Téma: Ako fotit priebehy

Nejak sa mi nedari spravit seriozne fotky priebehov na osciloskope. Poradte ako na to.

Re: Ako fotit priebehy

Urob si z papiera tunel (zrezany ihlan).  fotak na stativ a tunel na objektiv. trochu zalezi aj na fotaku, aby sa na nom dal zvolit rezim na take fotenie. v sucastosti by vsak mala stacit aj automatika.

Re: Ako fotit priebehy

Hlavne bez blesku. smile

Re: Ako fotit priebehy

treba aj rýchlu uzávierku, poprípade na kompaktoch režim SPORT, plus nastaviť clonu (pokus/omyl) a podobne.

Web

Re: Ako fotit priebehy

Dik vyskusam. smile

(upravil opamp 1. 11. 2007 11:08)

Re: Ako fotit priebehy

Těším se, hope smile Jistě to bude stát za to (předpokládám, že testuješ zesilovač nejmenovaného podivína z Rožnova p.R.)

Nebo postav osciloskop na kopírku obrazovkou dolů smile

Web

Re: Ako fotit priebehy

Hej jedna sa o ten zos. wink vcera sopm sa uz pokusal cosi nafotit, ale ta kvalita bola biedna.

Alebo sukusim zazipvat obrazovku osc. a poslem rovno na net. big_smile

Re: Ako fotit priebehy

rychlou uzaverku nikoli. Ono zalezi na osciloskopu, jakou ma obnovovaci frekvenci. Ja kdyz fotil TV s 50Hz tak cim rychlejsi zaverka tim mensi pruh se zobrazil. Takze bych na osciloskopu nastavil, aby signal jakoby stal a nehybal se a pak nastavim cas asi 1/1 tzn 1s a hlavne na stativ. popripade 1/10 max. ale vyzkousej... Nafoceno uz mam asi 20 let takze neco vim. ale osciloskop sen nefoil, jen TV obrazovku

Web

Re: Ako fotit priebehy

Taky mi to přijde spíš na dlouhej čas, aby se to blikání obrazovky "naintegrovalo" a bylo něco vidět. Pravděpodobně bude nutno díky tomu hodně clonit. Ta vteřina se mi jeví jako OK.

Web

Re: Ako fotit priebehy

Nebo zes pošli mě.... LeCroy nebo Tektronix a při nejhorším ETC to jistí wink