Téma: ARN 8608

zajimalo by me,zda se da nekde dohledat,kolik priblizne asi bylo vyrobeno techto reproduktoru?zas tak davno to neni a dneska se za kousky v dobrym stavu plati skoro "zlatem",tak kolik jich udelali,ze jich je v posledni dobe k sehnani tak malo?a proc jich je i z toho mnozstvi,co bylo vyrobeno dnes uz tak zalostne malo??

Re: ARN 8608

Niekedy ľudia ani nevedia čo majú doma. Viackrát som sa o tom presvedčil. Nie každý je odborník. Koľko ich bolo vyrobených, no neviem či to nájdeš...

Web

Re: ARN 8608

no a to je prave skoda....ja doma dva kousky mel,ale potreboval jsem penize,tak jsem je blbec prodal a ted marne shanim....ale onehda jsem videl neco silenyho...v platu u felcky vzadu mel nejakej borec naprany dve ARN 8608,uplne debilne a spatne striknuty modrou metalizou ze spreje,takze byly cely zniceny a este na tom mel na jednom hrde napsano "HIP" a na druhym "HOP"...takovyhle lidi bych prastil necim po hlave nejradsi!

(upravil Thales 13. 11. 2007 2:08)

Re: ARN 8608

Fuuuj! Mít po ruce papír a tužku nechal bych mu tam vzkaz "Podívej se jak si zkurvil ty repro demente!".

Jo a místo HIP a HOP by tam měl mít facka sem - facka tam smile

Re: ARN 8608

trochu OT,ale dneska jsem zjistil,ze se mi uplne urvaly zavesy na ARZ 4604,statim to lepidlo proste uplne povolilo-jsou to asi jedny z prvnich podle toho,jak vypadaji...tak sem to zkusil prilepit chemoprenem na extra namahane spoje,myslite,ze to bude drzet??

Re: ARN 8608

to do mesice poznas smile

Web

Re: ARN 8608

ale je zajimavy,jak to lepidlo po tech letech povolilo...treba na ARN 6604 to drzi uplne bez problemu a to ten spoj na zavesu dostava jinej zahul...

(upravil drimacoustic 14. 11. 2007 19:55)

Re: ARN 8608

na niektorych mojich bývalých ARZ 368 sa tiež trochu odlepovali závesy, nie od membrány ale od koša, a tie vôbec nedostávali nejaké šupy. prilepil som to chemoprénom a vpoho.
ale aj tak sú tie gumové závesy nesmrtelné

Re: ARN 8608

12BR70 sem rozebral acetonem, slepil chemoprenem a drží to fest. A to se musím přiznat, že ode mě dostává dost na prdel.

Web

Re: ARN 8608

no,ja verim,ze to bude v pohode,jenom me to docela rozhodilo..sem na to koukal jak blbec,ze se mi membrana vubec nedrzi ani na jednom miste zavesu:o)tak sem to slepil a drzi to zda se dobre...asi nejakej voser v tesle ze to lepidlo odeslo...nejaka baba neco posrala asi zas:o)

Re: ARN 8608

2drimacoustic s tim závěsem se to stávalo i u mejch modrejch ARN738

Re: ARN 8608

Asi nějaké blbé lepidlo v určité době. Já jsem také slepoval ARN730 a ARO711.

Re: ARN 8608

To třeba u dvou černejch ARN738 od kronose to drží dobře.Do jakýho roku se vůbec dělaly ty 738?

Re: ARN 8608

podla mna, musia mat v TVM zaznamy o kazdom reproduktore, tzn. ku kazdemu repru mali ked to este bola TESLA urcite nejaky katalogovy list. No uz viackrat som im pisal ci mi mozu zistit udaje o nejakych repro a napisali mi ze ich archiv je nejako obmedzeny a ze to tam nemaju a tak, neverim tomu ze tam take udaje  a aj udaje o vyrobe jednotlivych reproduktorov , tzn aj dobu od kedy a dokedy sa vyrabali, vsetko to tam musia mat, len sa im nechce troska prehrabnut v archive.Myslim si ze by ich malotesit, zeludia nezavreli na stare Tesly, ze boli a aj su dobre a vyjst im v ustrety, lebo si myslim ze kde inde sa dopatra po nejakych udajoch ak nie u nich. No na druhej strane, nemozem nic zle na nich povedat, lebo kolko krat im napisem, stale mi odpisu a niekedy ajzodpovedaju otazky. takze asi tak

Re: ARN 8608

no,ale kdyby se to odlepilo teba jen nekde,ale to bylo kolem dokola...ale ted je to uz v pohode...na druhou stranu jim taky uz par let je,takze se clovek nemuze moc divit.ale urcite by bylo hodne zajimavy zverejnit od kdy do kdy se jednotlive modely vyrabely,me osobne by to teda velice zajimalo..

Re: ARN 8608

ARN738 sa aj mne odlepil záves, asi 3cm dľžka. Prilepil som a nieje problém. Vyrobené 1978, takže majú právo sa pokaziť...

Web

(upravil Thales 15. 11. 2007 0:13)

Re: ARN 8608

Stejně to je věc - takhle staré repro a dodnes se dá používat a dokáže potěšit. Sice ne úplně každého ale mnoho lidí ano. A je to ta stará komunistická mnohokrát poplivaná Tesla.

A v tom archivu to už opravdu mít nemusí. Nevím jak je velký ale ne každá firmaq na to má prostory. Navíc pro ně to už asi nemá cenu tak to nejspíš vyvezli na skládku. Přitom kdyby se našel nějaký chytrý člověk hodil by někam na net že za nějakou tu korunu nebo tak něco nechá a určitě by se našlo dostatek zájemců kteří by byli ochotní pro to něco udělat. Firmě to už ublížit nemůže.

Re: ARN 8608

no,ja jsem ted docela dost potreboval penize,tak jsem rozprodal,co jsem mel a vyhrabal sem ty stary tesly zapojil,pak jeste poridil jedny z aukra a nehraje to rozhodne nejhur na to,jak se na teslu porad kazdej koukal skrz prsty...ale je vazne znat,jakym zesikem to honite...ted budu mit pres zimu v pokoji 226+104 jako zadni smile a jako predni ARN 6604,ARZ 4604,ARV 3604 a docela spokojenost...na jare zacnu konecne zas pokracovat na stavbe 10br60,5mp,t2003...jako na to,ze ty tesly sou stary repro a ze toho maj uz mooooc za sebou,tak to porad neni zadna prisernost...

Re: ARN 8608

Přesně tak. Nejsou nejlepší. Existuje spousta lepších výrobců ale jde o cenu. A za to co stojí tak se můžou jít PC chrchly klouzat i přestože k tomu musíš koupit zesilovač a k PC chrchlům ne.

Re: ARN 8608

asi tak...ale co si budem povidat dneska ani vetsina vezi nema reproduktory,ktery by se mohly kvalitou rovnat obycejnejm teslam...das za vez treba 7000 a zvuk se na tesly ani zdaleka nehrabe...ale to uz zas jina vec...