(upravil mechanik 9. 3. 2015 19:13)

Téma: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

Rád by som niekomu v rodine poradil s kúpou TV a pravdepodobne to skončí kúpou cez internet kedže pri nás v "meste" by to bolo predražené a takmer bez možnosti výberu.
Mám skúsenosti len s mojim LCD BENQ G2420HDBL ktorý stál tušim v akcií 130E. Po prechode z CRT som bol mierne nespokojný len s odozvou a pozorovacími uhlami. Neni to nič hrozné len pri HD filmoch a pri rýchlych a dosť kontrastných záberoch idealne s povrchmi pripomínajúcimi šachovnicu človek cíti že to neni to čo s CRT. Monitor má odozvu 5mS a GTG asi 2mS. No asi tie hodnoty príliš neriešia pre to že dnešný najlacnejší monitor od BENQ v tomto rozmere za 120E má s týmto omnoho väčší problém pri rovnakých uvedených parametroch.

Takže idealne by bolo keby sa obraz nejako nerozkladal ako som videl pri nejakch velkých TV od LG, bolo to uplne "zubaté". Idealne keby to ani nebolo trhané. Proste čo najviac plynulé. Potom tie pozorovacie uhly ale to si myslím že už nebude problém. 

A posledná vec. Ako je to dnes s vysielaním? Pohlad na nejake roztiahnuté hlavy a predmety by určite nezniesli. Existuje automatická volba teda s pásmi zo strán teda vertikálnymi pri pozeraní 4:3 na 16:9 alebo pásmi horizontálnymi pri nejakom dalšom šialenom formáte.

Skôr by ma teda zaujímalo:
A.) pri vysielaní vysielajú všetko v nezmenenom formáte a TV s tým pracuje už podla navoleného režimu?
B.) všetko upravia na 16:9 a teda staršie filmy vo formáte 4:3 budú nenávratne zdeformované?

dakujem

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

Pomer strán sa dá na 100% nastaviť, v dnešnej dobe úplný základ.

(upravil mechanik 9. 3. 2015 22:20)

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

V tom prípade ma zaujíma už len odozva. Keby mal niekto konkretnu skúsenosť... Ono dnes je asi móda radšej žiadnu neuvádzať.

Vlastne dnes je príjem komprimovaný. Lišia sa nejako kvalitou rôzny distributory? Myslím skylink oproti magio a podobne.

EDIT: Narazil som na dobrý článok   http://pc.poradna.net/q/view/1339412-ob … lcd-obecne   záhadou pre mna teda je pre čo ked mám obnovovaciu frekvenciu monitora nastavenú na 60Hz a to je 16,6mS tak napriek tomu to neni uplne až tak dobré ako pri CRT... Nemyslím plynulosť medzi snímkami ale ich mierne deformovanie.

EDIT2: a další   https://www.hojko.com/odozva-lcd-monitora-t166956.html   Človek sa asi k ničomu nedoberie.

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

Přidal bych se mám LG 47 LM 660S. Nevím jestli u všech LG ale u mojí se nedají nainstalované programy které např. nechcete sledovat nikterak vymazat! Lze smazat pouze návratem k továrnímu nastavení. Editace je rovněž na prd lze jednotlivé programy pouze přesouvat mezi sebou. Což je rovněž přímo hrůza. Pokud si při prvním naladění zvolíte v mém případě např. "pozemní" , tak se na "satelitní" nedostanete!!! Platí to i opačně. Musíte zvolit "pozemní a satelitní" automaticky a máte po zemi cca 50 programů satelitních kolem 700 a teď to vše seřadit podle vašich představ HRUZA.
Moje řešení VU+Ultomo 3tunery sat. jeden pozemní a je vystaráno bez přepínání vstupů, což u LG nejde. Pokud jdete z pozemního do satelitního musíte přepínat vstupy.
Tak u LG vše pořádně rozmyslet- i prodavači toto většinou nevědí!

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

Mám LG LB670 a používám satelitní tuner v TV neboť byl lepší než můj starší externí tuner.
Naladění, protřídění, seřazení je fakt vyžší dívčí. Zabralo mi  to dost času než jsem pochopil logiku jakou TV používá.
Třeba Samsungy mají v nastavení obrazu fajku "použij nastavení pro všechny vstupy", LG to nemá a než všechny ty fičury nastavím. Ach jo.
Z 2D můžete udělat "3D" jedním čudlíkem, ale obráceně? Haha, tradá do menu a relativně hluboko...
TV mi nedávno nabídla upgrade jejího software, ale jelikož bývá rozumné po upgrade resetovat a vše nastavit znovu...váhám.

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

To ma teda dostalo. v Alze nemajú uvedený typ monitoru, matný/lesklý. Nevedel som to zistiť ani cez telefon v alze a ani cez mail "otázky k tovaru/ technické otázky".

odpoved od alza:

"Dobrý den,

je mi líto, ale tento údaj výrobce neuvádí.

V případě jakýchkoliv dalších přání či dotazů nás neváhejte kontaktovat. "

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

"Risknul jsem to" a v TV aktualizoval software. Vše proběhlo bez problémů za chodu, takže spokojenost.

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

tak je to vyriešené, TV kúpená

(upravil orl433726 15. 3. 2015 0:54)

Re: LG 55LB561V alebo iná TV cca 55"

Taky jsem dnes aktualizoval soft v LG kvůli internetu.
Nešel mi totiž seznam. Pořád má LG co dohánět, spousta toho nejde.