit? Já jsem už ve dvou pouze opravil špatně připájený součástky a fungujou dodnes.

Web

Re: Watsn AS5451

no kdybych ten ovladač měl tak bych tady asi nepsal, nejak se mi stratil je to už dlouo, no ale je mi to škoda vyhodit, přišel jsem na jednu věc, je tam plošná součástka s názvem 45580 JRC zjistil jsem že je to operační zesilovač.. (mohl by on dekodovavat ty signaly z ovladače ? kamarad řikal že když ho odstraním (je od něho 8 vývodů) a dám mezi vývody potenciometry možu ho ovádat, ale není si tím jistý a já taky ne proto zde píši

Re: Watsn AS5451

To OZ nevie dekódovať. Fakt to hoď po psovi...

Web

Re: Watsn AS5451

jo a o tom naprogramování... mám universální Watson ale ten ma jiny kody sad ale znám někoho kdo má stejný 5+1 ale nechápu jak bych to moh naprogramovat...

Re: Watsn AS5451

AiX, operační zesilovač opravdu nedekóduje signály z dálkovýho. Má tam úplně jinou funkci.
Nejdřív jsi psal, že se ti dálkový rozbilo, teď najednou že se ztratilo...

Znovu opakuju: Kup si univerzální ovladač, dělá se jich dost. Zajdi s ním k tomu známýmu a naprogramuj ten univerzál aby vysílal stejný signály jako ten originál.

A zapomeň na cokoliv jinýho (kromě vyhození do kontejnetu) smile

Web

Re: Watsn AS5451

Ty TC9153 jsou řízený signálem Up/Down, takže v nouzi nejvyšší by sis moh dodělat panýlek s tlačítkama.

Re: Watsn AS5451

opamp : no to je trochu nerealne a tim dalkacem (známost po ICQ a bydlí o cca 30 kilaku dal) ale nejakem zpusobem to skusim programovat jo a k tomu ovladaci - oboji se spravne, nejdriv se mi pokazil tak jsem ho chtel jit spravit do prodejny, ale tam mi rekli ze je to jaksi nerealne tak jsem ho hodil a tašky a pak už nevím co se s ním stalo.
petr: dik za radu kdesi jsem našel něco o TC ale nebyljsem si jisty ted jsem dik smile

Re: Watsn AS5451

Tak popros známýho ať koupí univerzál,naprogramuje ho a pošle Ti ho.

Re: Watsn AS5451

boze moj sak byva 30 km od teba... to nie je jak keby byval cez pol statu... za stofku si tam aj nazat a kupit ovladac co sa vie ucit teraz nie je problem.... akoze fakt nechapem co tu riesis... tu robis z komara somara