Téma: Sustava s ARO 511

No myslim si ze mnohy z vas sa iba pousmeju nad tymto nadpisom, a hned prejdu na dalsi topic, ale ti co si to precitaju, tim patri moj vrucny diik. big_smile Takze mam doma 4 kusky tychto menicov a planujem stavat stlpovu sustavu, kde v jednej bedni budu seriovo zapojene dva tieto menice + stred a vysky. Tak by som potreboval poradit aky objem je pre nich najvhodnejsi, pripadne nejake tipy, navrhy k projektu. Dakujem.

Re: Sustava s ARO 511

Jsem pak zvědavý na výsledek, berou mně silně nostalgický myšlenky, na doporučený objem se ti zkusím podívat do jedný chytrý knížky smile

(upravil Thales 9. 11. 2007 22:15)

Re: Sustava s ARO 511

Těžko odhadnout objem vzhledem k tomu že se tento repro vyskytoval většinou v otevřených ozvučnicích. Ale když si budu cucat z prstu odhadnul bych to tak 15-20 litrů minimálně. Je fajn že to děláš jako třípásmo - do dvoupásma bych ho nedával pro jeho zahuhňanost. Nevím jestli to byla chyba repra nebo zesu kde jsem se s ním setkal ale tipnul bych spíš to repro. To že tam dáš dva tomu také prospěšje protože se rozloží zátěž. Také by mě zajímalo jak to dopadne. Co dáš na středy a výšky? A to že se někdo bude smát tím se netrap. Vždyť smeťák projekty jsou fajn - nic nebo skoro nic to nestojí jenom trochu času a pár drobností a pokud je máš tak v tom nevidím problém. Nějaký výsledek to dá a i když se to třeba s momentálně módníma Seasama srovnávat nedá tak se o to nikdo ani nesnaží ne? Hlavní je ta radost smile

Jarouš co to tram máš za chytrou knížku?

Re: Sustava s ARO 511

Nerad bych kecal, ale někdo mi tu asi před půl rokem radil objem minimálně 30 litrů pro jeden... A co se týče smťák projektů, souhlas s Thalesem...

(upravil Jarous 9. 11. 2007 23:29)

Re: Sustava s ARO 511

Tak chytrá knížka "Štefan-Svoboda" praví že 20-30L pro jeden nic nezkazí. Budeš-li to honit lampičkami, dal bych těch 30L bude to na spodku znát.

Re: Sustava s ARO 511

Odhadoval jsem minimální objem aby to nějak hrálo a to jsem celkem trefil.

Jarouš nepůjčil bys mi tu knížku někdy?

Re: Sustava s ARO 511

Hele ale ono to dolů tak jako tak nepůjde...

Web

Re: Sustava s ARO 511

V prvom rade poviem, ze sa do toho pustam preto, lebo som dostal 4 zachovale kusky zo skolskych rozhlasov, a na jednom pocuvam prave teraz, zvuk ma celkom dobry, ale je v provizornej ozvucnici. A stredy a vysky som este nerozmyslal co tam dam, najskor co sa pritrafi v bazari alebo podobne. Ale ak by ste tusili co by tam bolo vhodne tak by som bol rad. Zatial dakujem vsetkym smile

Re: Sustava s ARO 511

No tak určitě zase nějaký TESLA kousky...
Jako střeďáky se často úspěšně používaly elipťáky ARE5xx/ARE6xx, na výšky bych dal třeba minielipťáček ARV081(088) pokud seženeš, ze současný nabídky klasickej ušatej ARV089.

Web

Re: Sustava s ARO 511

ARO511 jako bas ani není úplně nejlepší nápad, rozhodně to nepůjde moc osolit. Nicméně bych si ho klidně dovedl představit jako luxusní střeďák nebo středobas, když se mu odřeže pod 100Hz, tak mu to umí dost zvýšit zatížitelnost a celé by se to dalo podepřít nějakým (TESLA big_smile) subem.

Web

Re: Sustava s ARO 511

TO TAKY NENÍ BLBEJ NÁPAD.

Web

Re: Sustava s ARO 511

ARO511 ma tendenciu klepat o magnet, ma stasne makky zaves a preto sa neda velmi zatazovat. Hovorim to z vlastnej skusenosti, mal som kedisy doma 2 ks. vid. http://www.repromania.net/stavebni-navo … ro-511.php

Re: Sustava s ARO 511

Nesme sa do neho púšťať spodok pásma. Inak hrá dobre. 15L ako dal Jofi je málo, bedne hučia. Ale ako saty sú dobré.

Web

Re: Sustava s ARO 511

A už asi dva měsíce tu mám rozdělaný jednopásma s ARO511 - od jika jsem před časem koupil dvě ARO511 v nádherném stavu a zatoužil jsem si s nimi udělat širokopásmovou konstrukci smile

Web

Re: Sustava s ARO 511

Nedáš k nim ARO211? Síce končí pomerne skoro ale...

Web

Re: Sustava s ARO 511

No nato som zabudol, ze zavesy su dost makke, a klepe, cize tych 30l sa mi zda vela, co vy na to ? hmm

Re: Sustava s ARO 511

Mně ne, není to reprák na gumě s dlouhým zdvihem, má vlnkový závěs, pokud bude živený nízkým příkonem, tak ten objem potřebuje.

Re: Sustava s ARO 511

S malým objemom hučí a bučí, vyskúšané. Jarous má pravdu.

Web

Re: Sustava s ARO 511

ano, zosik mono tak 2x10W a 25-30lit na jeden, aj som to cital v starej knihe od Svobodu, takze ak das spominany objem a aj vykon zosilovaca dodrzis tak to bude v poho. ARV211 ale treba delit riadne vysoko, doporucuje sa okolo 6000Hz