Téma: Rozdilna impedance

Hezky den,
chtel jsem poprosit o radu. Omlouvam kdyz neco popisu nepresne, jsem v tomto oboru amater.
Pri uvaze o koupi noveho receiveru jsem bohuzel zjistil ze me predni bedny maji jinou impedanci (4 ohmy) nez zadni a center (8 ohmu).
Pro nazornost napisu o jake reprosoustavy TVM se jedna.

Front - ARS-330-03/4
Centr - ARS-204-01/08
Back - ARS-202-02/08
Subwoofer - ARS-124-00/8

Poprosil bych o radu zda tyto repro budou i pres rozdilnou impedanci fungovat s receiverem Pioneer VSX-S510-K
http://www.czc.cz/pioneer-vsx-s510-k-ce … 42/produkt  aniz bych ho poskodil.
Tento receiver ma moznost pripojit repro o impedanci 4-16 ohmu ale nevim zda je mozne pripojit repro s rozdilnou impedanci.

A zaverem bych mel jeste posledni dotaz ohledne subwooferu.
Lze nejakym zpusobem zapojit tento subwoofer do vyse uvedeneho receiveru.
http://www.imghosting.cz/images/6020141130_004838_tn.jpg


Predem dekuji za jakykoli nazor ci odpoved

Re: Rozdilna impedance

Rozdílná impedance nevadí,naopak je běžná.Sub bude potřeba zapojit sériovým nebo paralelním zapojením svorek-bude potřeba ještě jeden nebo dva káblíky navíc.

Re: Rozdilna impedance

2 Anti :Dekuji za odpoved
Muzu jeste poprosit ktere zapojeni je vyhodnejsi a pripadne jak to zapojit?
Dekuji a odpoved

Re: Rozdilna impedance

Bedna je 2x8 ohm,reciver zvládne 4-16 ohm,takže je to v podstatě jedno.Paralelní zapojení bude lépe využívat výkon,na 16 ohm(serie) už by byl dosahovaný výkon malý.

Re: Rozdilna impedance

Moc dekuji za odpoved

Re: Rozdilna impedance

Ten subwoofer je buď  tzv. průchozí - takže ho zapojíš mezi satelity a reciever (co si pamatuju, měl by mít integrovanou dolní propust pro sebe a horní propust pro satelity), nebo v tvým případě paralelně k hlavním bednám (výstupy na subíku necháš prázdný). Akorát si nejsem jistý, když máš v hlavních bassreflexových bedách 20cm basáky, bude-li ti k něčemu prospěšný band pass s dvoucívkovou ARN 165-kou... Ale možná ti to vylepší chování basu v tvým poslechovým místě...

Re: Rozdilna impedance

To je sub nesub...   u hlavních beden s 8" je to v tomhle konkrétním případě tohoto konkrétního typu "subu", krok vedle...

Re: Rozdilna impedance

Vazim si toho, ze jste nasli trosku casu mi poradit, dekuji vsem za odpovedi...

Re: Rozdilna impedance

Sorry, teď mi došlo že máš hlavní bedny 4R... Tak to je se subem paralelně nezapojuj, páč by ti teoreticky klesala impedance i někam k 2,5R. Prakticky díky cívkám ve výhybkách by to nemuselo být tak hrozný, ale za mě bych to rozhodně radši nezkoušel... Krom toho, stejně ten subík určitě nebude mít velký význam.

Re: Rozdilna impedance

Dyk  má na tom reciveru výstup přímo pro sub,proč by to měl zapojovat přes hlavní?

Re: Rozdilna impedance

No zkrátka: dvojnásobná impedance (Ω) = poloviční proud (A) jako že I=U/R no a poloviční proud (A) = poloviční výkon (W) jako že P=U*I, to je Ohmův zákon.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Rozdilna impedance

Anti, pokud je ten výstup na sub aktivní, tak budiž, ale obvykle to bývá pouze linkový výstup.

Re: Rozdilna impedance

Sub neni aktivni
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1

Re: Rozdilna impedance

Mathes:Než něco vypustím z huby,tak se snažím podívat.Ten reciver má jak linkový tak výkonový výstup pro sub,ale spoň podle obrázku.Takže zapojovat jej k hlavním soustavám je blbost.

Re: Rozdilna impedance

Anti, asi by neškodilo míň impertinence, ale když to tak cítíš.... Samozřejmě že jsem se díval na stránky Pioneeru. 6x výstup na repro, 2x linkáč na sub. Ale dle fotky koukám, jeden z kanálů má označení "subwoofer/surround back", to mi přiznám se uniklo a navíc to vidím poprvé - už je to dlouho co jsem scháněl reciever...