Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Blbej dotaz k výškáči

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

(upravil Thales 27. 10. 2007 19:36)

Téma: Blbej dotaz k výškáči

Co všechno se stane se zvukem a parametry výškového reproduktoru když se strčí do staré ozvučnice, kde byl původně starý papírák montovaný zevnitř a zvenku ho dát nelze bez destrukce nalepeného hadru? Že se změní směrovost i charakteristika toho repra zásadním způsobem to vím ale zajímá mě jak moc a vůbec vše kolem toho. Chtěl bych to použít v rámci oprav starých nenáročných beden které zvenku nevypadají špatně, pevné jsou a uvnitř byl na výškách nějaký noname a ještě ke všemu odprásknutý. Takhle bych tam vrazil  nějakou vhodnou ale nepříliš drahou kalotu a bylo by. Shánět mechanicky podobný repro tomu původnímu se mi nechce, elektricky už vůbec ne a navíc zvuk starých papíráků na výškách moc nemusím. Vím že to zní blbě ale nechce se mi ty bedýnky vyhazovat když v podstatě všechno co by bylo třeba bych vyhrabal doma.

(upravil 7tech 27. 10. 2007 21:10)

Re: Blbej dotaz k výškáči

Kdysi jsem měřil vliv zapuštění G20SC. Má desku jen 2mm silnou a na měření to bylo znát. Když ho šoupneš úplně zevnitř, bude ten schod asi desetkrát větší, i když opačně. Charku to určitě pěkně rozhodí. Ale jestli to bude mít u takových beden význam, nechám na Tobě. Na grafu je rozdíl zapuštěný-nezapuštěný G20SC:

http://7tech.czweb.org/public/zapustG20SC.gif

PS: Co třeba fiknout přírubu přímočarkou na správný průměr?

(upravil Thales 28. 10. 2007 15:51)

Re: Blbej dotaz k výškáči

To vypadá hrozivě ten graf.

Mě šlo jen o to jak to udělat conejlépe aniž bych ty bedny musel zničit.

Nevím jak si to myslel s tou přímočarkou protože hadr je nalepený přímo na přední stěnu a mě se to moc strhávat, brousit a lakovat nechce. Pak jsem ještě přemýšlel nad nějakým malým výškáčem zapuštěným sice zepředu do proříznuté látky ale prolém je že se mi ho nepodaří zafrézovat tak aby se ta látka kolem nějak neroztřepila nebo prostě aby vypadala normálně. To se nepodaří. navíc by to bylo asi jako pěst na oko když všude hadr a najednou viditelný výškáč. Když jí dám zezadu a zkusil bych jí dát tak aby čelní stěna byla zároveň s čelní musel by to být takový typ který má zapuštěnou kalotku. Třeba jako http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=517 jenže ten má pořád těch 66mm což je problém protože původní výškáč byl malý a do té díry se prostě nevejde. Musel by být ještě menší a přitom by musel být nízko dělitelný a ještě ke všemu levný smile Frézou se na to místo do bedny nevlezu. Zkoušel jsem jí rozšířit vrtačkou s nástavcem ale má moc nízké otáčky tak to dá šílenou práci a výsledek je značně pochybný. A ještě při tom zepoškodit tu látku.
Pak tu jsou takové ty malinké autorepráčky jenže ty mají zase vyboulenou kalotku směrem ven takže by tam badila ta látka takže by musel být zapuštěný směrem dovnitř aby vepředu nebyla boule a  ím jsme opět na začátku. Fakt mě žádné rozumné řešení nenapadá.

Nějaký nápad?

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Blbej dotaz k výškáči

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£