Téma: MXR Dyna Comp

Tento efekt se dá normálně koupit ani moc nestojí. Sám dva tyto kompresory vlastním, originální DynaComp i jeho "script - vintage" verzi.
Nicméně jsem si kdysi tento efekt chtěl postavit a tak vznikla tato kopie. Měl jsem problémy s oživením a chybu v původním návrhu DPS v zapojení konektoru pro napájení.
Po čase jsem se k tomu zase vrátil, opravil chyby na DPS a realizoval. Opět se jedná o kopii. A tak jsem se snažil, hlavně po vizuální stránce, se co nejvíce příblížit originálu.

Fotky ve vyšším rozlišení - https://pasecka.rajce.idnes.cz/MXR_Dyna_Comp/ .

https://www.rajce.idnes.cz/f1482515730/380pxhttps://www.rajce.idnes.cz/f1482515732/350pxhttps://www.rajce.idnes.cz/f1482515729/380px

Re: MXR Dyna Comp

krasny ako vsetky co si staval. Si sa nejak rozbehol s tymi efektami smile paci sa mi zladena farba DPS s krabickou potl

(upravil wimshurst 5. 4. 2021 9:54)

Re: MXR Dyna Comp

Zase se budu opakovat, mas to krasne.
Moje otazka zni, jaky OZ si tam pouzil, zdali CA3080, nebo AN6668, pripadne jiny typ?
Ja si pamatuju, ze tam se daval kdysi NTE902, dneska za nej ale chteji vic, jak za celou stavebnici toho kompresoru.
Je zajimave, ze ta barva desky, ladi z krabickou, to se jen tak nevidi, kdyz otevres krabicku.. wink

Re: MXR Dyna Comp

Wili: Děkuji. Tvoje přístroje jsou také nadherné. Tam obdivuju, že konstrukční stránka věci, je tebou vymyšlená. A ve finále všechno padne kam má. Bomba, velký obdiv. S tímto se občas peru.

Wimshurst: Také děkuji. Použitý OZ je CA3080 v pouzdře DIP8. Podle not, dle kterých jsem stavěl, tam byl použit. Ale viděl jsem verze i s LM13700. Např. Ross Compressor, který je zapojením totožný s Dyna Comp. Barva desky je použitá jako u originálu, není to z mojí hlavy uui. Ale vypadá to dobře.

MXR myslím u všech svých efektů používá červené desky - nepájivku.

Re: MXR Dyna Comp

Skoro ti závidím, jak dobře to dovedeš, ale zároveň smekám, před naprosto profesionální prací. Kdybys někdy uvažovat něco odprodat, pošli zprávu. smile