Téma: Basreflex...

Zdravím všechny přátele repráků atd . Našel by se tady nějaký dobrák a poradil mě s výpočtem basreflexového otvoru ?
Mám bednu -ozvučnici  o rozměrech -vnitřní míry:v 47 x hl 33 x v 58 cm .. (90l)  a repro ARO 9408.
Tak že, jestli někdo zná všechny potřebné parametry a umí to vypočítat ,tak mu budu moc vděčnej .  Díky předem  J.

Re: Basreflex...

muzic T-S parametry ARO9408 jsou myslím na tomto webu.

(upravil muzic 10. 11. 2007 17:28)

Re: Basreflex...

Parametry ARO 9408: Fs 45 Hz , Qts 0,27 , Vas 226 l , Cms 0,21 , Mms 59 , Sd 810 cm2 , Ymax 4,5 mm (bude to stačit ??)   -P 100 W , Spl 100 dB
http://img49.imageshack.us/img49/7763/1006077xl0.th.jpg

(upravil dbmax 11. 11. 2007 10:34)

Re: Basreflex...

zaujmavy reprak ked ho osadis objem z tych 90 l sa znizi, ja osobne pre to brko 80L / ladenie 50Hz, natrubky  2x s priemerom 10cm a dlzkou 17cm zaoblene, keby som ladil nizsie vychadza dost velky utlm, cize pri ladeni 45Hz 2x 10 cm / 23cm

Web

Re: Basreflex...

to je tak 15" ne? jestli jo tak by to IMHO chtělo větší průměry

Web

(upravil muzic 11. 11. 2007 13:14)

Re: Basreflex...

Tak to budu muset předělat -upravit...( udělál jsem totiž BR "od oka"...32 x 7 -hloubka 20, do otvoru po horně) teď mám vyhýbku-filtr-senior Aldax...tak to chci dát trochu do pořádku.   Je to 15 ". 
[img=http://img261.imageshack.us/img261/8081/1006368lq6.th.jpg]    (ty spodní otvory jsou ucpané)

Re: Basreflex...

mno ale to bymohlo byt v poriadku dufam ze ti to nefuči pri nizkych frekvenciach, pri tom priemere by nemalo, malo by to byt dostacujuce ci ako?

Web

Re: Basreflex...

to už tu jednou bylo ne?

Web

Re: Basreflex...

Jo ,bylo to tu...a sklidilo to kritiku. Ale podle toho co navrhuje "dbmax"...se mě zdá že jsem se docela trefil ....
a teď ,když budu používat nastavitelný subs.filtr ,vyhýbku...tak myslím ,že by to mohlo hrát !
(používám ..k různým účelům subwoofer  od D. kina s kruhovým otvorem .... a pěkně funí-  nebo fučííí)
a z otvoru té mé bedny taky fouká ..luft "  .. !!!    myslím , že to ale není na škodu .. néé?!
jestli myslíš -kvůli membráně ..tak ta moc neplandá ....celkem drží  fazonu"  ...uvidíme až do ní pustím trochu víc šťávy"....

Re: Basreflex...

V téhle bedně dosáhneš akorát toho, že tu ARO odflákneš - urveš jí závěsy, nebo rozbiješ cívku.

Web

Re: Basreflex...

Souhlasim se Sinclairem. Tohle repro ma takovy TS parametry, ze do subu, ehm. Do satelitu 80+ Hz a oriznout subsonikem. Tam muze vyniknout citlivost tohoto repra a nehrozi poskozeni.

Re: Basreflex...

Ja myslel že Tesla s tímhle reprem dělala taky sub, ne? Někde jsem ho už viděl (nebo že to spíš byla bedna na baskejtru?), byla to bedna ve stylu V6808 s jedním kruhovým BR.

Re: Basreflex...

Dělala, akorát že to nebyl žádný sub, ale bedna na baskytaru a v papírech měla výrazné doporučení provozovat se subsonicem 40Hz /který zesilovače řady DISCO 240 měly standardně/. Jmenovala se ta bedna B6008.

Web

Re: Basreflex...

Dělali taky s ním "tlakovku" ARS2100.

Re: Basreflex...

Jo, jo..máte pravdu...  repráky byly v bedně se dvěma BR otvory....a tyto už zažily ..hodně, ale je mi líto je vyhodit. Subsonic Filtr-senior- odhalil další nedostatky,i když se dá dobře vyladit!!! Repráky by měly jít na opravu!!!  (je to jako ,když se dá do staré "mašiny"
nový karburátor)....pak si člověk říká ,že by to chtělo vše nové....ale když se zase tolik nejezdí" ? !!! Není zase tolik "kšeftů! a prostor aby se ten sub  dostatečně využil.  (ale taková rána na šlapák..co zatřepe s nohavicema...hmm )
Tak pěkně pomalu a postupně:subsonic filtr -máme/.dál pořídit nějakej zesák,..reprák,..bednu  ...a bude to !!!
[img=http://img85.imageshack.us/img85/1476/prvnsnh111107035ai2.th.jpg]
[img=http://img252.imageshack.us/img252/5978/p7010388bl9.th.jpg]     Zatím díky

Re: Basreflex...

Včera jsem měl nějakou skepsi.....Dnes jsem znovu testoval-:nastvil jem filtr: subsonic-45 Hz, horní propust -100Hz,.....a nějak se mě to začíná líbit !!!  reprák se ani nehne a lezou z toho pěkný zvuky ....tak,že ....utrhnutí membrány zatím nehrozí.Uvidíme co to udělá v sobotu!Subs.senior- Hm Dobrej!!!    Ale ty ARO budu muset renovovat ! Zes -od Aldaxu...poradíš Sinclaiere?