Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARZ4604

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Thales 8. 10. 2007 14:46)

Téma: Náhrada za ARZ4604

Potřeboval bych něčím nahradit ARZ4604 v nicmoc stavu. Shánět staré ARZ se mi nechce - není to moc dobrý reprák. První co mě napadlo byl ARX130-20/4, jenže problém je v tom že původní reproduktor je zapuštěný a navíc do bedny se leze jen přes otvory pro reproduktory takže do bedny dodatečně dodělat nějakou tu budku pro střeďák dost dobře nelze (nebo lze ale otázka je jak kvalitně to bude spraseno). Ale hlavní je ta čelní stěna. Nebyl by nějaký tip na dostupný (i cenově - nechce se mi do těch beden moc investovat) reproduktor který by tam šel zapasovat? ARP150 se mi tam dávat nechce neb uši po ARZ jsou větší a musel bych to zadělat, přebrousit a vyfrézovat a to by bylo vidět. Leda udělat znova celou povrchovku přední stěny. Navíc nemám frézu na zapuštění a ARP bych musel kvůli designu odlakovat. Třeba existuje jednodušší řešení jen o něm nevím. Prostě nějaký vhodný hranáč no smile

(upravil ciplox 8. 10. 2007 17:19)

Re: Náhrada za ARZ4604

ARX 130 bude podľa mňa najvhodnejší. Je tiež ušatý a len o málo väčší ako ten pôvodný ARZ. Takže to zapustenie by si musel opatrne vybrúsiť, bude tam asi cca 5 - 7 mm rozdiel. S hocijakou "orámovanou" 150-kou by to bolo horšie.
Väčší problém je v tom, že sa nedá poriadne dostať do bedne a uchytiť tam búdku preň. Ale aj to sa dá.
( #1 urobiť tú búdku kompletne vonku tak veľkú, aby preliezla dnu otvorom pre basák (neviem, aký veľký tam máš) a pripevniť ju zvnútra prevàtaním prednej steny tak, aby si sa trafil do bočných stien tej búdky. Ale tým pádom ti pribudnú na prednej stene ďalšie aspoň 4 skrutky... Bude to však spoľahlivé a pevné a v prípade potreby to aj ľahko odmontuješ a primontuješ späť.
  #2 pripevniť ju zvnútra prilepením. To by bolo jednoduchšie, zvonku neviditeľné, ale záleží na tom, čím a ako by si to lepil. Ak by to bolo k prednej stene prilepené len o tenké bočné steny tej búdky, tak pri nevhodnom lepidle by to po čase pod vplyvom otrasov mohlo odpadnúť alebo - lepšia a pravdepodobnejšia možnosť - bude to držať, ale v prípade potreby to už dolu nedáš. Mohol by si ešte tie lepené spoje posilniť hranolmi, lenže to by sa naslepo len cez dieru pre basák robilo ťažko.)

...toľko môj názor, uvidíme, čo na to iní...

Web

Re: Náhrada za ARZ4604

Vím že ARX by hrál asi lépe ale právě že ten ARP půjde snadněji. Mám tu ARX130-00 který je v tomto ohledu mechanicky shodný (jen má horší citlivost a proto tam nejde - musí tam být typ 20) a zkoušel jsem tam dávat oba dva. Když se tam dá ten ARP tak budou dodělávané jen ty rohy a to se zamaskuje mnohem snadněji než s tím ARX. Tam by totiž bylo vidět mnohem víc té nepůvodní plochy. Ten ARX navíc komplikuje to že ty repra jsou těsně nad sebou ale zato je tam celkem dost místa na šířku. Jenže když ten kaslík udělám úzký a široký tak ho tam zase nevytočím. To leda kdyby se mi podařilo vyrazit zadní stěnu ale to zkoušet nehodlám. ARP má navíc kýblíček a zapuštění pro kulaté repro se dělá snadněji.
Mě šlo spíš o to jestli se nedá sehnat nějaký mechanicky podobný reproduktor jako ten ARZ. V Madisoundu jsem snad něco takového viděl ale to by byla asi drahá sranda. Znamená to ale že repro takto mechanicky koncipované vyrábí více výrobců a tak něco takového sehnat v ČR by nebylo špatné.
Ještě je tu jedna možnost - sehnat jiná ARZ ale to jsem už na začátku vyloučil protože se mi zvukově prostě nelíbí. Přijde mi to jako vyhozené peníze. Škoda že nemám tu frézu yikes/

Re: Náhrada za ARZ4604

No dobre, lenže keď nemáš frézu, tak čím to budeš brúsiť do kruhu?
Určite existuje nejaký reproduktor rozmermi podobný ako ARZ 4604. Aj keby bol drahší, tak sa to podľa mňa oplatí, aspoň pre skúšku. Bude treba prelistovať katalógy...

Web

(upravil opamp 9. 10. 2007 9:22)

Re: Náhrada za ARZ4604

Já bych možná dvě zachovalý ARZ4604 (bez kýblů ovšem) měl. Potřeboval bych za ně ale nějaký jiný 4ohm středobasy, schopný makat v 7 litrech (nejlíp s BR, už tam mám díry), nějaký ARN130-02/4 apod, samozřejmě jetý.

Web

Re: Náhrada za ARZ4604

Jedině zajít za místním truhlářem ale otázka je jestli mě s takovou volovinou nevyhodí. Navíc nemám vlastní auto tak budu muset někoho otravovat.

Opampe díky za nabídku ale já už ARZ vážně nechci. Nebyl to moc dobrý reprák ani když byl nový natož teď když už přeci jen nějaký ten výběr je. Ani žádné středobasy ti nabídnout nemohu, mám tu maximálně 2x ARX130-00/4 a ten ti bude asi na nic.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARZ4604

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£