Téma: Marantz PM 50 porucha

Zdravim všechny, po několikaletém provozu mi odešel levej konec. Zesilovač jsem zapnul běžel asi 15 minut neměl sem ani nic puštěného a najednou zašustilo v levém repro a vzápětí se ozvalo tónově se měnící pískání a tak už to zůstalo. Pravej kanál je OK. Když do levého pustím zvuk tak pískání ustane a je slyšet pouze ne moc hlasitý chraplavý zvuk. Zesilovač sem rozebral a odpojil signálové cesty z koncového stupně, ale vše zůstalo stejné žádná změna. Na koncáku sem pohledem neviděl žádnou vadu, nic spáleného ani nafouklého. V momentě kdy se to stalo sem byl zrovna u něj a necejtil sem žádnej zápach z krabice ani nebylo nic přehřáté tak mi to přijde docela divný, ten levej poškozenej konec teď v klidovém stavu ani nehřeje chladič je stále studenej, pravej kanál normál lehounce hřeje.

Je tu někdo kdo by poradil na co se zaměřit co letmo překontrolovat? Když by to nepomohlo tak kdo by byl ochoten ho opravit ( uui ), protože zesilovače mi je líto měl pěknej zvuk. Teď nejsem u něj ale v pondělí budu a rád podrobně vše nafotim.

nějaké info foto:  http://www.geocities.jp/tsoka/PM-50.htm

Re: Marantz PM 50 porucha

Nevím jaký máš vybavení. Ale můžeš opatrně změřit pracovní body (na to stačí voltmetr) a porovnávat mezi zdravým a nemocným kanálem. Jestli se na to necítíš, domluv se tady se Sinclairem, ten audio opravuje, a pošli mu to.

Web

Re: Marantz PM 50 porucha

Něco takovýho mám v plánu až se k němu zase dostanu, voltmetr mám ( multimetr ), nějakou zásobu součástek taky, při opravě bych to musel zaslat ( jsem z Prahy ) snad by se z toho cestou nastala poboucháná kulička.  Když to nepomůže tak ta oprava  Sinclairem když by byl ochoten a měl čas.
Doufám že to nebude velká závada, nedával jsem mu k tomu žádnej důvod.

(upravil sinclair 28. 9. 2007 20:44)

Re: Marantz PM 50 porucha

Radši do toho vůbec nelez, ať nemusím opravovat závady ještě po Tobě a pošli mi to. Adresu dostaneš, když mi napíšeš mail. Obalený bublinkovou fólií se tomu většinou nic nestane.

Multimetr by stačil možná mně, protože vím, co mám hledat-Tobě ale bude k ničemu, protože nemáš v hlavě uložený stovky principiálních schémat konců smile

Web

Re: Marantz PM 50 porucha

Asi to tak dopadne, že ti to pošlu protože se v tom fakt nehodlám nějak hluboce hrabat. Jenom jsem neměl dostatek času se na to líp podívat a tak mi jde o to aby to nebyla blbost kterou bych zvládnul opravit. Rozhodně tam nehodlám měnit nějaký aktivní prvek, ale ani sem neměl čas se pořádně mrknout na zápájení součástek. Je mi totiž hodně divný že to tak odešlo, tak bych chtěl aspoň prověřit pasivní součástky. Vím že možností je tam hodně, taky je tam intekráč STK snad neodešel ten, počítám že tam slouží jako předzesilovač.

(upravil sinclair 28. 9. 2007 22:56)

Re: Marantz PM 50 porucha

Hm.
Máš samozřejmě možnost volby smile

1. Budeš se v tom rejpat sám jako študent v kundě a nenajdeš stejně nic, maximálně tam nasekáš pár
    stuďáků, nebo něco zničíš
2. Svěříš to nějakému kámošovi, co se v tom vyzná o málo víc než Ty a dopadne to jako v bodě 1
3. Dáš to do nejbližšího servisu elektroniky, kde Ti sice ochotně vyhoví, ale za každou započatou hodinu
    práce Ti budou účtovat kolem 500Kč /ve větších značkových servisech zcela běžné/, plus materiál

Web

Re: Marantz PM 50 porucha

V tom bodě 3 máš recht. Kdysi jsme jako mladí hňupi (dělali jsme dýzu big_smile ) spálili pojistku v nějákým Soňáckým receiveru. Šel do autorizovanýho servisu, pojistka stála 5,- Kč a práce myslím 800,-

Web

Re: Marantz PM 50 porucha

Sinclair:
Takhle, když by jsi byl z Prahy nebo já ze Zlína tak mi věř že bych vynechal panické rejpaní v kundě a obrátil bych se s opravou hned  na tebe, vim že jsi solidní. Mě jde o to posílání, kterému moc nevěřim a je u mě jako taková poslední možnost. Pájku sem už v ruce držel a studeňáků sem už taky pár viděl, několik věcí sem už opravil, pravda je že šlo většinou jen o lehké závady. K žádnému kámošovi nepůjde, protože na to si toho zesu docela cenim. O servisu si asi tak napsal to co si myslim.

Re: Marantz PM 50 porucha

Sinclair mi opravoval 20let stary Technics, šlo to z Prahy do Luhačovic a zpátky. Tam krabice vycpana polystyrenem a papírem, zpátky ten samý polysteren + asi tak 5m2 bublinek. Pošta mi ho přivezla opravený smile, bylo to někdy po Vánocích.

Web

(upravil danhard 1. 10. 2007 8:46)

Re: Marantz PM 50 porucha

No nevim, v patek jsem se nabizel mejlem, ze mu to v Praze na pockani opravim, asi neni zajem.