(upravil filip.186 8. 9. 2007 17:38)

Téma: Neznámá bedna

Asi před dvěma lety kámoš sehnal nějakou bednu. Je to made in CCCP. Fotka: http://slepicispolek.czweb.org/rbedna.jpg
Něco k fotce - Původně ta bedna měla hnědou dýhu a na tom trošku silnější vrstvu laku, vepředu byla hadra černobílé barvy, která nešla oddělat a na okrajích byl takový stříbrný rámeček. Protože je kámoš dement a tu hadru pokurvil a vyhodil, tak pak se přední stěna černé barvy nehodila k povrchu bedny, tak se to obrousilo, aby to aspoň nějak vypadalo.
Repra: Je v tom osmipalcový basák vyrobený z hliníku, má dost měkký gumový závěs a cívku průměru 4cm (to je dost). Protože na něm je prdnuté razítko, které vůbec nejde přečíst, tak jsem zkusil změřit odpor cívky a je asi 4ohmy a tím pádem to na 4ohm repro nevypadá. Záhadou je ta díra uprostřed kopulky, nevím k čemu je, ale je tam od výroby. Výškáč je velký 10cm, razítko taky nejde přečíst a ten jsem snad ani neměřil.
Výhybka: jako výhybka v tom byl 2uF kondík u výškáče, cívka neznámé indukčnosti nevím u čeho a ještě rezistor, který se už asi dva roky válí někde na smeťáku, takže odpor nezjistím.
Bedna má objem 21litrů a nebyla ničím vytlumená (kromě čehosi, co vypadalo jako polštář, ale to je někde vyhozený).

Nesetkal jste se někdo s touhle bednou nebo nevíte o ní něco?

Edit: Další fota: http://slepicispolek.czweb.org/fotky.rar

hue hue hue

Web

Re: Neznámá bedna

jakej to má zvuk?

Re: Neznámá bedna

Dobrý zvuk to má. I když je ten výškáč 10 centimetrový, tak moc extra nesměruje. Frekvenční charku bych viděl nerad, protože ani nevím, jestli jsem tu výhybku zapojil správně, ale žádnou díru nebo hrb to snad nemá. Výšky jsou příjemnější než u ARV168 (jediný s čím to můžu srovnat, protože jiný výškáč nevlastním a ani ten už není). Středobas hraje asi od +-40Hz a normálně se ani moc nepohybuje. Naprd je, že u tý bedny moc nedrží zadní stěna, aspoň desetkrát jsem v ní něco upravoval a už se to tím šroubováním ošoustalo, tak ty šrouby tam jdou zastrčit bez šroubování jen tak. Jen teda opravdu nevím, jakou má ta bedna impedanci. Odpor cívky repra je +-4ohm. Měřil jsem to s PU120 a jestli ukazuje přesně, to nevím.

hue hue hue

Web

(upravil ciplox 24. 9. 2007 12:10)

Re: Neznámá bedna

Keď to hrá dobre a výšky sú príjemné, tak to je asi zapojené správne. Ináč - osempalec v 20 litroch hrajúci od +- 40 Hz - to je fakt dobré.
A zadná stena vôbec nie je problém. Pôvodné otvory v nej prevàtaj primerane väčším vrtákom (ale len v tej doske, v tých výstuhách bedne nie) a daj hrubšie šróby aj s podložkami. Aby cez dosku prešli "len tak", ale v tých výstuhách držali fest. A ešte by som pod zadnú stenu dal nejaké poriadne tesnenie.
Radšej by som to na 8-ohm zosilňovač nedával.

Web

Re: Neznámá bedna

Ani nebylo potřeba cokoliv vrtat. Strčil jsem do toho lepší šrouby, prošly tou dírou a teď to drží pevně (podložky nebyly, dám kdyžtak časem). Na 8ohm zesilovači jsem to naštěstí neměl, měl jsem to na 4ohm.

hue hue hue

Web