Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » projekt 3p. reprosoustava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: projekt 3p. reprosoustava

Zdravím zde na fóru,

po dlouhé době bych rád dokončil jeden projekt, a to 3p. reprosoustavu. Nějaký koncept mám, spíše by mě ale zajímal názor, zda to má vůbec smysl. Reprobedny už jsou v určité fázi rozpracovanosti, ovšem ne zdaleka hotové. Pro představu přidávám link:

http://pepratbn.rajce.idnes.cz/repro#P1000163.jpg

Rovnou uvádím, že reprobedny nejsou hotové, jedná se o 3p., tudíž střed tam zatím ještě chybí smile (tenkrát pře 10 lety jsem to nějak neřešil a naprosto nevyhovující vzdálenost měniču si uvědomuji smile)... Vnitřní objem ozvučnice je 38 litrů, tvar poněkud zvláštní... Plánované osazení by bylo Visaton G 25 FFL + Visaton G 50 FFL + (Visaton GF 200). U basu si nejsem ještě úplně jistý, vzhledem k objemu ozvučnice, lépe mi tam vycházi žluťák od Monacoru, ale raději bych se držel jedné značky smile. Bassreflex bych řešil zespoda + vysoké nožky na nějaké pevné podložce, popřípadě zepředu - mám možnost nechat si udělat kvůli délce zahnutý. Vyhýbka, měření a takové ty finální věci, s tím se nějak poperu, jednou to musí přijít... zajímal by mě ale názor na projekt jako celek.. z hlediska tvaru a objemu ozvučnice zejména. Respektive, jestli se s tím má cenu dál zabývat, nebo udělat vše od začátku, což bych nerad..rád bych toto dotáhl do konce smile Ozvučnice je z masivu 25mm + 5mm z vnitřní strany tvrzené dřevo. Jakékoliv návrhy, připomínky a kritiku velmi rád uvítam. Díky smile

Re: projekt 3p. reprosoustava

Umíš měřit charakteristiky repráků (bedny)? Pokud ne, tak si to zde nejprve najdi...!!!

Re: projekt 3p. reprosoustava

Ahoj.
Tak první co mě napadá je ten výškáč mířící půl metru nad hlavou někde na lustr smile
Objem tak na hraně, ale něco najdeš, jinak proč ne..
Jaká je výška?

Re: projekt 3p. reprosoustava

to mi připomíná NoBox

(upravil pepra 25. 2. 2015 18:47)

Re: projekt 3p. reprosoustava

Ahoj, díky za reakce smile

zuki: s měřením si už nějak poradím, ale to až ve fázi kdy budu mít ty měniče, jednalo se mi zejména o to, jestli má vůbec smysl tohle překopávat a dál se tím zabývat.

Jurawood: teď jsem koukal na tu fotku, ono je fakt, že to zkresluje a jak ty bedny znám, tak mi to nedošlo.. přední stěna je však kolmá, zadní zkosená, ikdyž to tak možná z fotky nevypadá smile osa výškáče je 120 cm vysoko, když sedím tak to vychází cca o 5 cm výš než ucho, tak to by snad tak hrozné být nemělo doufám smile

dokken: inspiraci jsem tenkrát našel u nějakých voigt pipe, myslím tím, že se mi zalíbil tvar, no a asi jsem si tenkrát myslel, že to bude dávat nějaký mocnější bas, či co, už si také nevzpomínám big_smile

Jinak co se týče umístění bassreflexu zespoda bedny, je to dobrý nápad? pohledově i konstrukčně by to bylo rozhodně lepší. Vymýšlet a realizovat z hlediska místa nějaký nátrubek, který bude zahlý, to se mi zrovna moc nechce smile


Případně pokud by byl návrh na vhodnější basák, tak proč ne.. jen tak letmo jsem si dělal simulace a ono do toho objemu nevychazí nic uplně super.. střed a výšku bych teda rád od Visatonu, u středu asi není vzhledem ke konstrukci jiná volba než Visaton G 50 FFL..

edit: doplnil jsem normálnější foto, pro představu ozvučnice: http://pepratbn.rajce.idnes.cz/repro

Re: projekt 3p. reprosoustava

Tyhle řeči, že si pak nějak poradíš pro mě znamenají, že je zde asi škoda mého času...  Jen tak na okraj, máš měřící mikrofon?

Re: projekt 3p. reprosoustava

Ahoj, ano, mam k dispozici vse, co je potreba ke zmereni reproduktoru. Naschval jsem napsal do koutku pro zacatecniky, netvrdim ze jsem v tom na co se chystam nejaky super zbehly smile Prevazne me ale zajimal nazor ohledne menicu a zda to ma cenu cpat do "spicate" reprobedny z masivu smile Pro me je prvnotnim rozhodnutim to, zda se vubec do upravy ozvucnice poustet, nebo zacit rovnou od znova. Celkem jsem si zde prispevky nastudoval, ohledne mereni i ostatnich veci, ale v tehle fazi mi jde spise o nazor ostatnich smile

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » projekt 3p. reprosoustava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£