(upravil Karlos 18. 8. 2007 19:02)

Téma: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Co říkáte na zesilovač s TDA8560Q? mám k tomu v PDF pěknou DPS, seznam a rozložení  součástek a info. Vypadá to celkem šikovně a jednoduše na nenáročné zvučení auta. Máte to někdo otestováno?
http://img526.imageshack.us/img526/7748/beznzvueg9.th.jpg
    *  Minimum vnějších součástek
    * Vysoký výstupní výkon
    * Práce do zátěže 2ohm nebo 4ohm
    * Malý výstupní napěťový offset
    * Pevně nastavené zesílení
    * Integrovaná diagnostika (zkreslení, zkrat na výstupu a teplotní přetížení)
    * Přepínání režimů (zapnuto, mute a standby)
    * Zkratuvzdorné výstupy proti zemi, Unap a mezi sebou
    * Nízký ztrátový příkon při jakémkoliv zkratu
    * Teplotní ochrana
    * Bezpečný proti přepólování napětí
    * Ochrana proti lupání při zapnutí
    * výstupní Nízký tepelný odpor pouzdra

Jak bylo uveden v popisu obvodu, TDA8560Q je vybaven obvodem diagnostiky, která při překročení zkreslení (limitace výstupu), zkratu na výstupu a překročení teploty čipu 150C přepne diagnostický výstup obvodu (vývod 12) do nízké úrovně. Tento výstup je zapojen s otevřeným kolektorem, což umožňuje připojit současně více obvodů. Tento výstup může být použit například pro řízení VCA obvodu v předzesilovači a snížení vstupní úrovně signálu, aby se zabránilo zkreslení, případně tepelnému přetížení obvodu.

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Stavěl jsem ho, mám tu pár referenčních desek navíc, pokud bys potřeboval, mohl bych ti jednu poskytnout.
Obvod je dobrý, má menší citlivost, než typické autozesy s TDA2005, což v praxi nevadí. Šum je zanedbatelný. Pozor, těch 40W dává jen do 2ohm zátěže. Do 4ohm počítej s 20W maximálně.

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

jak velkou na tyhle svaby doporucujete filtraci ve zdroji, aby nebrumely, kdyz jedou z trafa?

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … ro-PC.html

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Na 2 tyhle šváby mám 3x Jamicon 2200uF/16V a stačí to.

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

dj-bobr ty desky jsou kreslené od ruky ?

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Desky jsou leptané fotocestou.
http://dj-bobr.net/temp/desky1.jpg
http://dj-bobr.net/temp/desky2.jpg

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

V knížce o zesilovači Leach zapojil Vojtěch Voráček na diagnostický výstup diodu z optočlen, druhá část byla v děliči napětí na vstupu - vznikne tak jednoduchý limitér.

P.S:Použil to s TDA1562Q, je tam i stereofoní deska.

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Ja som na TDA8560Q pouzil 10A mostik, filtracia 6x 4700uF/35V, ale nejake sracky smile a hralo to schopne

(upravil ondra Ch 19. 8. 2007 12:13)

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Pánové a co takhle zkusit DPA 235? Je to pravda trochu složitěší,ale máte za pár kaček diskrétní konec se slušnými parametry.............KD606,616 dávají skoro zadarmo......:)) šli by použít i 605,615 jinde celkem nepoužitelné.

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Mě by zase zajímalo, proč dělat takové konce, které jsou dnes čtyři v každém trošku lepším rádiu...

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

sinclair já auto nemám, jen mě to zajímalo tak jsem se ptal. Kdo se ptá ten se doví.

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

dj-bobr napsal:

Stavěl jsem ho, mám tu pár referenčních desek navíc, pokud bys potřeboval, mohl bych ti jednu poskytnout.
Obvod je dobrý, má menší citlivost, než typické autozesy s TDA2005, což v praxi nevadí. Šum je zanedbatelný. Pozor, těch 40W dává jen do 2ohm zátěže. Do 4ohm počítej s 20W maximálně.

to:dj_bobr      no chcel by som sa ta spytat ci este mas nejaku z tych dosiek, mal by som totiz o nu zaujem
vopred vdaka za odpoved

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

Jo, pár jich mám. V Praze osobní odběr za 1ks lahvového Gambrinusu, popřípadě můžu poslat plošňák v obálce a pivo oželím...

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

No kedze do prahy sa az tak skoro nechystam, tak by som bol strasne poteseny keby si mi to mohol poslat. A nevem ci take daco existuje, ale kludne to napis na naklady prijemcu, alebo pripadne ti za to dorucim inym sposobom peniaze za postovne plus malu premiu za ochotu wink

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

OK, pošli mi email na dj-bobr @ dj-bobr . net s adresou.

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

OT: Neviete niekto ako sa volá software v ktorom je nakreslená DPS ?

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

nevim ve kterem je tento spoj nakreslen, ale nejlepsi je Eagle, pak Formica

Web

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

TO: vsetci co to uz stavali
Kolko priblizne stoja vsetky suciastky dokopy, potrebne na tento zosilovac?
Totiz chystam sa postavit si to a potreboval by som vediet kolko financii si mam na to vyhradit.
Vdaka

Re: Jednoduchý Autozesilovač 2 x 40 W

kúp si stavebnicu / NS 563 / na www.sos.sk za 300.-Sk a máš to vybavené.