Téma: Canton CT-1000?

Ahoj,

nejaky ten patek mam doma malinko upravene RS-538 - zrepasovane zavesy ARNek, vymeneny kondiky za svitky, vlepeny vyztuhy do ozvucnice, nove a silnejsi kabely, kaloty s cernou kopulkou a doma se mi jeste vali nove tlumeni, ktere jsme mel v planu pres zimu napechovat dovnitr misto toho igelitu co je tam original. Moc ale nejsem spokojeny se stredy. Kdyz jsem zrepasoval ARS 9204 tak byl zvuk o mnoho zivejsi, zajimavejsi, ale zase nesly tak hluboko.
Zaujaly me Canton Ct 1000 - http://www.hifi-wiki.de/images/0/06/CantonCT1000.jpg
ale nikde jsem k nim nenasel moc info. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Predpokladam ze to bude docela rozdil oproti tem RS 538, nebo se mylim?
Predem diky za jakekoli info/zkusenosti.

Re: Canton CT-1000?

Myslím,že to bude nebe a dudy ve prospěch Cantonů.Tyhle Rska a vůbec všechno co má ARZ460x hraje úplně nahovno s porovnáním s Německýma bednama z tý doby.

Re: Canton CT-1000?

RS-538 jsem nikdy neměl, ale troufnu si tvrdit, že rozdíl bude nebetyčný. Stačí se podívat na konstrukci měničů i kabinetu.

Canton CT 1000 už nějaký ten pátek mám.
A jsem s nimi velice spokojený.
V současné produkci do 50.000,- jsem zatím nenašel konkurenci a i second hand ve stejné cenové relaci se moc nechytá.

Vyznačují se velice detailním, čistým zvukem, výborně definovaným basem a jakousi bezprostředností.

Možná, u některých nahrávek bych malinko zatlumil titanový výškáč, ale to už je na vkusu každého soudruha a zbytku řetězce.
Je pravda, že jsem jim po koupi věnoval poměrně velkou péči. Repase měničů panem Křížem, rekonstrukce výhybek, nové terminály atd.
Výsledek za to ale stojí.
Při kvalitním zesilovači hrají moc dobře.

Nenech se mýlit jejich velkou citlivostí, k tomu aby hrály dobře potřebují hodně stabilní zesilovač.
Jejich současná nízká cena svádí k párování s kdejakým low end krumplem. Potom se dostaví pouze průměrný zvuk a možné zklamání.
Doporučuji koupit kousek v co nejlepším stavu. Na německém Ebay jsou poměně často.

Re: Canton CT-1000?

Diky za odpovedi, poohlednu se po tech Cantonech a uvidime smile Taky si myslim, ze ARZ kteredostala do vinku i RS 538 neni zadna vyhra...

Re: Canton CT-1000?

Jen se ještě podívej na net a něco si o nich přečti.
Jsou dva druhy CT 1000. Jeden s měniči vertikálně nad sebou, ten neznám.
Druhý typ je s výškáčem a střeďákem horizontálně vedle sebe, o tom jsem psal.