Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ono je to eagle 6.x verze.

Web

(upravil cestmir 11. 3. 2015 20:49)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Lepšie vždy priložiť aj exportnuté bitmapy, cieľová skupina sa tak dosť rozšíri... smile

(upravil luta 11. 3. 2015 21:02)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ty jsou někde vejš smile ten AKM modul je takovej divokej..asi to bude chtít překreslit sad

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1570712/akm.png

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

luta: niesom designer ani programator takze poviem nazor lajka...
oprav ma pokial sa mylim ale pokial je ten chip voci datasheetu otoceny o 90 stupnov doprava (identifikacny kruzok by bol v lavom hornom rohu) tak netusim kam ti vedie DVDD a AVDD pin, zbytku som sa nevenoval pac je to pre mna dost neprehladne, byt tebou vezmem priklad z diyinhk dosky ktora je (podla mna) brilantne jednoducha so vsetkym co tam ma byt a akorat by som oddelil VDD piny separatne 2x +7.2V lajnou s vlastnym regulatorom, na dosku osadil 5xLT1763 (2x3.3V + 1x5V + 2x7.2V) ktory je jednoduchy na zapojenie a nevyzaduje moc chladit a dalo by sa to teoreticky cele krmit jednym 9V PSU, k tomu nahradil ten vystupny buffer operak tym co tam mas a vymalovano, takto by som to spravil ja pokial by som bol tak sikovny ako ty wink
inak dopodrobna rozobrano tutok https://hifiduino.wordpress.com/2014/12 … -4490-dac/

(upravil Dohnalik 12. 3. 2015 0:05)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Kuky napsal:

byt tebou vezmem priklad z diyinhk dosky ktora je (podla mna) brilantne jednoducha so vsetkym co tam ma byt

jůůůů big_smile

//uznávám, po té prasečině s AK4399, ze které jsem měl 2 měsíce noční můry, je to daleko lepší, číňani se učí poměrně rychle, ale furt je to patlanice a myslím si, že lutova deska v aktuální stádiu bude lepší.

(upravil Kuky 12. 3. 2015 0:12)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dohnalik: hosi z diyink su niekde inde nez weiliang a spol a nevidim az tak zasadny rozdiel mezi lutovou a touto doskou, az na to com som popisal a separe GND by som tam nic ine nedaval, nebavim sa o tom ci su cesticky dostatocne siroke a na kvalitnej doske bavim sa o layoutu, ale je to len moj nazor lajka wink

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

sorry, ale ani pi, https://myl8test.wordpress.com/audio/ak4399-dac/ tohle je daleko horší, jako weiliang a spol.
znají základní zásady, ale ještě pár let potrvá, než se číňan naučí i něco víc.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

rozhodne, to ale nemozme porovnavat veci z pred dvoch rokov, to cinania zacali tocit drat na trafa big_smile , doba pokrocila ale o tom sme sa uz bavili, tym sa ich nesnazim vyzvihovat len konstatujem, to uz sme asi OT wink

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Luta: Pohledem na desku AK4490 se mi nezdá zemnění kondenzátorů C6 a C9, má to vedení země nějaké opodstatnění? Ohledně zemnění C5 a C12, tam si nejsem jist, zda vést přes prokovy nebo takto přes vývody čipu. Ani z example layoutu mi to není jasné (není tam znázorněno, kudy tečou vstupní a výstupní proudy - asi se předpokládá vrstva, kde je čip).  Bude finální hodnota R3 opravdu 1 ohm nebo to bude propojeno? BTW, země zdroje pro desku operáků a analogového napájení DACu budou odděleny?

Web

(upravil luta 12. 3. 2015 20:25)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Kuky : diky za tip. tu desku od diyink jsem studoval. není k zahození, je vcelku pěkně vymyšlená.

Lukaso :  K C6 mohu přidat pár prokovů pod IC1. Nevšiml jsem si toho. Díky. Mám pocit, že C9 jakož kondenzátor na referenci je routován dle manuálu k pinu GND. C5 a C12 zase doporuřený layout toho čipu. Pravděpodobně kvůli návratovým proudúm. blokování jde na power GND zatímco reference na AGND čipu. R3 hodnota není finální, je tam spíš pro jistotu. Pokud by dělaly problémy velké kapacity za stabilizátorem. Obecně hodnoty ve schematu nemusí být finální. To je až to poslední si myslím. Celkově počítám s blokováním 10nF NPO 850 + 10u tantal + elyty. Země pro desku DACu a analogové sekce by se měly propojovat skrze konektor SL3. Tento konektor má AGND zem vedenou od čipu tak aby nebyla rušena výkonovou zemí v bottom.

Včera jsem hodil řeč s Rozkopem a dal mi několik tipů, např. přeroutovat datový konektor na DAC modulku, tento nakonec bude klasický 90° THT. Ono to pak líp vychází. Zatím to mám rozroutované v ak4490_dev.brd

Web

(upravil kudlibabka 12. 3. 2015 21:32)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Na tu desku s AK4490 z DIY HK uz par tydnu hraju...vcetne jejich ultra low noise zdroje...deska s ES9018K2M se mi zda zvukove lepsi,ale muze to byt otazka vkusu...obe desky provozuju s lampovym vystupni clenem,mam haknuty minusovy signal,vzhledem k tomu,ze obvodk ktery k tomu akrualne pouzivam obraci fazi...s OZ jsem to ani nezkousel,po predeslych zkusenostech lampovy vystupni obvod vzdy zvukove lepsi nez OZ...lapovy vystupni obvod se da udelat nekolika ruznymi zpusoby a vzdy hraje trochu jinak,to plati i pro ruzne pracovni body lampy...ted dost casto pouzivam dvoustupnovy stejnosmerne vazany obvod,prvni lampa zapojena jako napetovy zesilovac,druha jko proudovy zesilovac.Toto reseni se i velmi osvedcilo...v nekterych pripadech pouzivam anodovy civky,nejlepsi co mam je zapojeni s vazebnim trafem a primozhavenou triodou (v mem pripade 71a nebo 46),zdroj dual mono,usmernovacky Telefunken AZ1 mesh plate,ve zdroji svitky malych hodnot a tlumivky 40H/50ma...v tomto pripade mam haknuty plusovy signal a nepouzivam kondenzator k odfiltrovani DC,v obvodu uz je s tim pocitano...takze vystup z chipu primo na mrizku DHT...
casem chci vyzkouset DSD...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

trochu jsem tu dps pošolichal smile AKMka už jsou doma smile s aktuálním kurzem zhruba 180kč/ks což je paráda smile

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1570712/akm1.png

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

na dropbox pridano schema analogove sekce s OZ. Jedna se o kopii zapojeni z Eval boardu. AK4490_dev.brd je snad finalni. Uvidime smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ty se činiš...vypada to,ze brzo bude hotvo...:-)...muj AK4490 s ultralownoise zdrojem hraje lahudkove...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tady dávám k dispozici k Luta DAC firmware s upravou pro zobrazeni vzorkovaci frekvence pres digitalni vystupy - moznost pripojeni LED.

https://www.dropbox.com/s/lhe5cov5sxpv6 … d.zip?dl=0

Uz je to dlouho co ta uprava vznikla, ale bohuzel pak jsem nejak prisel o zdrojaky a az ted jsem to dal zase nejak dohromady smile

Vystupy odpovidaji vystupum pres optocleny, ktere jsou pojmenovane ve schematu 44k, 48k, 88k, 96k, 176k, 192k .

Ostatni optocleny jsou nevyuzite.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Vzhledem k tomu, že nový revize AVR32 (dělají se už několik let, takže budou všude) umí na clock vstupu 50 MHz, tak se vyhozením Dčkové děličky a přivedením přímo masterclocku do procesoru asi bude dát docílit vzorkovaček až 384 kHz. Až budu mít čas, tak ten firmware napíšu, nenarazil jsem na jediný důvod, proč by to nemělo jít.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

o tom sme se bavili na tom pívu? smile sem uplně zapomněl smile musim mrknout do RM

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tuším, že to jsem ti pak psal až potom, sám nevím. Zkusím to celý ještě ideálně zmenšit a hodit to do 128 nebo 064 verze procesoru, která je levnější. Celkově takovej refresh té platformy big_smile Audio in i out PCM 384/32 + nějakej CDC bych tam asi práskl, na jednoduchý ovládání něčeho, co je u toho...nic neslibuju, polemizuju, sám jsem na tom ted s časem strašně bídně.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Luta: ad #815 ... Je rozdíl ve funkčnosti mezi tím, cos posílal mailem v lednu 2014 - dodělaná podpora indikace samplovacich frekvenci pres optocleny a tady tímto? Velikosti starého / nového souboru jsou 370320 / 371462.

(upravil luta 18. 6. 2015 22:35)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

je to zkompilované nad nejnovějšími zdrojáky stabilní verze, kde poslední úpravy jsou v GITu datovány na červen 2014 takže tam drobné změny mohou být. Co se týče LED podpory tak je to totožné. Pokud nemáš nějaké problémy tak netřeba aktualizovat

Web